Garancija Fiat

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Avto (Fiat Tipo) kupljen nov v SLO.
Sedaj ga imam 4 leta in na zadnjem servisu sem omenil,
da nekaj škripa pri obračanju. So pogledali in povedali, da je
prišel prah nekje v amortizerje. In to ne krije garancija.
Garancija je 5 let (oz 2+3).
Naj težim ali nima smisla ?

T
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz o tem sicer nimam pojma... ampak tako laično bi jih pa vsaj vprašal, če niso amortizerji zaščiteni pred prahom s kakšno gumo, etc... in če so, pa ta zaščita ni opravila svojega dela, bi vztrajal pri garanciji.
 

sandichamp

Pripravnik
10. avg 2007
469
16
18
Avto (Fiat Tipo) kupljen nov v SLO.
Sedaj ga imam 4 leta in na zadnjem servisu sem omenil,
da nekaj škripa pri obračanju. So pogledali in povedali, da je
prišel prah nekje v amortizerje. In to ne krije garancija.
Garancija je 5 let (oz 2+3).
Naj težim ali nima smisla ?

T
Verjetno so zanič ležaji na amortizerjih. Pojdi na drug servis in naj izpolnijo elektronsko vlogo za garancijo.
Ali si servisiral vsako leto oz. na 15k?
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ce si redno servisiral, kot je vprasal sandichamp, lahko zaprosis tudi za izredno financnio kulanco in bodo morda delili ali v celoti prevzeli stroske. Sam sem imel taksno izkusnjo za lak pri Seatu.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Jaz bi to spravil na papir. Se pravi tvojo pripombo in njihov odgovor. Opremljeno z datumi, podpisi…
Zna bit, da bodo tukaj popustili, ker bodo videli, da se nekaj kuha.

lp
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Mogoce pa kje v knizici o uporabi pise da se tega italianskega odpada ne sme izpostavljati prahu....Sicer pa zahtevaj da naredijo garancijski zahtevek in zahtevaj upogled v odgovor. Ce bo zavrnjen se zapeljes do Italije in ti ta dva lezaja zagotovo menjajo brezplacno.
Pri nas je do stranke ko je enkrat skasirala se vedno balkanski odnos .
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Noben proizvajalec ti ne bo zamenjal amortizerjev pri 4 leta starem avtu. Noben. Ker gre za material, ki se obrablja. In to v Sloveniji hitreje, kot v npr. Nemciji, ker imamo pac take ceste.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Saj; ma se kdo na ignore garancijske zahtevke. Celo take bolj ocitne ki se pojavljajo pri vecjem številu kupcev.
Citat iz https://evsvet.eu/viewtopic.php?f=36&t=4170&sid=780e18a157a5ba089baa1e159fc8d02d&start=120

No še moja štorija z akumulatorjem 12V.

Sobota popoldan, pakiram za na morje, že skoraj vse v avtu, Kono vklopim in se je kr nekaj zmešalo,
vse čudno utripa, tudi aku.
Prvo odklopim aku počakam 10 min in ponovno priklopim, isto... zmešalo se ji je kot pri starem adiju k je šel aku.
Opravim meritve aku dobrih 7V je pokazal voltmeter.
1. Pokličem asistenco Hyundai povedo, da je avto star več kot leto, da ne morejo ukrepati, predlagajo asistenco,
skratka skoraj nesramno me odpikajo !!!
2. Hyundai agent mi je velil naj avto pripeljem na najbližji servis zame ne pride v poštev, mu povem, da grem čez par ur na morje, boli ga K. Vprašam ga, ali lahko sam zamenjam aku. odgovori naj ne tikam vozila.....
4. Imam polno kapo vsega, se usedem v ženin avto in v Bauhaus po Topla aku 45 Ah 70 eur.
5. Priklopim aku in spet dela vse B/P.
6. Jutri peljem Bincku ta star aku je še v garanciji, me zanima kaj bodo rekli !!!

Skratka Hyundaji boli k, da smo mi dalli za avto skoraj 50k in ti po letu in pol crkne aku, ter ti lahko propade morje za ...... eur !!
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.617
1.241
113
No zdaj ti je pa verjetno propadla garancija za *** €. Verjetno potrncialna vecja izguba kot dan, dva ali celo celota preplacanega morja. Jaz bi namontiral starega, klical asistenco in zbrisal ta post.
 
  • Haha
Reactions: majaron in gimi

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Najprej hvala vsem za odgovore.
Avto je redno servisiran na Fiat servisu, servisna potrjena.
Trenutno 48.000 km.
Kam naj se pisno obrnem za prijavo napake ?

T
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Najprej hvala vsem za odgovore.
Avto je redno servisiran na Fiat servisu, servisna potrjena.
Trenutno 48.000 km.
Kam naj se pisno obrnem za prijavo napake ?

T
Na servis, kam pa drugam? Ali pa na uvoznika, če ti pooblačni servis ni dovolj. Bi bilo pa dobro, da si najprej prebereš pogoje o jamstvu, da ne boš po nepotrebnem izgubljal časa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.975
113
EU
Najprej hvala vsem za odgovore.
Avto je redno servisiran na Fiat servisu, servisna potrjena.
Trenutno 48.000 km.
Kam naj se pisno obrnem za prijavo napake ?

T
Z novim akumulatorjem se odpelji do bližine servisa, kakšnih tristo metrov, toliko da te prek ograje ne vidijo. Vzemi stari akumulator in ga zmontiraj nazaj. Štartaj, da se avtu zmeša. Novi akumulator skrij zunaj avta, odidi peš do servisa in povej da je avto slučajni "riknil" pred njihovim servisom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Noben proizvajalec ti ne bo zamenjal amortizerjev pri 4 leta starem avtu. Noben. Ker gre za material, ki se obrablja. In to v Sloveniji hitreje, kot v npr. Nemciji, ker imamo pac take ceste.
Pri toyoti imas 10let ali 185k km jamstvo in ti zamenjajo. Pise lepo v pogojih.
Samo pac vedno servisirat na pooblascenem servisu ves ta cas, da ti jamstvo sploh velja.