Formula 1 sezona 2020

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
tu se pa ne strinjam s tabo. Verstappen ima izredno kontrolo nad avtomobilom, kar je pokazal tudi, sicer prevečkat, s to kontrolo nad vrtenjem. mislim, da če kdo lahko ogrozi Hamiltonovih 8 naslovov (da, napovedujem, da bo prvak še naslednjo sezono, le mislim, da bo imel malce več konkurence), potem pa Hamilton zaključi in od ostalega grida si mislim, da je Verstappen res najboljši. razočaral me je ravno Leclerc, ker se mi zdi, da se v dežju ne znajde najbolj, pozitivno presenetil pa Perez, in pa Stroll, čeprav ne vem, kaj je bilo tam, da ga je kar naenkrat pobralo in ga ni bilo nikjer več ...

se mi pa zdi, da se v bližnji prihodnosti nimamo česa bati - Verstappen, Norris, Leclerc, Russel, vkolikor bodo imeli konkurenčen material, bo veliko dobrih dvobojev, tudi za naslov prvaka.

Leclerc ki je v F1 dve sezoni, brez nekih izkusenj v dezju proti fetlu. In ta komaj mimo ker je pac razgreta mlada glava na koncu sla v riziko. V skupnem sestevku eden best of the rest drugi pa "back of the grid champion". Nevem kaj je tu tako za razocarat. Danes se je videlo kdo vozi konstantno brez napak od starta do cilja in koga nosi po pisti levo desno, med drugim tudi Verstappna. Za tako dirko moras imet se kaj izkusenj zraven talenta. Zato je Perez odpeljal tako suvereno. Stroll pa je se ravnotako otrocicek, potem ko ga je odneslo je tako pozivckal da je totalno zgubil koncentracijo in ni slo vec nikamor, kljub novim gumam. Za prmerjavo z Perezom ki (prejsnja dirka) iz padca na 20 mesto pride na visoko 6 mesto. To je razlika med trezno glavo in Playstation mentaliteto.
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Hamilton na spolzki progi ni pokazal nič takega kar bi bilo za prvaka primerno. Bolj se je proga sušila, bolj je prihajal do izraza dva razreda boljši dirkalnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.285
9.045
113
samo jamranje pa je bilo..na prvi tretjini dirke jamranje da ni zavor, da so gume hin potem pa najhitrejši krogi in z gumami do konca, WTF, jamrač da te kap..se pa vidi, da so prišli do konca na podium izkušeni mački, ki so že en cajt v f1...in vedo da z nekim prehitevanjem na silo v dežju, ne bo šlo.. Verstapen se je ene 2x zajebal povsem sam.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.285
9.045
113
verjetno tudi, ampak se mi zdi da ni tolk brihten, pač občutek. in pač jamra in jamra. Sicer pa če so sotali mal bolj brihtni se na te zadeve ne bodo ozirali, če nekdo jamra, ker čas kroga vse pove.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.852
349
83
verjetno tudi, ampak se mi zdi da ni tolk brihten, pač občutek. in pač jamra in jamra. Sicer pa če so sotali mal bolj brihtni se na te zadeve ne bodo ozirali, če nekdo jamra, ker čas kroga vse pove.

Aha se prav, če svojmu inžinerju poveš kak je feeling v avtu, jamraš? Brakes are really bad. To je že jamranje? Očitno maš zelo nizek prag kaj je jamranje.


Anyway.
Stroll in še marsikdo se je zaštihu k je šov v bokse po novi set inters. Prvi set inters je blo treba zgont da so ratale sliks in je blo pol dobr. Dobr grip na suhem delu steze in pa dal se jih je ogret. Isto je blo z Albonom in še marsikaterem. Ko so šli v boks po nov set inters so sam začel padat nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Aha se prav, če svojmu inžinerju poveš kak je feeling v avtu, jamraš? Brakes are really bad. To je že jamranje? Očitno maš zelo nizek prag kaj je jamranje.


Anyway.
Stroll in še marsikdo se je zaštihu k je šov v bokse po novi set inters. Prvi set inters je blo treba zgont da so ratale sliks in je blo pol dobr. Dobr grip na suhem delu steze in pa dal se jih je ogret. Isto je blo z Albonom in še marsikaterem. Ko so šli v boks po nov set inters so sam začel padat nazaj.
Stroll je imel poskodovan sprednji spojler. Ne posplosujte vseprek in se delat pametne.

danes lahk greste vsi pametnjakovici na AC pa gas do daske na 2 metrih razdalje. Za zacetek samo naravnost, pa potem povejte kako to zgleda. Pol pa na zlizane letne gume...
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.852
349
83
Aja sam res, stroll je mel še wing damage. Ampak je bil pa tut problem z inter gumam.

Oprosti mi najbolj pametni F1 poznavalec.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.554
169
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
veliko je naredila loterija z gumami ja ... fora je v tem, da so bile slick gume najtrše tri variante. inters in xwet pa so precej bolj mehke zmesi. vprašanje je bilo samo, ali bodo zdržale toliko, ali bi se lahko ponovila tista štorija, ko se je Hamilton na Kitajskem pripeljal do uvoza v bokse le po platnu ... potem, ko so nekateri prišli na menjavo pnevmatik, so videli, da imajo pnevmatike "mesa" še dovolj, in kdor ne riskira, ne profitira ... in profitirali so ravno tisti, ki so pač ostali na zlizanih intersih - nove niso delovale, zaradi otorov, in se posledično niso ogrele, slicksi pretrdi, to je bil pa pač kompromis. :D
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz, ce spremljate se kaj drugega kot F1, boste vedeli..
 

Priponke

  • 1109FB6D-A9DC-459E-8090-73ADFBC916D3.jpeg
    1109FB6D-A9DC-459E-8090-73ADFBC916D3.jpeg
    123,9 KB · Ogledi: 440
  • Všeč mi je
Reactions: naliM

Podobne teme