Fotkič za na motor

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Razmišljam, da bi si nabavil en fotkič, katerega bi lahko uporabljal vsakodnevno, bi pokril potrebe popotniške fotografije in bi bil uporaben z orokavičeno roko na motorju. Velikokrat se namreč ustavim in sploh ne sestopim iz motorja in kej poslikam, predvsem pokrajino in kako arhitekturo. Do sedaj sem uporabljal GSM, kateri pa sedaj visi na balanci kot GPS, pa še ultra neuporaben je z rokavico. Vglavnem padla je ideja za nabavo ne prevelikega in ne predragega DSLR. Kompakti odpadejo zaradi dela z njimi v rokavicah - zum na tipke, itd

Nekako sem gledal Canon 200D in Nikon 3400. Z objektivi nekako srednjih goriščnic. Prednost na širokem kotu, kot na telezoomu, čeprav zoom ne sme biti premajhen. V izbiro bi prišli objektivi Canon 18-135, Nikor 18-105 ali 18-140. Fotoapart bi nosil v etuiju na boku in nogi (kot tok pištole). da se samo ustavim, vzamem aparat in slikam, zoom preko obroča, pospravim in grem. Morda kasneje še kakega fixija 35 ali 50 mm nabavim in je to to, zaenkrat. So te kombinacije OK, morda kej drugega. Ima kdo iskušnje z tako vrsto fotografiranja z motorja. brezzrcalniki odpadejo zaradi cene. Obstaja še v nižjem cenovnem rangu več tega EOS 2000, 4000, itd

Vsak komentar in nasvet dobrodošel.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz izmenično uporabljam Nikon D5100 in 18-200 za te namene, včasih pa brezrcalnega lumixa GF2. Torbica na rezervoarju.

Glede rokavic, dej preveri če drži , jaz si praviloma moram sneti vsaj desno rokavico, pa če ti še čelada onemogoča uporabo iskala je itak vseeno ali imaš DSLR ali brezzrcalnika, ker boš itak uporabljal zaslon ..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Ja mislim uporabljat zaslon, morda še iskalo, ker imam dvižno čelado. Z rokavicami bo OK. Načeloma samo tipka On/OFF, programski kolešček, sprožilec in zoom. Moglo bi biti OK. Brezrcalniki so dragi z nekim objektivom predvidenih goriščnic. Nekoliko ceneje so z osnovnim KIt objektivom, ki mi pa ne ustreza.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem prej fotkal z Nokio Lumio 925, sedaj s ceneno sony xperio... vse z rokavicami

Ker imata omenjena fizični gumb za fotkanje...

na tisoče sem jih tako pofotkal :)

telefon počiva v tank torbici, ustavim, vzamem, klik, klik (fotkič se zažene iz "ugasnjenega" telefona s fizično tipko...po ekranu tako ni treba nič šlatat

telefoni danes "presegajo" potrebe po kvaliteti fotke

raje menjaj GSM za takega s foto gumbom

p.s.
od včeraj :)

DSC_0046.JPG.adf74b9d8214a1000fd7f30b278c7fd4.JPG

DSC_0043.JPG.0f77b1c4377f88360a5a38cba42855f7.JPG

DSC_0047.JPG.48ca73c14b25988e90a2f6a4bafeb622.JPG
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
problem je ker je gsm na balanci v ram mountu. se mi ne da za vsako telefon ven noter. Drugače iphone ima tipke za slikat in sicer tista za glasnost + ali -. Včasih hebe zoom z rokavico. da bi pa še en telefon brez sim za v žep kupoval mi pa na misel ne pride. Dodam še 100 eur pa imam dslr
 
I

Izbrisan uporabnik #488

problem je ker je gsm na balanci v ram mountu. se mi ne da za vsako telefon ven noter. Drugače iphone ima tipke za slikat in sicer tista za glasnost + ali -. Včasih hebe zoom z rokavico. da bi pa še en telefon brez sim za v žep kupoval mi pa na misel ne pride. Dodam še 100 eur pa imam dslr

ja, če ga imaš v mountu, pol te razumem, verjetno tudi navigiraš z njim

zoom pa ne vem če je smiseln pri fotkičih z 20mio pix :) a ne?

slike z dslr ne bodo kaj boljše, jemalo pa ti bo plac, prava nadloga (vidim pri kolegih, ki potem naredijo zastoj :)

sem mel iphone pred kratkim na testu, ampak iz "ugasnjenega" se ni dalo priklicat fotkiča, je blo treba prej telefon odklenit

---------------

ko še gsmi niso delali lepih fotk (s fake barvami), sem pa uporabljal mali olympus 770, ki se ga je dalo tudi upravljat z rokavicami
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Se da. pritisneš knof spodaj in poslajdaš v levo in si v fotkiču. Dela tudi z rokavicami, saj ga ni treba odklenit z prstnim odtisom. Dost je da ga sam zbudiš z pritiskom in poslajdaš. Potem slikaš z + ali - volume tipke. Obe delajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Se da. pritisneš knof spodaj in poslajdaš v levo in si v fotkiču. Dela tudi z rokavicami, saj ga ni treba odklenit z prstnim odtisom. Dost je da ga sam zbudiš z pritiskom in poslajdaš. Potem slikaš z + ali - volume tipke. Obe delajo.

vidiš, slajd je potreben (sitno), pri ostalih pa je samo fizični gumb, ki praktično v sekundi zažene fotkič :)

torba je lepa, vseeno pa bo cigl začel po moje motit pri dolgotrajni vožnji...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Razmišljam, da bi si nabavil en fotkič, katerega bi lahko uporabljal vsakodnevno, bi pokril potrebe popotniške fotografije in bi bil uporaben z orokavičeno roko na motorju. Velikokrat se namreč ustavim in sploh ne sestopim iz motorja in kej poslikam, predvsem pokrajino in kako arhitekturo. Do sedaj sem uporabljal GSM, kateri pa sedaj visi na balanci kot GPS, pa še ultra neuporaben je z rokavico. Vglavnem padla je ideja za nabavo ne prevelikega in ne predragega DSLR. Kompakti odpadejo zaradi dela z njimi v rokavicah - zum na tipke, itd

Nekako sem gledal Canon 200D in Nikon 3400. Z objektivi nekako srednjih goriščnic. Prednost na širokem kotu, kot na telezoomu, čeprav zoom ne sme biti premajhen. V izbiro bi prišli objektivi Canon 18-135, Nikor 18-105 ali 18-140. Fotoapart bi nosil v etuiju na boku in nogi (kot tok pištole). da se samo ustavim, vzamem aparat in slikam, zoom preko obroča, pospravim in grem. Morda kasneje še kakega fixija 35 ali 50 mm nabavim in je to to, zaenkrat. So te kombinacije OK, morda kej drugega. Ima kdo iskušnje z tako vrsto fotografiranja z motorja. brezzrcalniki odpadejo zaradi cene. Obstaja še v nižjem cenovnem rangu več tega EOS 2000, 4000, itd

Vsak komentar in nasvet dobrodošel.

nekje v rangu Panasonic LX100 ali recimo Sony RX100III/IV/V bi bilo po željah. se dobijo podobne velikosti tudi fotiči z več zooma z manjšim senzorjem, ki so za dnevne fotografije sicer čisto spodobni, ob mraku in ponoči pa jih hitro zmanjka ...
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Moje mnenje (predlog) je podobno zgornjima dvema.
Za hitre fotografije, kakor je zapisal avtor " Nosiš na boku, potegneš, pofotkaš, zapreš in gasa dalje" uporabljam že nekaj časa kar RX 100 II, občasno pa tudi Panasonic TZ 71.
Pred leti sem tovoril tudi DSLR v nahrbtniku, vendar sem ugotovil, da potem potrebujem še stojalo, pa da je cela 'operacija' fotografije dolgotrajna, rezultat pa morda malenkost boljši od tistega z RX100, ali pri bolj oddaljenih objektih z TZ71.
Tako pa se peljem in ko z enim očesom opazim kompozicijo ki mi je všeč, ustavim, včasih potegnem 'ročno zavoro' (močna elastika med ročko in krmilom, uporabna predvsem v klancih), sežem v žep, škljoc in gremo dalje.
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Jaz na kolesu uporabljam tole in sem več kot zadovoljen. 1kg DSLR brez problema.
Pozimi sem tudi že turno deskal s tem in nisem imel težav z rokavicami.