GARMIN DRIVESMART 50

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
PROSIM POMOČ.

Garmin DriveSmart 50

Posodabljal sem in je prišlo to težav, sem v sosednjo režo usb nekaj drugega vtaknil in se je nekaj zgodilo.
Programa garmin express ni bilo več na zaslonu in sedaj računalnik ne vidi več garmina.
Vem, da včasih se je to dalo popravit, kako je to danes ne vem.


A se tu da kaj naredit?



staher
hvala
 

NaMi

Zelenc'
31. jan 2012
7
0
1
Na osnovi tvojega zapisa je zelo težko dat kakšen nasvet. Kaj si vtaknil kam???
Moj "smart" ima režo za kartico in USB priklop. Drugih priklopov "rež" nima.
Najbrž si fizično poškodoval elektroniko....
Kaj več bodo pa na servisu povedal ali pa kdo, ki ve kako se reči streže...
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz ro razumem tako, da ko je posodabljal garmina je med tem procesom istočasno vtaknil v nek drug USB port na računalniku neko drugo USB napravo, kar je povzročilo napako in posledico, ki jo je opisal. Sicer sem ti dal en nasvet že pred dvema dnevoma na mail (kjer si mi postavil identično vprašanje, še preden si postavil vprašanje tukaj) a nisi reagiral..Ugibati dalje pa nima smisla po mojem, če je komunikacija na tako šibkem nivoju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Probaj prvo z hardresetom (boš izgubil sicer vse podatke gor).......držiš gumb za prižgat in istočasno prst v desen zgornji (ali pa spodnji?) kot ekrana....držiš tako cca 20sec....
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
To mene tudi razp.... Najprej se obrne po pomoč na forum, potem ne poda dovolj informacij zakaj se gre. Iz tistega kar je napisal ni možno razbrati ali je kaj vtaknil v računalnik ali v režo za kartico.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pozdravljeni.
Najprej hvala vsem za poptrpežljivost. Pomankanje časa je težava, da nisem vse pregledal, sorry.
Omenjenega garmina sem dal posodobit na računalnik, se je začel prenos, ampak je napisal še 4 ure do konca, med tem, pa sem delal še druge stvari.
Vtaknil v drugo usb režo na računalniku BT vmesnuik in povzročil usb spor, in tako je vse skupaj počakalo.
Garmin se ne prižge več vse črno, ko pa priklopim na comp se prižge garmin in romena strela.
Janch hvala ti za odgovor na e mail sem komaj zdaj pogledal.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
376
122
43
Če ti prikaže rumeno strelo, potem ga moraš dati v MTP nastavitve, da ti ga potem prikaže na PCju. Kako nastaviš MTP je že veliko napisanega.
 

staher

Pripravnik
21. jul 2009
87
4
8
Pred dvema dnevoma čista tema na ekranu, po dveh dneh se je na čudež postavila sama, ne vem kaj ji je blo.
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Imam Garmina DriveAsist 50. Pa me zanima ali kdo ve kako bi izklopil prikaz znakov za prehrambene obrate (gostilne, restavracije itd.).
Stalno je večina ekrana v mestih prekrita z modrimi štirioglatimi oznakami, ki pa se jih nikakor ne morem ali ne znam znebiti.
V nastavitvah sem poizkušal že vse nastavitve, ampak oznake nikakor, da ne izginejo. Hvala lepa za pomoč ali kakšen namig.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Al pa nastavitve zemljevida....na manj podrobno....?
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Obema hvala za namig, grem kar preizkusiti, pa sporočim če mi bo uspelo.
Mi je uspelo, zdaj mi kaže le še bankomate in črpalke, kar pa je čisto v redu.
- Nastavitve
- Zemljevid in vozilo
- Plasti zemljevida
- Kraji pred vami
- Prilagajanje točk pred vami
- Restavracije.
Tukaj je bila kljukica v sivem, kar pomeni, da je ne moreš le z dotikom 'izbrisati' - odstraniti. Z malo čaranja, mi je uspelo odstraniti kljukico nakar se v meniju za Restavracije pokaže zeleni plus, kar pomeni, da je možnost nastavitve za prikaz.
Dala sta mi voljo, da se ponovno lotim tega mojega problema, ki je zadovoljivo rešen. Lep dan želim vsem uporabnikom foruma!

Hvala lepa še enkrat obema.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Janch in Kamele0N

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Mogoče je že kje odgovor, vendar ga ne najdem, če je, se opravičujem za zapis.
Namreč imam vse najnovejše posodobitve garmina DriveAssist 50 - CN Europe NTU 2023.10
Najdem plasti mojih zemljevidov: Foursquare, South in North. Odkljukane imam vse tri, če izbrišem
kljukico na prvem je situacija popolnoma enaka.
Ker peljem invalide v Apatin (Srbija) me zanima zakaj ne morem vnesti naslova za Srbijo. Ta je ko vnesem
državo, za mesta čisto v svetlo sivem in ne pusti vnašati ničesar. Ko kliknem preišči vsa mesta, ostanejo
vse črke za vnos v sivem. Ali je Srbija izločena ali jo je treba nekako posebej naložiti. Imam namreč
doživljenjsko brezplačno nadgradnjo.
Hvala lepa za odgovor
Lep pozdrav
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Shrani priljubljene.....in resetiraj garmina

Reset je dober po vsakem upgradeu kart ..

Poročaj nazaj če bo ok
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Mogoče je že kje odgovor, vendar ga ne najdem, če je, se opravičujem za zapis.
Namreč imam vse najnovejše posodobitve garmina DriveAssist 50 - CN Europe NTU 2023.10
Najdem plasti mojih zemljevidov: Foursquare, South in North. Odkljukane imam vse tri, če izbrišem
kljukico na prvem je situacija popolnoma enaka.
Ker peljem invalide v Apatin (Srbija) me zanima zakaj ne morem vnesti naslova za Srbijo. Ta je ko vnesem
državo, za mesta čisto v svetlo sivem in ne pusti vnašati ničesar. Ko kliknem preišči vsa mesta, ostanejo
vse črke za vnos v sivem. Ali je Srbija izločena ali jo je treba nekako posebej naložiti. Imam namreč
doživljenjsko brezplačno nadgradnjo.
Hvala lepa za odgovor
Lep pozdrav
Zanimivo, to isto vprašanje mi je pred 2 dnevoma postavil en kolega. In res, preveril sem na svojem Drive smartu 51 in prišel do istega zaključka. Za Srbijo res ni bilo možno vpisat nobenega mesta. Rešitev je ta, da namesto države SRBIJA izbereš SERBIA. To je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nuvi3790

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Sem utegnil in prebral ter nastavil naslov.
Je pravilno če vpišem kot je svetoval Janch. Potem pusti vpisovati mesta in naslove.
Obema, Janchu in Kamele0N-u se lepo zahvaljujem za pomoč.
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
67
6
8
Kranj
Imam še eno težavo. Ko vklopim Garmina mi ta išče satelite in predno začne delovati, mine včasih tudi dobro minuto ali še več. Preizkusil sem napotke Popotnika iz 12. feb 2013 z označbo obeh polj na strani satelitov, pa zgleda da na novejših ta postopek ne dela več. Ali je kakšna varianta pohitriti povezavo Garmina s sateliti v Garmin DriveAsist 50. Hvala za odgovor in pomoč.