Garmin Express vse v enem programu

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Pravi, da mu je na napravo preneslo vse potrebne datoteke. Dvomim, da je temu tako. Treba je še enkrat preverit, če se je prenesla tudi pripadajoča dodatna datoteka gmapprom.gma in gmapprom.unl, saj to predstavlja sestavni del zemljevida, ker brez tega zemljevid ne dela oz. je neviden - zaklenjen.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Pomotoma x2 objavil isto zadevo. Se opravičujem!
Sporočilo je zbrisal(-a) Genius3
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
Saj jih je men tud pred časom (sem že pisal), ampak sem imel zaklenjene samo v MS in sem moral narest ta postopek.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Jaz imam tri GPS naprave, ki vse nosijo oznako LMT in to so nuvi 3790, 2595 in dezl 560. Do sedaj še nisem obiskal my.garmin.com in še manj, da bi zadevo registriral. Preprosto samo napravo (beri USB ključ) priklopim na svoj računalnik in Garmin Express ugotovi, da naprava ima že urejeno doživljensko nadgrajevanje in potem vso potrebno zadevo prenese na računalnik in na napravo ne da bi za to imel kakršnekoli težave. Na koncu, ko je prenos zaključen še enkrat samo preverim, če je dejansko vse prevešeno tako kot je treba. Uporabljam OS Windows 8.1 x86. Do sedaj pri meni delaje vse OK.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
@ Leon2007,
ne me slabo razumeti. Ničesar ti ne očitam. Ko nastanejo problemi je vse dobro poizkusit, da bi rešil težavo. Očitno je, da GE še vedno nekaterim napravam povzroča težave. Prepričan sem, da nekatere težave povzročajo tudi nekateri OS. Vso krivdo za to nosijo izključno Garminovi programerji, ki svojega dela ne opravljajo tako kot bi morali, a so za to že vnaprej dobro plačani.
Toliko in lep pozdrav!


@ aton,
če se bodo te težave ponavljale kar naprej, ne obupaj. Za to bolezen obstaja zdravilo. Predlagam ti, da si na netu poiščeš orodje
- nato si dobro prebrati navodila kako to uporabiti in zadeva bo hitro rešena. Vse kar boš delal, boš delal izključno na lastno odgovornost. Toliko v zvezi s to zadevo. L.p.

P.S. Upam, da čistilec ne bo to sporočilo takoj počistil/odstranil.
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
@genius poznam ta orodja ampak zakaj bi jih uporabljal, če imam doživljensko nadgradnjo.
gma in unl datoteko je tudi preneslo. Na PC so zemljevidi odklenjeni na napravi pa ne
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Popolnoma se strinjam s teboj, zakaj bi uporabljal to orodje, če imaš urejeno doživljensko nadgradnjo. Sam se boš moral potrudit, da ugotoviš kaj je narobe, zakaj ti kljub nekaj poskusov oz. ponovitev nadgradnje še vedno na napravi ne odklene zemljevida. Če se bo to ponavljalo v nedogled potem ti ne preostani ničesar drugega kot da uporabiš to orodje, ki seveda ni prav glede na to, da imaš urejeno doživljensko nadgrajevanje ali pa da se odpraviš kar na Garmin servis Šenčur, da ti oni tam odpravijo to težavo in hkrati od njih zahtevaš še povračilo stroškov, ki bi jih morebitno imel. Osebno bi se odločil za drugo varianto.
Toliko z moje strani. Lep pozdrav in lep dan še naprej!

P.S. Zemljevid, ki ga izdela BaseCamp/MapInstall je po velikosti za nekoliko manjši od tistega, ki ti ga prenese Garmin Express.
P.S.2 @popotnik ti bi znal boljše razložiti v čem je razlika, saj je pravi stručko za te zadeve.
 

Risto

Zelenc'
10. okt 2014
21
0
1
MB
Prašanje za tiste ki se bolj razumejo: Bi mu pomagalo če bi napravo resetiral pa vse od znova naložit???? Mogoče je kaj raštelano v sami napravi pa za to ima probleme?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Na napravi se ob zagonu GE ustvari .express datoteka, ki zna mešat štrene, lahko mu je tudi na samem Pc kje kaj zmešalo.

Sem mu na ZS poslal navodila po katerih je meni uspelo rešit podoben problem z eno od prejšnjih verzij in bomo videli, če bo tudi njemu ta postopek pomagal.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
.System\ .express

v notranjosti

Garmin Operation Service vFile: C:\Program Files\Garmin\Device Interaction Service\GarminService.exe
InternalName: GarminService.exe
OriginalFilename: GarminService.exe
FileVersion: 4.2.0.33
FileDescription: Garmin Service
Product: Garmin Service
ProductVersion: 4.2.0.33.2bc2de9
Debug: False
Patched: False
PreRelease: False
PrivateBuild: False
SpecialBuild: False
Language: Language Neutral

P.S. Nič kaj posebnega ni v tej .express datoteki. Tako to izgleda pri meni.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Že prva vrstica ti pove na kaj se navezuje ta datoteka
wink-1.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
po navodilih popotnika sem odpravil težavo in Nuvi ima sedaj odklenjen CN, ki sem ga naložil z GE
Še tu hvala, popotnik
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj sem v prejšnjem postu napisal, da če bo delovalo, da bomo dali navodila v temo
wink-1.gif



1.) prenesi si tale free programček Klik

2.) preko njega odinštaliraj GE in na koncu daj še globinski pregled, da odstrani še iz registra ( isto naredi, še za zemljevide, če jih imaš nameščene na Pc.

3.) pojdi v mapo Uporabniki/tvojeime/appdata/Local in izbriši celo mapo Garmin_Ltd._or_its_subsid

4.) pojdi v mapo Uporabniki/tvojeime/appdata/Roaming/Garmin/ in izbriši mapo Maps

5.) Pojdi v mapo Programske datoteke x86/Garmin/ in izbriši vse mape, ki imajo v imenu Express

6.) ponovno zaženi Pc

7.) inštaliraj Garmin express

8.) izklopi in ponovno vklopi Pc

9.) priklopi nuvija na Pc in iz mape .System izbriši datoteko, ki ima v imenu express

10.) iz mape .System izbriši gmapprom .gma in .unl ostale pusti pri miru ( daj si ti dve za vsak slučaj v backup )

11.) zaženi Garmin express in ponovno prenesi karte
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Zelo lepo opisano. Hvala za te izčrpne informacije. Prepričan sem, da bodo te zelo koristne informacije marsikateremu prišle prav.

P.S. Točno tako počnem tudi jaz. Razlika je le v tem, da uporabljam Your Unin-staller! (plačljiv) in ne IObit Uninstaller (Free) APP.
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Saj sem v prejšnjem postu napisal, da če bo delovalo, da bomo dali navodila v temo
wink-1.gif



1.) prenesi si tale free programček Klik

2.) preko njega odinštaliraj GE in na koncu daj še globinski pregled, da odstrani še iz registra ( isto naredi, še za zemljevide, če jih imaš nameščene na Pc.

3.) pojdi v mapo Uporabniki/tvojeime/appdata/Local in izbriši celo mapo Garmin_Ltd._or_its_subsid

4.) pojdi v mapo Uporabniki/tvojeime/appdata/Roaming/Garmin/ in izbriši mapo Maps

5.) Pojdi v mapo Programske datoteke x86/Garmin/ in izbriši vse mape, ki imajo v imenu Express

6.) ponovno zaženi Pc

7.) inštaliraj Garmin express

8.) izklopi in ponovno vklopi Pc

9.) priklopi nuvija na Pc in iz mape .System izbriši datoteko, ki ima v imenu express

10.) iz mape .System izbriši gmapprom .gma in .unl ostale pusti pri miru ( daj si ti dve za vsak slučaj v backup )

11.) zaženi Garmin express in ponovno prenesi karte



Hvala @popotnik za ta izčrpna navodila
nahrung002.gif
 

aton

Pripravnik
2. okt 2008
323
1
18
Po postopku, ki mi ga je poslal popotnik, so zemljevidi na Nuviju odklenjeni, so se pa zaklenili zemljevidi na Mapsourcu
smile-1.gif
.
Že delujejo
 

atepej

Fizikalc
3. jul 2013
885
64
28
34
Garmin began rolling out Garmin Express v4.1.4.0 for the PC today. If you would like to upgrade to the latest version, Check for Updates to Express on the Settings page within the Express application. This version includes the following changes:

• Added a new feature that allows users to see the state of their devices including map and software updates, device connection status, and more all from the startup screen.
• Added right-click menus to the startup screen.
• Added a feature that displays the battery status of some activity trackers.
• Fixed an issue that caused Express to crash when using the D2 Bravo device.
• Fixed an issue that caused Express to create a corrupt map file during a map update.
• Various stability improvements.
 

Genius3

GPS dopisovalec
16. maj 2011
1.487
0
36
Garmin Express v4.1.4.0 for Mac

Release Notes:

v4.1.4.0

• Added a new feature that allows users to see the state of their devices including map and software updates, device connection status, and more all from the startup screen.
• Added right-click menus to the startup screen.
• Added a feature that displays the battery status of some activity trackers.
• Various stability improvements.

https://forums.garmin.com/showthread.php?310079-Garmin-Express-Release-Notes
http://download.garmin.com/omt/express/B/GarminExpressInstaller.dmg
 

Podobne teme