Gardaland

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Torej familijo bi rad peljal v Gardaland.
Včasih smo hodili z busom, to je bilo ene 25 let nazaj :)
Zaradi večje fleksibilnosti razmišljam, da bi šli z avtom. Torej ponoči štartamo, zvečer nazaj, ampak na hrvaško obalo . Vožnja mi ni problem, saj imam vsak teden 1 osemurno vožnjo.
Koliko pride cenovno prevoz tja in nazaj, kako je s parkingom tam?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pa računaj, da se po zapiranju Gardalanda totalno zabije cesta, ker grejo skoraj vsi v isto smer, in si na Google Maps oglej alternativne poti, ki te sicer malo popeljejo čez lokalno predmestje/podeželje, da narediš en "sightseeing" ovinek, ampak se morebiti izogneš gužvi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Stara sta 13, 15. Nismo razmišljali o dveh dneh, pač bolj kot en izlet
 

Yazoo

Zelenc'
31. maj 2013
14
8
3
Tudi sam sem vajen daljši voženj, ampak vožnja tja, celodnevno preganjanje po atrakcijah z otroci in nato vožnja nazaj mi je bila najhujša vožnja do sedaj. Avto je celo pot jamral da sem utrujen in naj grem na kavo.
Premisli o dvodnevnem izletu. Meni je bilo žal, in definitivno ne bom ponovil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Če bi šli zvečer nazaj, torej vsaj kako uro pred zapiranjem parka, ne bi smelo biti neke gneče pri vračanju.
Ljudje smo različni, za mene bi bilo to preveč vožnje en dan. Mi smo običajno prespali kar v kakem kampu v šotoru. Zjutraj pred odprtjem prideš, si pripraviš prostor, greš v Gardaland, potem se privlečeš nazaj v kamp in naslednje dopoldne nazaj ali še kako malenkost pogledati in potem nazaj.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Ne vem za Gardaland, ampak nemški Legoland ima občasno akcije, kjer te dvodnevna karta s kampom vred pride ceneje kot redna enodnevna karta. Kamp pa je pred vrati v park, ima praktično svoj vhod.
Mirabilandia je imela lani: 2 odrasla, 3 otroci - dvodnevna karta v parku + hotel z zajtrkom = 200 EUR
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fly

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Kaj pa karte, se kupijo kar preko neta na njihovi uradni strani, verjetno je to najcenejša opcija?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Moja familija tudi pritiska da bi enkrat šli v Gardaland. Pa me zanima ali je še vedno to eno samo veliko čakanja in stanje na soncu (ali dežju) kot je bilo to v mojih časih? Ker vse kar se spomnim da smo uro in pol čakali za minuto atrakcije mi je presedlo vse skupaj. Je še vedno tako?
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Moja familija tudi pritiska da bi enkrat šli v Gardaland. Pa me zanima ali je še vedno to eno samo veliko čakanja in stanje na soncu (ali dežju) kot je bilo to v mojih časih? Ker vse kar se spomnim da smo uro in pol čakali za minuto atrakcije mi je presedlo vse skupaj. Je še vedno tako?
Med vikendom zagotovo, med tednom niti ne.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Upam da ne. Zato bi šel raje na petek pa potem podaljšal vikend na morju. Agencije imajo v glavnem ob sobotah kolikor sem gledal.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Preveri kdaj so kakšni italijanski prazniki. Kakšne večje atrakcije se znajo odpreti kasneje kot preostanek parka (npr. Shaman se je lani al predlani brez nekega posebnega razloga odpiral 2 uri kasneje kot ostalo). Čakali boste v vsakem primeru, vprašanje je samo a 5 minut al 55 in več.

Tole zna tudi biti uporabno:

in tole:

Tukaj so tudi neki podatki:

Karto kupiš online. Razlika 1-dnevna ali 2-dnevna je 8 evrov, zato premisli še enkrat o dolgi vožnji po celodnevnem skakanju po atrakcijah in še huje - po stanju na žgočem soncu. Mi smo naredili že 1-dnevni izlet tja in nazaj, 4-dnevno kampiranje, nepričakovan 2-dnevni izlet zahvaljujoč crknjenem akumulatorju, in naslednjič, ko bodo otroci stari kot tvoji, gremo z busom (izven glavne sezone).

PS. Po mojih izkušnjah se poleti, ko park dela do 11h zvečer, okoli 8-9 vse zelo sprazni (grejo družine z majhnimi otroki, agencije ipd.). V tistih 2 urah med 9. in 11. zvečer smo večkrat prišli na vrsto kot prej v celem dnevu skupaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Fly

corsol

Guru
11. mar 2010
2.673
829
113
Mi smo lani šli za 2(3dni), bili v hotelu in se v gardaland vozili s free shutlom(pogoj je , da je hotel pač blizu postaje).
V gardaland šli zvečer(večerna karta), ko je manj gužve in vročina popusti(poleti zna bit čez dan precej vroče).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yazoo

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
moja je našla na kuponko karte po 39 eur.
Nikoli nisem kupoval na kuponko. Se res bolj splaca tukaj kupiti kot na uradni strani?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
moja je našla na kuponko karte po 39 eur.
Nikoli nisem kupoval na kuponko. Se res bolj splaca tukaj kupiti kot na uradni strani?
Saj maš na njihovi spletni strani: