Forex - vlaganje

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Torej nekoč davno tega je na nekem drugem xy forumu že obstajala tema v kateri smo debatirali o Forexu. Zdi se mi pa da bi blo fajn če bi to isto temo imeli tudi tukaj.

Torej koliko vas je kateri trgujete z realnim računom, koliko z navideznim, in podobno..?
Kake strategije kaj uporabljate in če je uspešna tudi povejte
smile-1.gif


Upam da se bo razvila kakšna debata
aplauz.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Torej nekoč davno tega je na nekem drugem xy forumu že obstajala tema v kateri smo debatirali o Forexu. Zdi se mi pa da bi blo fajn če bi to isto temo imeli tudi tukaj.

Torej koliko vas je kateri trgujete z realnim računom, koliko z navideznim, in podobno..?
Kake strategije kaj uporabljate in če je uspešna tudi povejte
smile-1.gif


Upam da se bo razvila kakšna debata
aplauz.gif

imam racuna odprta pri dveh dealerjih. jaz osebno se ne ukvarjam s tem, ker nimam casa. dealerji delajo procente, ki so glede na rizik sprejemljivi ....
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
Citat:
Uporabnik ericks pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Torej nekoč davno tega je na nekem drugem xy forumu že obstajala tema v kateri smo debatirali o Forexu. Zdi se mi pa da bi blo fajn če bi to isto temo imeli tudi tukaj.

Torej koliko vas je kateri trgujete z realnim računom, koliko z navideznim, in podobno..?
Kake strategije kaj uporabljate in če je uspešna tudi povejte
smile-1.gif


Upam da se bo razvila kakšna debata
aplauz.gif

imam racuna odprta pri dveh dealerjih. jaz osebno se ne ukvarjam s tem, ker nimam casa. dealerji delajo procente, ki so glede na rizik sprejemljivi ....

kari pa so ti dilerji?

lahko na pm..
 

pero

Pripravnik
26. avg 2007
92
0
6
Trgujem s pravim denarjem, račun imam odprt pri gftju, in imam nekje 5-7% mesečno. Priporočam knjigo Bird Watching in Lion Country, ker razloži zakaj forex ni za vsakogar, če pa že imaš nekaj denarja nekje, se pa lahko malo igraš.
tongue-1.gif
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
a se da od tega živet?
smile-1.gif

odvisno, koliko rabis mesecno za zivljenje. ce imas fond okoli 100k eur potem lahko racunas na 3 - 4k eur mesecno ....
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ker sem za Forex slišal samo nekajkrat in se nikoli nisem poglabljal, kaj to je, bi prosil nekoga, ki to stvar pozna, da opiše kako zadeva poteka.
Za dober opis je nagrada 50 altov
cheer.gif


lp
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
3-4k€ mesečno bi pomenilo 3-4% mesečno, po nekaj letih bi bil multimilijonar. Malokateremu uspejo redni donosi takšne velikosti skozi več let...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik sevlje pravi:
Ker sem za Forex slišal samo nekajkrat in se nikoli nisem poglabljal, kaj to je, bi prosil nekoga, ki to stvar pozna, da opiše kako zadeva poteka.
Za dober opis je nagrada 50 altov
cheer.gif


lp

na kratko .... gre za visokorizicno zadevo, hitro se da zasluziti, se hitreje se da denar izgubiti. lovi se razlike med razmerji posameznih valut (usd, eur, funt, ... ) od tod ime. foreign exchange. so obdobja, ko dobri dealerji delajo tudi po 1% dnevno. ampak taki hitro pregorijo. najlepsi del te igre je to, da tudi ce bi te dobicke uradno prijavil v sloveniji ne bi placal niti evra davka na dobicek, ker gre za izvedeni financni instrument. ampak noben jih ne prijavlja, ker nikoli ne ves ...

na netu imas polno raznih programov in sistemov, kjer lahko igras demo ali gres real online. dokler ne ves kaj tocno delas ti to odsvetujem. raje dobi dealerja, ki je ze domac v tem.

dobicki .... meni osebno so 30 - 40% letno sprejemljivi...
izgube ..... prej kot v tednu dni lahko izgubis 80% glavnice, zato se ne igraj s tem, ce nisi pripravljen izgubiti vsega denarja, ki ga bos vlozil v spil ....

pa srecno
cheer.gif
 

Kranjski_Janez

Pripravnik
6. nov 2007
37
0
6
Ja je obstajala ta tema že na suxu, sam je zamrla, sam še zmer delam z fejk kešom-demo account pr CMS-ju in ja če gledam zdele kok mam pa od začetka, sm v 2 letih vsak let naredu 90%, z padci in vzponi hehe hehe. drug let začnem zares.
Zadeva je "skill" k se ga lahko naučiš, ni no nekej k je vsak dan isto je pa nekej kar se da predvidevat, če nimaš jajc pa keša pa časa je brezveze to začet, če pa to maš pa da si še pametn, se ti pa lahko zgodi da si finančno brezskrben :p


Lep Pozdrav
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
lahko delaš pol leta al pa leto skos plus.. in si ful hepi in znaš vse.. pol pa pride neki kar te pokople.. na leto maš cca 4 take rukerje.. če je preveč rizično pol bolš da greš ven pa čakaš..
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
A obstaja tud npr zagarantiran mesečni donos?
Sem slišal, da se lahko v mesecu tudi 15% poviša... Zdaj ne vem koliko je to res, ampak meni se sliši preveč lepo... Ne vem pa, zakaj se oglašujejo ne vem kakšni donosi, če temu ni tako...
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Po forumih nekateri iščejo investitorje. Preden komu zaupaš 1c, pa naj ti dokaže da res že dosega obljubljene profite vsaj skozi nekaj let. Nekaj mesecev tukaj ne pomeni nič.
 

Kranjski_Janez

Pripravnik
6. nov 2007
37
0
6
15% mesečni in da o delaš konstantno, mislm, da to ni možno, moraš but hudo pametn.
Je znana zgodba da so ljudje dobival visoke donose vendar se jim je po enem letu sesul ves svet ker ga niso mogli tako dolgo obvladovat. Da pa se manj % delat, samo to delajo samo eksperti
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Napiši kar na forum, zato je tu debata... Z dokazanim znanjem na javnem forumu si boš nabral več strank kot z "obdelovanjem" na privat.
wink-1.gif
 

andrej24

Pripravnik
16. nov 2007
58
0
6
Obišči stran
ce kdo tukaj koga obdeluje to nism jst.moja dobra volja je ce komu kaj razlozim,ker od tega nimam nic!ce pa ti si vzames to kot obdelovanje pol pa zastopi kolkr ti pase....
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ni potrebne jeze. Kaj manjka javnemu forumu? Informacije ostanejo na razpolago vsem, tudi tistim čez nekaj let, sodeluje lahko več ljudi. Večina tistih, ki se po forumih označuje za eksperte (ne mečem nujno zdaj tebe v ta koš), pa na vsa vprašanja le vabi na privatne pogovore.