Formula E

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Nekatere proge so prav bedne...

china.png
[/img]

malezija.png


longbeach.png
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.430
9.171
113
Saj so vse mestne se mi zdi, to bokr neki bolj kot ne. Čebi noter vsaj posadili neke amaterje, da bi se razbijali, potem bi še bilo gledljivo,tako pa...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kako so vozniki sposobni bomo še vidli, ker le gre za komplet električne motorje z ogromno navora.
smile-1.gif
Lahko pa bi izbrali druge ulice, drugi del mesta, sploh pri tej kitajski stezi. Polovica prog še sploh ni določena, tak da upam da bojo pametno izbrali. Bo pa en krog dolg tam okoli 3km+- nekaj malega ...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
zakon, podpiram E-forumulo na polno :D
ker vem, da prav veliko regulatorjev/krmilnikov in motorjev ni na tržišču, me najbolj zanima:
- tip motorja, asihnronc al sinhronc
- krmilnik?tok?
- tip baterij?
-BMS znamke?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
zakon, podpiram E-forumulo na polno :D
ker vem, da prav veliko regulatorjev/krmilnikov in motorjev ni na tržišču, me najbolj zanima:
- tip motorja, asihnronc al sinhronc
- krmilnik?tok?
- tip baterij?
-BMS znamke?

Motor je brezkrtačnik, teže 26kg in proizvede 200kW. Gre za sinhronski motor za Hallovimi senzorji za detekcijo rotacije.
Krmilniki so v principu za vse brezkrtačne motorje enaki - iz enosmerne napetosti proizvedejo trifazni štrom. To je to - čim bližje oblika napetosti pride do sinusa in čim bolj zadanejo zamik faz na 120, tem bolj efektiven je krmilnik.
Napetost bi naj bila 800V, kar znese okrog 250A toka pri polnem plinu. Ni hudo, če predpostavim, da že moj RC avtek vleče krepko čez 100A iz LiPo-tov.
Baterije so LiIon.

BMS?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Andy, kako boš organiziral zdaj tole, ko se bodo začele dirke oz dejansko športno dogajanje, tema več ne bo sodila v ta del foruma?

Da ne? Mislim, da ji je tukaj kar v redu
smile-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Bo kar v redu del foruma, športni oddelek do danes še vedel nisem da obstaja
smile-1.gif


Buemi in di Grassi pa se drugače med sabo spopadata tudi v WEC, tole prvenstvo bo kot kaže še eno dokazovanje kdo je boljši voznik, ker v WEC je veliko več odvisno od dirkalnika.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Sem imel v mislih, da bi naslednje leto, ko sta dirki v Berlinu in Monacu, šel na kakšno od teh dveh dirk. Če bi se dalo izposoditi kakšnega Modela S, bi lahko do obeh destinacij prišli le z uporabo SuperChargerjev, ki bodo do takrat že postavljeni.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Če bi se dalo, brezplačno - recimo, Avantcar DEVS-u za recimo, tisti vikend.

Ali pa če najdemo koga, ki ima Modela S, pa bi šel, pa se mu pridružimo. Je pa zanimivo, da noben lastnik Modela S ni član DEVS-a (ali pa da bi se udeležil kakšnega srečanja/sestanka), vsaj ne da bi vedel.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Mišljeno je bilo zgoraj, ko sem napisal, da bi Avantcar, ki ima Modele S, odstopil DEVS-u (Društvu za Električna Vozila Slovenije) enega za čez vikend.
 

Yagi

Fizikalc
24. jan 2008
713
29
28
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Sem imel v mislih, da bi naslednje leto, ko sta dirki v Berlinu in Monacu, šel na kakšno od teh dveh dirk. Če bi se dalo izposoditi kakšnega Modela S, bi lahko do obeh destinacij prišli le z uporabo SuperChargerjev, ki bodo do takrat že postavljeni.


En sedež bi rezerviral, prosim !!
smile-1.gif


Lp, Yagi
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
smile-1.gif
Zmenjeno!

Samo še ena malenkost manjka, to je en Model S. Se bomo potrudili. Upam, da nam uspe
smile-1.gif