Garmin City Navigator® Europe NT 2008

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Karta je velika 1,36 GB. Večkrat tudi že omenjena na tem forumu. Zanimivost pa je ta, da je Slovenija popolnoma enaka kot v kartah:
Maporama AustriaSwitzerland (Slovenija) (101 MB)
Destinator 7 (Slovenija) (11 MB)
Navigon nt072_europa_mn6 (1,82 GB)
mapreporter.navteq.com
133272-coveragemap_europe.jpg
 

Priponke

  • 133272-coveragemap_europe.jpg
    133272-coveragemap_europe.jpg
    55,2 KB · Ogledi: 432

Nejges

Pripravnik
28. nov 2007
53
0
6
43
Murska Sobota
Maporama AustriaSwitzerland zelo zadovoljen z karto! Če je v Garmin City Navigator® Europe NT 2008 tako dobro pokrita Slovenija pol zakon!
Sm uradno še ni zunaj?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Meni dokaj hitro preračunava poti, kar presenečen, sem se bal, da bo počasneje, glede na velikost fila.
 

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
Meni dokaj hitro preračunava poti, kar presenečen, sem se bal, da bo počasneje, glede na velikost fila.

Preračunavanje poti je res hitro (precej hitrejše kot pri AR), a pri iskanju naslovov lahko malce zadremaš, pri izračunu poti pa kar zaspiš. Verjetno (upam) ta zadeva na Nuviju deluje precej hitreje. Ko bo na voljo instalacijska verzija te karte in bo možno iz Mapsourca prenest samo poljubne dele karte, bo to kar interesantna zadeva.
cheer.gif
 

Nejges

Pripravnik
28. nov 2007
53
0
6
43
Murska Sobota
Naložena je cela karta tak da mi dela ful počasi, drugače pa je prekmurje dobro pokrito in mislim da navigira veliko bolje kot z AR 1.8, celo po naši vasi ti izriše najkrajšo pot drugače kot AR!
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Dajte povedat kako dobro je pokrita slovenija v primerjavi z AR 1.8?? Ali so vsi naslovi not, boljša kategorizacija itd? Kje bi se našli ti podatki, nimam pojma. Gotovo bi morali kje biti, če pa je že v novih nuvijih.

lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lej, oba imata karto od Monolita... AR ima bistveno več POI...
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
aha tk da ni nič boljša kategorizacija cest, škoda. Pa se da te AR poi prenest oz. uporabljat v CN2008 karti?
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
andyy: Dajte povedat kako dobro je pokrita slovenija v primerjavi z AR 1.8?? Ali so vsi naslovi not, boljša kategorizacija itd? Kje bi se našli ti podatki, nimam pojma. Gotovo bi morali kje biti, če pa je že v novih nuvijih.

Moja izkušnja je ta, da s to karto Slovenija ni niti boljše niti slabše pokrita kot AR 1.8. Prvič je ta karta stara najmanj dve leti (ni novih mostov, krožišč, ulic itd). AR 1.8 ima vrisane letošnje mostove in krožišča. Mogoče edina prednost pred AR 1.8 je ta, da so hišne številke katere pač najdeš, točne (polovico pa jih manjka).
Dobro, pa rečeš hišne številke 9 ni pa izbereš pač 8, saj je to nekje zraven. Res pripelješ se točno na dvorišče številka 8. Ampak čaka te presenečenje, številka 9 je res 100m vstran, vendar je vmes potok. In tako se tvoja pot podaljša za dobre 3km.
Glede hitrosti zaradi velikosti karte sicer ni nobenih težav na HP RX5940. Pri iskanju ulice se res vedno za dve sekundi ustavi pri tretji črki, pol pa kar hirto steče naprej. Sama navigacija pa je tekoča in nič ne zaostaja, preračunavanje pa je zelo hitro, že po kakšnih 50m.
Kaj naj rečem, za servisno službo niti ena niti druga ni preveč uporabna. Potrebno je pač kombinirati.
V večjih krajih kjer so ulice pokrite 42% z TomTomom, MioMap,Igo. Zunaj po vaseh pa Garmin City Navigator Europe NT 2008 ali pa AR 1.8 ali pa Navigon,Maporama, ki imajo enake karte, kot je ta (že napisano v prvem prispevku).
To je seveda moje osebno mnenje in ne mislim polemizirati o tem. Z nobeno varianto nisem preveč zadovoljen. Zato pa čakam na vsako novo karto, da jo čimprej sprobam.
Razumem pa tiste, ki si prvič privoščijo katerokoli navigacijo in so navdušeni nad delovanjem, a kaj ko ta vzhičenost hitro mine, ko preideš na ono staro, kot sem že napisal "čitaj kartu i seljaka pitaj"!.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Kdaj pa pride Garmin City Navigator® Europe NT 2008 uradno ven, da bo mozno narocit ? Drugace pa se ne da primerjat Garmin City Navigator® Europe NT 2008 z AR, treba je vedet, da Garmin to izdaja enkrat letno, AR se pa veckrat letno posodobi...In tisti, ki zdaj ( trenutno ) pravite, koliko je boljsa od AR, primerjavo bo treba delat kmalu, cez nekaj dni izzide nadgradnja AR in napovedujejo velik boom...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kot smo nekateri že napisali, imamo že naloženo 2008. Torej, izberite kondicije iz 1,8 pa bomo delali primerjavo.


Npr.

Kajuhova 24
Šoštanj
ar 1.8

sam bom pa prilepil screen iz 2008

ali po kordinatah, ali po ...

itd.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Citat:
Uporabnik Santis pravi:
NAVI_boy :cez nekaj dni izzide nadgradnja AR in napovedujejo velik boom...

To je dobra novica, če je to res?

Ja verjetno so se me ze navelical, ko jih sprasujem, kdaj bo
10.gif
Pisal sem navigu, garminu v SLO, teleatlasu...pa vsi so bili enotnega mnenja, da izzide sredi decembra, jih drzim za besedo...