Frezanje estriha za talno gretje?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
v mansardi ni balkonskih vrat, samo okna.. Okoli stene 2m strehe (nadstrešek) in žleb... In res, toti ror, ko mašina potisne estrih, lahko naredi pravi masaker... :D Ne moreš ga ravno lepo nekam fiksirat.. Pa tudi nevem, če mašina potisne 3m visoko po roru...

Pa nov estrih se mora sušit par tednov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dobronamerni nasvet (iz lastnih slabih izkušenj): ali naredi tako kot se šika, ali pa raje sploh ne.
Ali pa alternativna varianta: veliki radiatorji, lahko tudi konvektorji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.754
113
pri taščici
v mansardi ni balkonskih vrat, samo okna.. Okoli stene 2m strehe (nadstrešek) in žleb... In res, toti ror, ko mašina potisne estrih, lahko naredi pravi masaker... :D Ne moreš ga ravno lepo nekam fiksirat.. Pa tudi nevem, če mašina potisne 3m visoko po roru...

Pa nov estrih se mora sušit par tednov...
3m visoko da ne porine estriiha? Po moje ga mora 10, ne pa 3.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Hanzi , no to imaš verjetno tudi prav, ja...

Drugače pa sem včeraj naredil eno luknjo v estrih in je na tistem mestu bilo nekje 6cm estriha.. Če je toliko po vsej površini, me nebi skrbelo, če bi pofrezal estrih.. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
No, toti link mi je najprej poslal en kolega, ki tudi sam išče podobno rešitev in včeraj mi je dal idejo, da bi kupili ta stroj (rabili bi ga moj kolega, od kolega kolega in jaz) in se mi ideja niti ni zdela tako slaba.. Če bi trije porabili ta stroj in ga potem prodali naprej, niti nebi bila skupno gledano taka velika investicija.. ;)

Ampak spet je problem, ker nekak ne najdem takega stroja za nabavit.. Če iščem "frezanje" ali "rezkanje" betona, mi najde samo one bolj široke freze za beton. Ve kdo mogoče, če bi prodajali kje tak stroj za rezkanje estriha? Lahko tudi tujina (Avstrija, itd..)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Meni se investicija v talno gretje ne zdi ekonomsko upravičena, sploh s tem frezanjem, ali pa novim estrihom, če praviš, da se gre samo za 1-2°C manjka.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
No, toti link mi je najprej poslal en kolega, ki tudi sam išče podobno rešitev in včeraj mi je dal idejo, da bi kupili ta stroj (rabili bi ga moj kolega, od kolega kolega in jaz) in se mi ideja niti ni zdela tako slaba.. Če bi trije porabili ta stroj in ga potem prodali naprej, niti nebi bila skupno gledano taka velika investicija.. ;)

Ampak spet je problem, ker nekak ne najdem takega stroja za nabavit.. Če iščem "frezanje" ali "rezkanje" betona, mi najde samo one bolj široke freze za beton. Ve kdo mogoče, če bi prodajali kje tak stroj za rezkanje estriha? Lahko tudi tujina (Avstrija, itd..)
Kaj pa suhi estrih?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Huh, kaj je že suhi estrih? Ker se mi zdi, da tak pogovorno eni mislijo, da je suhi estrih v bistvu normalni (cementni) estrih..

Torej, kaka je izvedba suhega estriha?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
No, sem že v tej temi napisal, da to imamo mi na firmi in so te plošče lepili na obstoječ estrih... Pa šefica mi je rekla, da je to kar draga rešitev..

In, in če bi sfrezal obstoječ estrih, bi na nek način dobil enak rezultat, z precej manj dela in stroška...

Pa tudi te Vermital plošče so visoke 4cm. Če vržem ven estrih, imam proste višine nekje 10cm. In ker bi naj Vermital plošče zalepil na trdno podlago, bi jih lahko v mojem primeru lepil samo na betonsko plošče in so te Vermital plošče prenizke...

Glede rdečo nit te teme si ne predstavljam manj stroškov in dela z nobeno drugo izvedbo kot s frezanjem estriha.. ;) Res najmanj dela in stroška... ;)

Največje vprašanje ostaja, če kdo to dela v Slo ali če se da kje kupit tak stroj... ;)

Če bi se dalo kje kupit tak stroj, bi bil res skoraj najbolj vesel, ker vsak delovni stroj skoraj ne izgubi vrednosti (če ima malo delovnih ur in če je lepo ohranjen)... Npr. ko sem polagal granit doma, mi je kolega posodil žago za rezanje, vendar bi si moral kupit nov list, ki stane okoli 70 eur. In ko sem sestavil žago, sem opazil, da je dolga 570mm in bi se jebal pri rezanju, če bi rezal 600mm granit. No, in sem kupil novo žago za 300 eur in jo potem prodal za 250 (seveda skoraj nova). Torej sem zgubil manj kot če bi kupil nov list... ;) Zato sem mnenja, da bi najraje kupil tak stroj, zrihtal 3 objekte in potem prodal stroj... ;)
 
Nazadnje urejeno:

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Tole kar imaš ti ideje je bolj vprašljivo. S čim bi pa ti potem zalil cevi in zapolnil kar bi izfrezal? Tam kjer bi prišel do omarice talnega gretja moraš sigurno poštemati tlak.

Če bi rad talno gretje z minimalno višino imaš sistem od Kalcerja in Pipelife. Pipelife ti da mislim da samo 20 mm višine, za Kalcer nisem siguren. Je pa ta Kalcerjev sistem cenovno zelo neugoden - bo ceneje obstoječ estrih ven poštemat, narediti talno in nov estrih. Pipelife je pa tehnično primeren če polagaš čez keramiko - ostalo mislim da ne gre.
Za 10 cm višine te pride toplotna izolacija talno gretje in klasični estrih po mojem okrog 35€ + DDV.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
dejan_ , zalil bi z samorazlivno izravnalno maso - enako, kot se uporablja pri sistemu od Kalcerja (te Kalcerjeve plošče samo položiš (brez lepljenja), položiš not cev in zaliješ z samorazlivno maso)...

In kot sem že rekel za Vermital (in tudi Kalcerjevimi Variocomb ploščami), bi bil končni izdelek skoraj enak, kot če bi pofrezal obstoječ estrih - cevi položene tik pod talnimi oblogami... In tudi pri Variocomb ploščah se uporabljajo 1cm cevi... ;)

Drugače pa kot sem že rekel, nisem jaz dobil te ideje, kolega mi je link poslal in me vprašal za mnenje.. No, in tudi meni bi super ustrezala ta rešitev s frezanjem estriha.. In še enkrat povem, da sem mnenja, da je najmanj dela in verjetno najcenejša rešitev in tudi končni izdelek skoraj enak kot z Kalcerjevimi Variocomb ploščami ali Vermital ploščami... ;)

In kot ste mi na Alter forumu pomagali že ogromno krat, sem spet vas vprašal za mnenja in izkušnje.. ;) Več glav več ve.. ;)

In res hvala za vse dosedanje odgovore ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.711
113
Kakorkoli obrneš je najpametnejša rešitev, da vržeš stare tlake ven in narediš nove. Par gajb pira, vreča klobas, nekaj kolegov, dve štemarici, pa so estrihi zunaj v eni soboti na hobuke po stopnicah če hočeš. Kako so to včasih delali je vprašanje in čist komot, da imaš kje samo 2cm debeline. Pol boš pa imel vse narejeno, se ti bo začel pa zibat sred ene sobe, ker bo estrih počil. Ker praviš, da nimaš šans za klasične estrihe, ki so najpametnejša rešitev, narediš suhe. Rešitev je malo morje, žal je tvoja najslabša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej