Galaxy Unpacked 1.2.2023 19:00

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Mislim, da EA vključuje Samsungov Knox. Sem imel telefon z EA nalepko na škatli, ampak razlike nisem opazil. Tudi Knoxa nisem uporabljal, mislim da je bil sicer kot app prednameščen, ampak smo v podjetju za upravljanje z mobilnimi napravami in dostop do enterprise vsebin uporabljali rešitve od VMware-a.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
WPT78, malo prej dobil S23 Ultra 256GB, meni na embalaži ne piše Enterpise Edition...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Ja očitno sta dve verziji, moj je iz Telemacha in koliko gledam ponudbo tržijo samo 8GB 256tke...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Škoda da ni 12, od viška glava ne boli, res pa da sem do zdaj tudi imel 8 pa je bilo vedno viška. Gledam zdaj da je pri ramih funkcija RAM Plus in imam izklopljeno. A to je kaj uporabnega?
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Nekaj se je pisalo, da če imaš to vklopljeno da ti upočasni sistem, čeprav jaz tega ne verjamem, ni logično. Pa tudi ko sem testiral nisem opazil nobene razlike.
Kar se pa rama tiče pa ga itak vedno enako ostaja. Jaz ga imam 16 pa ga pobere procentualno, kakor če bi ga imel 8. Mogoče se s časom pokaže, ko imaš telefon že res zabasan z vso šaro, da potem deluje za kakšno milisekundo hitreje.
Jaz sem tudi tega mnenja, da od viška ne boli glava. Ravno za to sprašujem, ker če bi ga že vzel bi tistga z 12GB RAMa. Spomina je pa itak 256 dovolj. No potem smo spet na istem višku. Seveda če dobiš za isti denar 512 pa tud ni nič narobe.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.364
382
83
Virtual mem oz swap fajl je to. Ce bi iz kateregakoli razloga kuril ogromne kolicine pomnilnika, ti ga lahko sistem navidezno poveca cez fizicno mejo, z uporabo storage pomnilnika. Verjetno telefon z RAM plus deluje pocasneje, ampak pomnilnika mu ne zmanjka tako hitro.

To je genericen odgovor, kako tocno samsungova implementacija deluje nimam pojma. Jaz bi rekel, da lahko ostane izklopljen, dokler se ti ne pojavi kak out of memory (iskreno ga se nisem videl na androidu).

Al pa ce se mal poigras: furas nekaj casa vklopljenega, nekaj casa izklopljenega in porocas o rezultatih.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Hvala za razlage, bo ostal kar izklopljen. Nič takega ne delam na telefonu da bi kurio ram... edino kar me včasih opomni je Samsuntov Internet Browser ko odprem že 100-ti zavihek. Tisto mi verjetno najbolj žre ram, jim imam konstantno 60-70 odprtih... :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.170
2.267
113
Nekaj se je pisalo, da če imaš to vklopljeno da ti upočasni sistem, čeprav jaz tega ne verjamem, ni logično. Pa tudi ko sem testiral nisem opazil nobene razlike.
Kar se pa rama tiče pa ga itak vedno enako ostaja. Jaz ga imam 16 pa ga pobere procentualno, kakor če bi ga imel 8. Mogoče se s časom pokaže, ko imaš telefon že res zabasan z vso šaro, da potem deluje za kakšno milisekundo hitreje.
Jaz sem tudi tega mnenja, da od viška ne boli glava. Ravno za to sprašujem, ker če bi ga že vzel bi tistga z 12GB RAMa. Spomina je pa itak 256 dovolj. No potem smo spet na istem višku. Seveda če dobiš za isti denar 512 pa tud ni nič narobe.

Danes popolan če bo čas ga skupaj naredim, pa da vidimo koliko bo to jeba** v štartu :) Že dolgo nisem kupil Galaxy-a takoj v štartu. Vem da S10e je jeb** da sem belo gledal prve 3 mesece.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.317
1.339
113
Moj s22 ultra lani je bil čista jeba prva 2 meseca. Ven metal če sem se pogovarjal po telefonu med hojo, ker je zgleda j.... preklaplanje med baznimi postajami. Ko so mi začasno izklopili VOIP in še nekaj je delalo. Po nekaj updatih je zadeva ok in zeeelo dober telefon.