Lučka za olje sveti na polotu

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
mislim da ne , po vsej logiki bi bil pritisk olja konstantno prenizek v majhnih vrtljajih motorja, samo ko ne najdes vzroka je pametno preveriti vse mozne napake.olje zaradi tega ne bi izteklo iz filtra ker ta ventil je v ohisju kjer se pritrdi filter ali pa v bloku motorja.
Jaz se vedno mislim da je vzrok senzor oziroma elektricna napeljava.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Možno je da ventil šteka, ponavdi je to batni ventil. Se dostikrat dogaja. Ponavadi je nekje na črpalki oziroma kot pravi mac pod oljni filtrom. Mogoče samo vmes zašteka in če zašteka v odprtem položaju njet pritisk. fora je v tem da bi moral izmeriti pritisk potem ko ti zagori lučka, to pa ti lahko naredi samo serviser, ki pa se mora z avtom vozit da bo tudi njemu zasvetila. Lahko se zmontira mehanski manometer pred stikalo ter se tako vozi potem se direkt vidi če tlak olja pade ko lučka zagori.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
ksz...

No, pa se saga o VWju približuje koncu...

Danes sem dobil avto nazaj, težav s prižiganjem lučke za oljni tlak ni več (ni bil kriv števec, v totalu je elektrikar probal 4 različne...).

Kriva je bila glavna masa motorja (podoben primer z eno od mas na motorju smo brali v neki drugi temi, očitno je lučka za olje standarden siptom tega...), ki je občasno izgubljala stik (še dobro, da ni šel v dim še DME
tongue-1.gif
), do poškodbe pa je očitno prišlo pred nekaj mesecev ob menjavi sklopke...

Da pa še ne bo konec: sedaj se pojavlja še en zanimiv simptom, pri držanju volana naravnost gre avto malo v desno...

Skupaj s sklopko je bila pred meseci sicer menjana tudi "špurštanga" in tisti mehanik je takrat pojasnil, da nastavitev optike ni potrebna... In mislim, da takrat teh težav z volanom še ni bilo - malo sem že pozabil, ker je avto ves mesec stal...
grin1.gif


Ni druge, najprej moram poklicati mehanika, če je med menjavami števcev kaj odmontiral volan
d055.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ko ti karkoli menja na podvozju je generelno najbolje narediti optiko, zaradi tega ti vleče avto. Maso pa verjetno niso dobro pritegnili pri menjavi sklopke. No še dobro da je bil samo električen problem in da ni z motorjem kaj narobe.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se strinjam, še dobro, da se je tako končalo
aplauz.gif


Torej je pri menjavi sklopke obvezno treba odšraufati kabel mase? Zanimivo
zmaga.gif
.

Vsi VW mojstri: kako se na teh avtih sname volan oz. a se ga da dati narobe nazaj, da bi bil od tega zamaknjen (na BMWju, recimo, se to definitivno da
tongue-1.gif


(Ne bo nič narobe, če mi na novo nastavijo optiko z zamaknjenim volanom - če je slučajno bil to vzrok?)
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Pejdi kar na optiko, bo najbolje. Tam ti jo bo nastimal tako, da bo volan naravnost. Strosek je med 25 in 35€, odvisno h komu gres.