Forex - vlaganje

sunsun

Zelenc'
20. jan 2008
2
0
1
Pozdravljeni,
Sem si prebral Vaše komentarje...večina bo svoje odgovore našla na forumu Skladi in sicer pod linkom: http://www.skladi.com/forum.php?pg=beri&fid=4&tema=1644#neprebrano

Sevelje, prvo lep pozdrav tudi tukaj,
smile-1.gif
- Verjemite mi, da je glede na dnevno količino denarja v FX veliko,veliko udeležencev in izkušeni vlagatelji to počnejo...
Medak - nekaterim cilj življenja ni ležati na plaži, ampak višji življenski cilji...
ThorZEN in Sevlje - riziko res ni poudarjen...morebiti je razlog, zato ker se predvideva, da se potencialni vlagatelj v FX že tako ali tako zaveda rizika ali pa rizik ni poudarjen zato, ker je nekdo tako gotov vase...
ThorZEN - s višjo vsoto je tudi glavnica višja, kar omogoča večje leverage in s tem krajšo izpostavljenost kapitala na FX trgu za isti dobiček, kot bi bil z nižjim leveragom in daljšim izpostavljenostjo kapitala v FX
Medak - jaz raje že leta preštevam €, ki sem jih pridobil s vlaganji v FX, kot pa da jih računam na "papirju"...
Bos - Ma to je ziher nek nateg... al pa je vse res ---> se strinjam s teboj...zanimivo,da si omenil FX platformo Poteze, ker za njo stoji Saxo banka in ker je trader oz. direktor podjetja s finančnim programom o katerem govorimo, predstavnik te banke v SLO...
Lakshami - Te popolnoma razumem kaj si hotel povedati in lahko rečem le:

In lahko noč vsem...
 
Nazadnje urejeno:

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
poteza ma definitivno najbolš trading platformo..
to da je to preveden saxotrader je čisto vseeno ker je potezin prilagojen za slo trg..
da je pa zadaj saxobank je pa samo plus...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
in tej višji cilji bi bili kaj? delanje denarja? al nesebično pomagat drugim da tudi oni bajno obogatijo tako kot ti.
Mislim da nas lahko tukaj vse prepričaš s tem, da objaviš del bančnega izpiska kjer se vidi stanje. če nimaš šestih nul za prvo cifro mislim da nas ne boš prepričal s tem, da si samo dober samaritan in hočeš pomagati drugim, zase pa nočeš pogače.

sepravi ali predvidevate da potencialni vlagatelj že pozna riziko ali pa predvidevate da ste tako sigurni vase? to se eno z drugim izključuje. ali je riziko ali ga ni. v prvotnem postu ni nikjer govora o riziku.

ps: denar raje zase porabim kot pa da ga preštevam, je boljše vloženo, ampak taki nategi, ki ti samo oh in sploh obljubljajo, sami pa niso transparentni, mi grejo na k.

ps2: ali samo jaz nisem zasledil imena firme al ga ni napisanega?
 

pantera

Zelenc'
23. jan 2008
9
0
1
Ojla!
Jaz trejdam na forexu že ene par mesecev, sicer sem na začetku štartala na demu, vendar je zadeva dolgoročno res profitna. Potrebno je samo izklopiti čustva, spoznavati tržne reakcije in za v pomoč uporabiti tudi kakšen indikator.
Dobro je imeti tudi kakšno preizkušeno strategijo, katere se držiš, da zaslužiš tisto določeno mejo "pipkov" na dan.
No, želim vam uspešno trgovanje, za več informacij me pa kar lepo na forumu zahaklajte.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Jaz pa že skupaj krampam kredite za vlogo v slovenski forex projekt. Nekje 200k€. Z 10-15% na mesec najprej v nekaj mesecih vrnem kredit, nato pa le še izbiram jahte in vile.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.754
210
63
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Jaz pa že skupaj krampam kredite za vlogo v slovenski forex projekt. Nekje 200k€. Z 10-15% na mesec najprej v nekaj mesecih vrnem kredit, nato pa le še izbiram jahte in vile.

good for you. samo ne vem kje bos dobil 200keur kredita ....
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.589
85
48
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Jaz pa že skupaj krampam kredite za vlogo v slovenski forex projekt. Nekje 200k€. Z 10-15% na mesec najprej v nekaj mesecih vrnem kredit, nato pa le še izbiram jahte in vile.

good for you. samo ne vem kje bos dobil 200keur kredita ....

Mislim da je to bilo bolj ironično..

urejeno: popravljen citat
 
Nazadnje urejeno:

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Pozdravljena Pantera in ekipa, seveda!

Dobro došla v svet FX, želim ti veliko uspeha!

Jaz uporabljam en sistem Roba Bookerja, kateri se sastoji od EMA, SMA, Stochastic oscilatora in MACD z histigramom. Seveda sistem vklučuje tudi support, resistance in channele.
Moram priznati da je ta teden, kljub vsem dogajanjima na trgu bil zelo dober, končala sem ga z + 1094 pipseka!
cheer.gif


In, kakšne so tvoje iskušnje?
 

sunsun

Zelenc'
20. jan 2008
2
0
1
Pozdravljeni po daljšem času,
Saj sploh ne vem ali naj začnem pisati porabljati sekunde, ki se nikoli več ne vrnejo, ko preberem post medak-a??

Po mojem mnenju osebe zelo cinične osebe, čemur mogoče botruje zelo slaba izkušnja/e ali pa vzrok takšnemu pisanju podcenjevanje trgovanj s finančnimi vzvodi - v tem primeru FOREX in zmožnosti ljudi!

Na tako osebno raven sem se spustil zaradi tega, ker sem bil s strani človeka, ki me sploh ne pozna, ki ni bil nikoli seznanjen s dokumentacijo, ki ni bil na nobenem sestanku z menoj ali direktorjem, ki v bistvu o opisanem SLO investicijskem programu NE VE NIČESAR, med vrsticami obtožil za "nateguna" !!
Kar se tiče višjih ciljev - vsak, ki mu denar ni v življenju na prvem mestu bi razumel te besede....za primer postavljam delovanje oseb, ki imajo gmote denarja, a jim z izjemo tega, da je to vzvod za doseg drugih ciljev, nič ne pomeni - prostozidarje!
Riziko je prisoten vsepovsod v življenju in skoraj pri vsakem dejanju - le da je inteziteta različna !!

Seveda je pisanje mojih postov povezano z zaslužkom (pogača), ki je odvisen od novopristopnih investitorjev vsak realno razmišljojoči bi to dojel ampak, če bodo zadovoljni z donosi bo vovk sit in koza cela oz. vsi bomo imeli nekaj od tega!!
Sicer pa sem le prenašalec informacij...opravičujem se ljudem, ki jih je moje "sporočilo" mogoče negativno vznemirilo in v negativno smeri zmotilo koncept njihove osebne sreče, kajti zavedam se da ni vsaka stvar za vsakogar in s svojim sporočilom nikakor in nikogar ne prepričujem v nekaj, ali povedano z besedami De Mello-ta, ki je z nasljednjo mislijo takšno aktivnost ponazoril takole: " Ne učite svinje peti; izgubljali boste čas in vznemirjali svinjo..."

In zakaj bi bil to nateg, če so takšni procenti oz. donosi - Spet podcenjujete spodobnost ljudi, podjetij... Ste se mogoče vprašali, da je samo razmišljenje Vas in ostalih "posplošeno" in tako "navajeno" cca.5% donosnosti mesečno?!
Ali za Vas pomeni več garancije za vloženo investicijo, če določena firma nudi manj mesečnih obresti - mogoče pa tovrstne firme poberejo več ZASE in dajo drugim MANJ oz. so bolj POŽREŠNE - vprašajte se tudi po tej plati!?

S svojim P.S.-jem oz. transparentnostjo ste zopet potrdili, da obsojate vsepovprek na propad brez pravih argumetnov - če bi se vsaj malo pozanimali preden, po domače povedano: vse skupaj popljuvate, bi vedeli da bo v SLO investicijskem programu v FOREX možno preko internetne strani, kjer se bo lahko vsak preko svojega imena , referenčne št. in gesla, ki ga bo dobil preko sms logiral na "svojo" stran in od ta, spremljal svoje stanje in si sam urejal finance; podaljševanje vlaganj, izplačila, ipd.
Sicer pa g. Medak ali Vi sploh razumete FOREX, kajti v postu 3.1.2008 na 11 strani ste napisali:sicer se ne uvkarjam s forexom, ampak bi tudi nam laikom veliko pomenilo, ce bi namesto na privat se pogovarjali na tabli, tako da bi lahko tudi mi to prebrali. KJE IMATE MORALO, DA POLEG TEGA DEJSTVA VSE TAKO "POLJUVATE" IN GOVORITE, DA DONOSI 10% MESEČNO NISO MOŽNI OZ. NIKOMUR NE DOPUŠČATE MOŽNOSTI ZA TAKŠNE USPEHE OZ. DONOSE....ali je namen Vašega aktivnega udejstvovanje v temi z imenom FOREX trosenje negativnosti, ki bi mogoče vpliva na morebiten uspeh nekoga, ki na podlagi tega uspeha, ki ste mu ga vi preprečili s svojimi sebičnimi, ciničnimi, negativnimi pogledi, storil mnogo dobrega??!!!

No, vsaj nekje se strinjam s Vašimi "ugotovitvami" - ne, niste opazili imena firme, identifikacijskih podatkov firme, podatkov o ustanovitvi in podobno zaradi tega, ker še niso dokončana dela tehnične narave in je direktova direktorja, da ni širše in direktne javne reklame ...seveda pa so vsi zainteresirani vlagatelji s katerimi sem imel sestanek zvedeli vse o podjetju in vodilnih ter po potrebi imeli sestanek tudi z direktorjem.
ThorZEN - mislim, da ste tudi na forumu skladi.com, pod nicknameom Thorr in da so Vam že tam odgovorili na Vaš "predlog" v zvezi kredita!

Pantera - če se boste nadaljevali s FX trgovanjem tako, kot ste začeli ste na pravi poti
smile-1.gif
!!

Peterm - Joke, ki je je nanašal tudi na MAT PROJECT je bil popolnoma neumesen, kajti jaz osebno že več let plemenitim tam denar in je vedno bilo tako, kot je bilo rečeno. Prav tako pa sem malo bolje seznanjem z zadevami MAT-a, kot večina...
Moneymaher-ka svaka čast za uspeh...ne mogu, da verujem - zaista si money maher :D

V vedenje..vložki v višini 200.000 niso ravno izrazito visoki vložki, ki sem jim bil priča!

Jaz resnično ne mislim nikogar prepričevati v vlaganje - posredoval sem vam informacijo in, če se boste odzvali se pač boste, ali pa jo boste pač popolnoma prezrli - odločitev je samo vaša in kakorkoli boste storili bo PRAV - za Vas in zame. Meni je popolnoma vseeno...resnično - jaz sem SREČEN in imam dovolj financ zase in svoje potrebe! Dovolj financ pa zame pomeni takšno finančno, da si grem lahko kadarkoli kupiti hrano in mi pri tem ni treba paziti na ceno hrane - izjema npr.škampi, kaviarji, ipd.

Sicer pa se verjetno vsi strinjate, da bodo morebitni investitorji - v pravem pomenu besede, prebrali celoten post, z mojimi in Vašimi mnenji in če bi jih investiranje pritegnilo se bi zmenili za sestanek oz. se pogovorili z menoj ter direktorjem in se na osnovi lastnih zaznav, vtisa in presoje odločili glede investiranja...in ne na osnovi postov oz. informacij - tudi dezinformacij, ki jih lahko napiše kdorkoli!

P.S.:Bistveno pa je to, da bo čas s rezultati pokazal svoje...

Tako, da se s tem postom moje udejstvovanje v tej temi zaključuje...lahko pa si o veliko več o novem SLO finančnem investicijskem programu v FOREX in mnenje različnih "karakterjev" preberete na forumu skladi oz. linku:
http://www.skladi.com/forum.php?pg=beri&fid=4&tema=1644&vz=0 - s tukaj sem tudi kopiral nekaj odgovorov v tem postu!

Tisti, ki bi želeli več informacij v zvezi opisanega programa mi prosim pošljite zasebno sporočilo ali pa mi pišite na svet.valut@gmail.com !

P.S.: Lakshami, v prejšnem postu sem hotel poudariti in pobarvati besede, ki sem Vam jih namenil, ampak mi to ni ravno uspelo storiti
smile-1.gif
,...no, pa tokrat: RESNICA in hvala Vam za te besede...
P.S.S. : G.Medak nisem Vam nič zameril, ker ste me posredno obtožili za "nateguna", ker me to ni prizadelo, saj navsezadnje sem videl, da je to storila oseba, ki obtožujejo brez smiselnih in smotrnih argumentov, tovrstna dejanja pa so znaki nezrelosti, nerazgledanosti, neznanja, slabih izkušenj, pri nekaterih pa je to izraz njihovega pogleda na zunanji svet, ki morebiti izvira iz dejstva, da druge ocenjujo po sebi !

Pa lahko noč in lepo nedeljo vsem...
 
Nazadnje urejeno:

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Brez da preberem celotni esej... Donosi 10% na mesec v finančnem svetu niso realni, zato je vsako obljubljanje v tej smeri prevara ali zamolčanje dejstva, da gre v resnici za zelo rizkantno investicijo (ali pa piramido/HYIP). Enostavno. Če se tega sam ne zavedaš, pa vprašaj "direktorja" (za katero podjetje že gre tu?). Naj ti pokaže trade log brokerja, kjer se trguje.

Še enkrat: z 10% na mesec si v nekaj letih nesramno bogat in ne rabiš nobenih vlagateljev.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
še vedno pa ni odgovora o tistemu kar najbolj smrdi. Še vedno niste odgovorili kje je riziko.
V vašem prejšnjem postu se omenili riziko dvakrat

" riziko res ni poudarjen...morebiti je razlog, zato ker se predvideva, da se potencialni vlagatelj v FX že tako ali tako zaveda rizika ali pa rizik ni poudarjen zato, ker je nekdo tako gotov vase..."o vedet kakšen je rizik, ali pa vi sploh ne poslujete z rizikom.

Sepravi dajete 9% mesečno tudi če propade vsa svetovna ekonomija?

Zakaj ne morete napisat ime podjetja javno in jasno, ampak ga skrivate in ko bo prišel pravi čas (kdaj?) da boste objavili.

dejstvo je, da če delaš povprečno 20% letno, si slej ko prej milijonar, milijarder itd. (odvisno od vložka).
Vi tukaj ponujate 9% mesečno. Gotovih, nobenega rizika, že ko daš prvi dan notri, veš koliko boš dobil po treh mesecih ven. A se vam to ne zdi malo čudno in kontradiktorno?

pa še enkrat, vsem boste zaprli usta, če objavite vaš bančni izpisek, zakrit z vsemi osebnimi številjkami in imeni, samo pokažite stanje oz. prilive iz tega forex sklada.

lp m

zdej se morete odločit, ali more vlagatelj že prej točn
 

Bos

Zelenc'
6. sep 2007
27
0
1
Ptuj
Pozdrav
cheer.gif
.

Odgovori niso cinični.
Vsaj meni se zdi čudno, če lahko tako na izi dosegaš tako velike dobičke, kako to, da moraš to oglaševat.
Z tvojim znanjem bi postavil tisto francosko banko spet na zelene cifre. Ma kaj je to 5 miljard hehe..

Če bi znal, recimo jaz iz peska delat zlato, tega ziher ne bi oglaševal. Naredo bi par kil, prodal in užival
hysterical-1.gif


Da donosi 10 in več procentni niso možni noben ne govori, kaj pa če ti v par minutah zapre vse pozicije, ker si prešel v minus, kaj pa to ??? Kako boš pojasnil strankam, da denarja pač več ni
hysterical-1.gif
.

Saj je poznana statistika, koliko od 100 uporabnikov veeeeliko zasluži na Forexu, morda si prav ti tisti od tiste perorice...

Forex je igrišče za velike playerje, ki imajo zaledje v vsaj miljardi ali več, al usd al eur ni važno.
In od časa do časa malo zanihajo trg, da pozaprejo pozicije malim, smetano pa seveda poberejo oni saj to je jasno ne .


Ni ga človeka, ki lahko konstantno jamči 10 % mesečno. Upam, da nisi na Cipraleksu, saj to kar ponujaš žal ni mogoče, dolgoročno, čez noč je lahko 0. Kaj pa te,
redface-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik medak pravi:
pa še enkrat, vsem boste zaprli usta, če objavite vaš bančni izpisek, zakrit z vsemi osebnimi številjkami in imeni, samo pokažite stanje oz. prilive iz tega forex sklada.

Zakaj bi to kdo pocel ... V vsaki banki je kup "bedakov", ki dajejo smesno poeni kredite (dalec manj kot 9% na mesec
rolleyes-1.gif


P.T. Barnum je dejal, da se vsako minuto na svetu rodi nova budala ... precej truda je potrebno, da oberes vse.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.217
682
113
pa še moj dodatek: ta FX je zadeva, ki preizkušeno deluje za velike igralce. za ostale male playerje oz. pri pokru takim pravimo ovce pa je zadeva zelo odvisna od sreče. tud pri pokru lahko danes naredim iz 100E v dveh urah 300E, naslednji dan iz 300 na 1000, kar pa ne pomeni, da sedaj znam pa z online pokrom delat denar. to je bil zgolj moj srečen trenutek, ki mi je pač doletel na online spletni igralnici in ne v kakšen kazinoju, loteriji, vaški veselici s srečelovom,... in takih ovc se vsak dan rodu kr nekaj in vsi te prispevajo, da online poker še živi. biti dober v pokru ni samo to da narediš v nekaj srečnih trenutkih 20x vložek.

prav tako je pomoje s forexom. v igro vstopa vsak dan več "igralcev", neposredno preko online igralnice za FX ali posredno preko tujih firmo, ki trgujejo namesto njih. s tem vsak dan prinašajo denar v sistem in skrbijo, da sistem živi. če pa bodo veliki igralci začeli kar naenkrat izstopati iz igre ali pa bo vedno manj ovc, ki ga prinašajo v sistem, pa se bo sistem začel rušit. stvar se sicer ne podre v enem dnevu ali pa v mesecu ampak to kar nekaj časa traja. seveda bodo takrat najebali tisti, ki so nazadnje pristopili v igro.

tisti ki ste v to vpleteni že nekaj časa npr. leto ali dve vam seveda verjamem. saj najbrž ne lažete sami sebi, da ste zaslužili. sej zato pa v Sloveniji odpirajo firme, ki obljubljajo velike vložke. In tud verjamem na 10% mesečni donos, saj ga poker proji tud delajo po 10 ali več % na mesec.

lp
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ja ... in tisti, ki redno igrajo Loto, tudi vedno zasluzijo (vsaj s stirko, ce ne s cim vec), ce jih vprasas kako jim gre; pa po moznosti jim se nekdo proda "sistem" za ta fini zasluzek (kar je nateg, analogen temu, predstavljenemu v zakljucku te teme). T je tudi edini ocitni nateg tukaj, vse ostalo je pac loterija in nima od nje (razen brokerjev) nihce nic.

Nihce od navdusencev se ne vprasa od kje ta denar za morebitne zasluzke pride. Na trg ga ne mece kot kontraponudbo badava en zelo bogat Pakistanec, ki se mu dela drek iz njega, ampak drugi ljudje, ki tudi racunajo na dobicek. Ce eni zelo dobro sluzijo, potem drugi zelo dobro izgubljajo. Kje je med temi nebulozami zagotovilo, da si ti med netto dobitniki in ne med placniki ? Zero-sum game je bil prakrat omenjen in ignoriran, ampak za to dejansko gre.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Once in the dear dead days beyond recall, an out-of-town visitor was being shown the wonders of the New York financial district. When the party arrived at the Battery, one of his guides indicated some handsome ships riding at anchor. "Look, those are the bankers' and brokers' yachts.

'Where are all the customers' yachts?' asked the naïve visitor.
 

zdravnik

Pripravnik
11. avg 2007
935
0
16
MB
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Once in the dear dead days beyond recall, an out-of-town visitor was being shown the wonders of the New York financial district. When the party arrived at the Battery, one of his guides indicated some handsome ships riding at anchor. "Look, those are the bankers' and brokers' yachts.

'Where are all the customers' yachts?' asked the naïve visitor.

and u were also on that party???
cheer.gif