Garmin Express vse v enem programu

zakon

Guru
16. maj 2008
8.566
683
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik barba pravi:
nima je cisto navadna 2455 zemljevidi pa so ...

bonk.gif

ČITAJ
 

barba

Zelenc'
30. nov 2009
22
0
1
ni problem v tem da mi ne ponudi problem je v tem da imam karto 2017.10 ge pa mi kaže 2013.10
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Zadnjič mi je Garmin Express ponudil nadgradnjo zemljevidov na 2017,10 in nov Timezone za Zumo 350LM. Kliknem "posodobi vse" in GE je bil gotov v parih sekundah. Posodobil je Timezone in zaključil z obvestilom, da je naprava posodobljena. O kartah ne duha ne sluha. Ni jih niti pričel nalagati, niti brisati starih, nič. Ob ponovni priključitvi naprave na GE so izginili vsi podatki o kartah. Ni pokazal možnosti ponovne namestitve, niti možnosti nadgradnje.
Preveril sem stanje na MyGarmin in ugotovil, da so tudi tam zginili vsi podatki o naloženih mapah, vse kode map, skratka vsi podatki o zemljevidih. Vse kar je ostalo so podatki o napravi in kratica MPC Map, pod njo pa nič.
To se je zgodilo samo na tej napravi, čeprav imam registriranih in posodabljam več naprav.
Z napravo sem odšel po pomoč na Garminov servis v Šenčur, kjer napravi niso mogli (znali) takoj pomagati, zato so jo zadržali. Bomo videli kaj bodo naumili.
Mene pa gloda vprašanje, kaj se je pravzaprav zgodilo, saj so do sedaj vse posodobitve šle gladko skozi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik barba pravi:
ni problem v tem da mi ne ponudi problem je v tem da imam karto 2017.10 ge pa mi kaže 2013.10

GE ti bo vedno kazal zadnjo originalno karto, ki je bila na voljo za prenos za tvojo napravo.
Ne moreš pričakovat, da boš dal na napravo karto 2017 iz pašnikov in ti bo potem GE ponudil originalno.

Torej, ti imaš 2017 iz pašnikov ( neoriginalno ) originalna, ki je bila na voljo v one time update ( v roku 90 dni od nakupa ) je pa 2013.10 in GE ti čisto pravilno kaže informacije.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@raza

Po vsej verjetnosti bi bilo dovolj, da bi odinštaliral GE in počistil vse njegove podatke in ponovno namestil tazadnji GE in bi karto lahko normalno prenesel.

Možno pa je tudi, da so pri Garminu odjavljali kakšne naprave na željo uporabnika in je nekdo pobrisal napačno kodo in ti s tem onemogočil LM.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
@raza

Po vsej verjetnosti bi bilo dovolj, da bi odinštaliral GE in počistil vse njegove podatke in ponovno namestil tazadnji GE in bi karto lahko normalno prenesel.

Možno pa je tudi, da so pri Garminu odjavljali kakšne naprave na željo uporabnika in je nekdo pobrisal napačno kodo in ti s tem onemogočil LM.

Kar predlagaš sem tudi storil, pa ponovna instalacija ni dalo rezultata.
Enaka slika je bila v Šenčurju, ko so priklopili napravo na njihov GE.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Citat:
Uporabnik raza pravi:
Zadnjič mi je Garmin Express ponudil nadgradnjo zemljevidov na 2017,10 in nov Timezone za Zumo 350LM. Kliknem "posodobi vse" in GE je bil gotov v parih sekundah. Posodobil je Timezone in zaključil z obvestilom, da je naprava posodobljena. O kartah ne duha ne sluha. Ni jih niti pričel nalagati, niti brisati starih, nič. Ob ponovni priključitvi naprave na GE so izginili vsi podatki o kartah. Ni pokazal možnosti ponovne namestitve, niti možnosti nadgradnje.
Preveril sem stanje na MyGarmin in ugotovil, da so tudi tam zginili vsi podatki o naloženih mapah, vse kode map, skratka vsi podatki o zemljevidih. Vse kar je ostalo so podatki o napravi in kratica MPC Map, pod njo pa nič.
To se je zgodilo samo na tej napravi, čeprav imam registriranih in posodabljam več naprav.
Z napravo sem odšel po pomoč na Garminov servis v Šenčur, kjer napravi niso mogli (znali) takoj pomagati, zato so jo zadržali. Bomo videli kaj bodo naumili.
Mene pa gloda vprašanje, kaj se je pravzaprav zgodilo, saj so do sedaj vse posodobitve šle gladko skozi.

Danes na servisu dvignil NOVO napravo, ker prejšnji pač niso znali-mogli pomagati. In ker Zumota 350LM ne izdelujejo več, so mi dali Zumo 390LM !!!! in skladno z novo napravo tudi podaljšali garancijo za dve leti.
No, tudi v Šenčurju ni vse tako "črno" kot se včasih govori, do odgovora kaj je šlo narobe pri posodabljanju pa vseeno nisem prišel. Se pa tolažim, da nove naprave nebi dali kar tako brez razloga.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Kaj jim pa druga preostane, če ne znajo popravit, kot pa da ti dajo novo?
Ta bo šla v centralo na popravilo in jo bodo potem prodali pod oznako refurbished
wink-1.gif


Moj nuvi že dolgo ni več viden na strani my garmin, pa se ga da še vedno posodabljat bp z GE.
smile-1.gif


Sem pa 100%, da vem kaj je bilo narobe s tvojo napravo in česa niso znali popravit
grin1.gif
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Zakaj ne morem naložit GE, mi napiše, da moram imeti Microsoft.NET Framework, ki mi pa tudi nekaj blokira.To se mi prvič dogaja, zdej pa ne morem nadgradit LMT na nuvi. Prejšnega sem zbrisu, ker mi je vedno zahteval, da je premalo prostora( 7GB) , rabil bi 3,7GB, v nuviju je bilo pa 5,7GB. Zdej pa razumi.
 

Podobne teme