Garmin in kabli pod armaturko

siga

Zelenc'
7. maj 2012
6
0
1
Prosim za pomoč!

Imam normalno delujoč Nuvi 1350 S3 P2 V5 LC 4GB SW Ver. 5.9!

Ker mi gredo v avtomobilu dolgi in debeli kabli po armaturki na živce sem se odločil da naredim nekaj v tej smeri!

1. Kupil sem kompatibilen univerzalni avto - polnilec in ugotovil, da zadeva ne deluje (naprava gre vedno samodejno v "mass storage mode").
2. Kupil sem USB podaljšek (med napravo in originalnim avto-polnilcem) in ugotovil, da zadeva spet ne deluje!!! V glavnem garmin se vedno vključi v "mass storage načinu"! Ali obstaja kakšna varijanta oz. finta, da preklopim iz mass storage načina v navigacijski način?

V čem je sploh problem? Zdi se mi, da garmin preverja napetost napajanja in če je ta prenizka enostavno smatra, da je naprava priklopljena na PC?!.

Kaj lahko storim, da bo naprava delovala v "navigacijskem načinu".

Vnaprej hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če ima tvoj kabel napetosti manj kot 1A ti bo avtomatsko preklopilo v mass storage,če pa ima 1A pa ti gre v navigacijski način.
To se da rešit tako,da zalotaš 50 khom resistor na tisti konec ki gre v nuvija in zlotaš resistor na pin 4 in 5 vendar je delo zamudno in rabiš poseben usb priključek,ki ima 5 pinov,ker ta ki se dobi zraven ima samo 4 pine,z 5 pini pa se žal dobi samo preko ebay.
Torej najlažje ti je,da vzameš originalni avtopolnilec in ga potegneš pod armaturko ali pa da pregledaš zgornji dve temi,do katerih ti je dal link krimec.

p.s.
Sam sem si potegnil originalni avtopolnilec z TMC pod armaturko in deluje kot mora.
 

siga

Zelenc'
7. maj 2012
6
0
1
Uffff same komplikacije, zgleda, do bo tudi ta misija propadla...

Iz naprave garmin imam namreč adapter MINI USB ==> USB, nato USB podaljšek (izjemno tanek kabel), nato zopet adapter USB==>MINI USB, ter nato preko original garmin polnilca na 12V vtičnico.

Vse to mi je super ratalo povezat tako, da se kabla praktično ne vidi. Ja, edina škoda je, da ne dela
smile-1.gif
hehe

Če prav razumem, potem s temi mojimi elementi ni mogoče narediti, da bi stvar delala, ker imam vmes navaden USB podaljšek s samo 4 pini, MINI USB pa ima 5 pinov!

@krimec-u in @popotnik-u pa najlepša hvala za kvalitetna odgovora
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Mislim,da je kriv ravno ta navadni kabel z 4 pini,ki ga imaš vmes,da ti potem ne deluje.
Ta kabel za TMC,ki ga imam pri nuvi 1300 je dolg 1,5m in se ga da prav lepo speljat od cigaretnega vžigalnika pod armaturko.
Lahko pa probaš takole,da preden daš vse skupaj pod armaturko preveriš,če ti ga bo pravilno vklopilo tako da vzameš vstran ta navadni kabel,ki ga imaš vmes.
Dalo se bi sicer naredit tako kot imaš sedaj ampak moraš na koncu tam kjer ti gre v nuvija zalotat na pin 4 in 5 50 khom resistor,da ti bo potem dalo 1A napajanja,ampak sem skoraj prepričan,da ta kabel,ki gre v nuvija ima pin 5 skrit in nimaš dostopa do njega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Sem razdrl kabel,ki sem ga uporabljal za povezavo z Pc in spredaj je bilo vidno 5 pinov,ko sem ga pa odprl pa so bili not samo 4 pini,5 je pa zalit z plastiko in ga je nemogoče dobit ven,zato sem preko ebay naročil tole zadevo.

Potem sem pa samo zalotal gor žice od kabla za Pc in dal na pin 4 in 5 resistor.
Če poznaš kakšnega električarja ti bo zadevo zrihtal v 5 minutah.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik siga pravi:
Prosim za pomoč!

Imam normalno delujoč Nuvi 1350 S3 P2 V5 LC 4GB SW Ver. 5.9!

Ker mi gredo v avtomobilu dolgi in debeli kabli po armaturki na živce sem se odločil da naredim nekaj v tej smeri!

1. Kupil sem kompatibilen univerzalni avto - polnilec in ugotovil, da zadeva ne deluje (naprava gre vedno samodejno v "mass storage mode").
2. Kupil sem USB podaljšek (med napravo in originalnim avto-polnilcem) in ugotovil, da zadeva spet ne deluje!!! V glavnem garmin se vedno vključi v "mass storage načinu"! Ali obstaja kakšna varijanta oz. finta, da preklopim iz mass storage načina v navigacijski način?

V čem je sploh problem? Zdi se mi, da garmin preverja napetost napajanja in če je ta prenizka enostavno smatra, da je naprava priklopljena na PC?!.

Kaj lahko storim, da bo naprava delovala v "navigacijskem načinu".

Vnaprej hvala

Nuvi 1350 imaš ? Jaz sem ga imel in sem kupil en šplj USB - mini USB kabel in 12v vtikač z USB izhodom in je delalo brez problema. Z nekim univerzalnim polnilcem pa tudi ni šlo.