Formula E

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
zakon, podpiram E-forumulo na polno :D
ker vem, da prav veliko regulatorjev/krmilnikov in motorjev ni na tržišču, me najbolj zanima:
- tip motorja, asihnronc al sinhronc
- krmilnik?tok?
- tip baterij?
-BMS znamke?

Motor je brezkrtačnik, teže 26kg in proizvede 200kW. Gre za sinhronski motor za Hallovimi senzorji za detekcijo rotacije.
Krmilniki so v principu za vse brezkrtačne motorje enaki - iz enosmerne napetosti proizvedejo trifazni štrom. To je to - čim bližje oblika napetosti pride do sinusa in čim bolj zadanejo zamik faz na 120, tem bolj efektiven je krmilnik.
Napetost bi naj bila 800V, kar znese okrog 250A toka pri polnem plinu. Ni hudo, če predpostavim, da že moj RC avtek vleče krepko čez 100A iz LiPo-tov.
Baterije so LiIon.

BMS?

Battery management system
po domače balanser baterij, da je vsaka celica na enaki napetosti
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Krmilniki so v principu za vse brezkrtačne motorje enaki - iz enosmerne napetosti proizvedejo trifazni štrom. To je to - čim bližje oblika napetosti pride do sinusa in čim bolj zadanejo zamik faz na 120, tem bolj efektiven je krmilnik.

No ja, to seveda ni res. Krmiljenje asinhronskega motorja s kratkostično kletko, sinhronskega reluktančnega motorja in BLDC motorja je precej različno. BLDC seveda sploh nima sinusnih napetosti. Vsi našteti so pa brezkrtačni. Se bom enkrat spravil napisat malo več o tem, če bo zanimanje v tem kotičku seveda (Formula E me sicer ne zanima preveč kot taka).
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.950
2.414
113
U, hvala za link.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.950
2.414
113
Zvocna kulisa je hecna, nenavadna.
smile-1.gif
OK, ni gosenicar, je na kolesih, ampak kar nekako ne spada.
Kako to da nimajo slick-ov? A je mozno, da pride do spina koles na startu ali pospesevanju?
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Na NG je dokumentarec o tej seriji. Se splača pogledat dokler je še v zamiku dosegljiv.

Akcija v bokse!