Forex - vlaganje

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
To je pa ena od največjih napak v FX. Misliti da je cela zadeva odvisna od sreče in FX premirjati s kockanjem, klađenjem, lotom in ostalim igram na srečo.
Zato ti nigdar ne boš dobil mojih 800$
wink-1.gif
.

800$ plača se sam pred začetkom mentorstva in velja "doživotno".
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Seveda je - ti si tako mahjen subjekt, da nimas na valutne trge nobenega vpliva, na voljo pa so ti samo iste informacije, kot milijonom drugih ljudi. Netto vec kot polovica plebejcev izgublja, ker je v igri tudi nekaj bolje informiranih subjektov, ki (za razliko od tebe) lahko vplivajo na dogajanje. Ce bos ti zasluzila vec, kot bos za vse skupaj zapravila (in v to se tistih $800 sploh ne steje, kot tudi ne morebitni transakcijski stroski), bo za to moralo nekaj ljudi agregatno enak znesek denarja izgubiti.

To ni nic drugace kot sportne stave, kjer ima vsak moznost videti javne podatke, nekateri (npr. igralci ali trenerji oz. drugi v mostvih) pa imajo se nekaj vec informacij, s katerimi si zagotovijo netto dobicek.

Tole z "mentorstvom" ni piramidni nateg, je samo nateg, enako kot tisti, ki prodajajo "sisteme za Lotto", "napovedovanje prihodnosti" in podobne traparije ... preprost nacin za oskubiti ljudi brez kakrsnega koli tveganja pac. Vsi ostali tvegajo svojih $800 + dodatna sredstva, samo Rob ne tvega nicesar, stroskov pa tudi nima veliko, ko je zadeva enkrat utecena in prihajajo novi kandidati
smile-1.gif
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Ce bos ti zasluzila vec, kot bos za vse skupaj zapravila (in v to se tistih $800 sploh ne steje, kot tudi ne morebitni transakcijski stroski), bo za to moralo nekaj ljudi agregatno enak znesek denarja izgubit.
smile-1.gif

Seveda zero sum igra.

Meni osebno, edino kaj je pomembno da sem na dobri poti, postati trejder z konstantnim dobičkom (consistent winner).
cheer.gif


In kakšne so tvoje iskušnje z forex trga?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
ksz.. večina forex trga niso majhni traderčki, ki se tresejo za +- 100€, ampak banke z raznimi terminskimi pogodbami, opcijami, velika podjetja itd. Zero sum game tudi ravno ni, prej bi rekel da je minus game, zaradi provizij in nepoštenih brokerjev, ki te najbolj uboge še dodatno vrtijo okoli prsta, njihov denar večinoma nikoli ne zapusti brokerja.

Glede izobraževanja, jasno. Iste in celo boljše informacije so dostopne javno, brezplačno. Problem je 95% loserjev, ki po forumih le smeti, tako začetnik težko najde pravi info. Imaš pa seminarje, knjige, sisteme itd. proti katerim je 800$ (550€) še smešno nizka cifra. In nič od tega te ne bo naredilo bogataša, nič. "Sveti gral" je le v glavi.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Seveda je zero-sum igra (sans transakcijski stroski) ... le da nekateri subjekti na trgu lahko prodajo maso ene valute oz. povzrocijo kaksno drugo nevsecnost, da gre sprememba tecajev v njihovo zeleno smer. Navadni smrtniki prakticno nemorejo vplivati na to ...

FWIW, ves cas debatiramo samo o valutnih pogodbah, ampak futures so lahko sklenjene na prakticno karkoli. Ce si dovolj velik "maher" (excuse the pun ...), da vplivas na razmerje cen, potem si pri koritu, ce nisi, si pa pac nakljucnez z manj kot 50% verjetnostjo dobitka na dolgi rok. Lahko se enemu privatniku posreci nekaj nabrati (sreca), ampak isto velja za ruleto, sportne stave in Lotto; za vsak dobitek mora precej ljudi se malo vec izgubiti.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Teoretično je zero-sum, praktično pa ni. Kot že rečeno, razni mikro/mini loti nikoli niti ne zapustijo brokerja, kar se mu niti ne splača. Na dolgi rok jih večina itak pristane na 0, broker sam jim pobere vse. Na futures trgu si tega broker ne more privoščiti. Zato pa tudi ni instant fillov in garantiranih cen, stop lossov itd. To si lahko privošči le forex "bucket shop".

Profitabilen na dolgi rok si lahko s sistemom meta kovanca. Glava, greš long, cifra, greš short. Ob primernem risk/money managementu in upoštevanju variance. Deli enačbe, ki so enako ali bolj pomembni kot sam sistem, na katerega pa vsi začetniki zmotoma dajo vse. Brez dragih naročnin na Reuters ali Bloomberg, insiderskega vpogleda, dolgih let študija. Le cena ima vedno prav. Z drugimi besedami: lahko si profitabilen tudi, če le v 20-30% ugotoviš pravo smer trga. A vse mora štimat, na papirju in v glavi.

A tu smo že malo zabredli, saj vsaj polovica bralcev te teme misli, da je forex vrsta MLM.
wink-1.gif
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
FX je definitivno zadeva katero nemrem zamisliti v kakšni piramidi al pa MLM.

Zadeve kot koliko sem "mala" v svetovnim razmerama FX, al pa da vsi brokeri goljfajo nas "male" me sploh ne obremenjujejo in sploh ne razmišljam na ta način, ker po tem verjetno se nigdar ne bi špilala.

Jaz sem zelo pozitivna oseba in na ta način gledam na celo zadevo, ker vse je v glavi.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
jah včasih moraš pa imeti tudi veliko neumne sreče.

jaz sem recimo v od petka naredil 130+ na naročilu, za katerega sem čisto pozabil da ga imam vpisanega. pač dal sem že pred časom sell order za EUR-USD na nekih 1,480 or something in potem čisto pozabil na celotno zadevo. če bi redno spremljal, bi sigurno zaprl pri max 30pip+, tako sem pa odkar ne spremljam več tako redno celotnega forex marketa na to preprosto pozabil. to, da sem prehitro zapiral me je že v časih, ko sem se s forexom vsakodnevno ukvarjal drago stalo, ker sem zamudil veliko valov... ampak to je bil del programa, po katerem sem delal. pač sem pozabil na to, kaj bi lahko bilo če bi... in se raje posvetil aktualnim odprtim naročilom...

tako da včasih ZELO pomaga, če preprosto ugasneš računalnik in greš za urco, dve stran od forexa... pač naštimaš naročila in to je to. najhuje je gledati, kako greš v minus... pa tudi narava sama te prisili, da ukrepaš. in takrat se najbolj zajebeš. ko rešuješ potopljeno barko...
 

moneymaher

Pripravnik
28. dec 2007
36
0
6
med Krko in Savo
Ta tvoj trejd EURUSD je bil odličen.
To kaj si pozabil na njega ne pomeni nič slabga. Mislim da si enostavno bil prepričan v njega na eni intuitivni ravni da lahko "pozabiš" na njega.

Čim več takšnih trejdov!
zmaga.gif
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
mater dobro je imeti forex bolj za zabavo kot redno delo. prejšnjič sem naštimal mal tak bolj kot ne zajebantski order in sicer na 1,4921 sell... danes mal za foro pogledam in zopet 120 pipov+... kar pomeni nekje 500$ profita v 1 tednu na račun pozabljivosti in zajebancije :D. mater če me kak broker najame za tako zajebancijo sem takoj za... :D :D nekih profitov i

btw to je še en nauk za vse željne forexa... včasih ti nobena knjiga, signal ali whatever ne pomaga. lahko se še tako trudiš pa bo še vedno -... ali pa ne delaš nič in je +...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
No da malo oživimi temo. Danes me je klical kolega, da je nekje bral o Forexu in se mu zdi zadeva zanimiva. Malo sva še podebatirala in mi je razložil, da je bral na strani skladi.com.
Tudi sam sem šel pogledat in odkrila kar zanimivo temo. Zanima me, če kdo že sodeluje z njimi in kakšne so vaše izkušnje. Kolikor se spomnim je bilo podjetje finanzasforex v naši temi že večkrat omenjeno in niste ga vedno hvalili. Predvsem pa me zanima: Kaj menite o tem postu, ki je tudi objavljen tam:

Citat:
S ponovno predstavitvijo nadaljujemo debato od tukaj naprej, ampak svetujem, da si preberete začetke debate na zgornjem linku!
Sem pa opis programa še malo bolje "dodelal"...

Pozdravljeni,
Kot odziv na moj zadnji post ste zapolnili moj poštni nabiralnik, s vprašanji če poznam podjetje, ki bi mu pripisal visoke donose in obenem verodostojnost.
Po predstavitvi tovrstnega podjetja nekaterim smo že naredili nekaj korakov...vse je potekalo, kot je bilo rečeno - tudi izplačila, zato sem se odločil sporočiti o novem SLO investicijskem programu:

Če vas zanima varno in donosno investiranje v forex bodo za vas pomembne spodaj navedene informacije:

Meni pomembni elementi varnosti:
- Podjetje je registrirano v Sloveniji,
- direktor podjetja je Slovenec,
- denar se nakaže na TTR banke ki je v SLO,
- možnost vlaganja pravnih oseb (npr. v primeru previsokega dobičeka na koncu obračunskega leta)
- potrebno je uradno notarizirati identiteto vlagatelja, kar poleg pogodbe, lahko tudi služi kot pravni dokaz o pologu kapitala
- pred nakazilom depozita se podpiše POGODBA o zasebnem investiranju med investitorjem-fizično osebo in direktorjem,kot fizično osebo ( v primeru, da v finančni program investira pravna oseba se pogodba sklene s pravno osebo)
- pogodba se podpiše PRED nakazilom depozita in PO neobvezujočem pogovoru z direktorjem
- v pogodbi so med drugim zagotovljene tudi FIKSNE mesečne obresti, ter avtomatsko vračilo na investitorjev TTR v primeru izrednih dogodkov npr. smrt traderja, ipd.
- likvidnost vloženega denarja oz. glavnice po treh mesecih
- možnost mesečnega izplačila obresti
- možnost nakazila obresti na TTR investitorja oz. na TTR s katerega je bilo nakazana glavnica

Možnosti vlaganja - MINIMALNI DEPOZIT 10.000:

1) Mesečno izplačilo obresti in vračilo depozita po 3. mesecih.

2) Akumulacija obresti treh mesecev (obrestno obrestni račun) s vračilom obresti in glavnice po 3. mesecih

3) Depozit nad 1.200.000 eur (1,2 milijona euro)
--------------------------------
DONOS (mesečni donos je določen s pogodbo):

NAD 10.000€ do 100.000 € je mesečna donosnost 10%
OD 100.000€ DO 500.000 je mesečna donosnost 12%
OD 500.000€ do 1.000.000 je mesečna donosnost 14%,
z možnostjo:
- mesečnega izplačila
- akumulacije obresti (obrestno obrestni račun):

Mesečni donos na vložen kapital 10.000€:
1. mesec 1000€
2. mesec 1000€
3. mesec 1000€ + vračilo glavnice 10.000€ = 13.000€

Akumulacija obresti treh mesecev z vračilom depozita in dobička na koncu 3. meseca.
DONOS ZNESKA 10.000 € + AKUMULACIJA OBRESTI ZA ČAS ENEGA LETA - DONOSNOST 10% MESEČNO :

1.-11.000€, 2.-12.100€, 3.mesec -13.310€,
4.-14.641€, 5.- 16.105€, 6.17.715€,
7.-19.487€, 8.-21.435€, 9.-23.579€,
10.-25.937€, 11.-28.531€, 12.-31.385€
= IZPLAČILO: GLAVNICA: 10.000€ + OBRESTI 21.385€ = 31.385€

DONOS ZNESKA NAD 100.000 € + AKUMULACIJA OBRESTI ZA TREH MESECEV - DONOSNOST 12% MESEČNO :
Donos za primer vložka 100.000€:
1.mesec:12.000 €, 2 mesec:13.440€ 3.mesec 16.130€
Torej izplačilo po treh mesecih:
41.570(obresti) + 100.000(glavnica) = 141.570€

Za letno raven pa si izračunajte sami ...


3. Depozit nad 1.200,000 eur:
Pri zneskih nad 1.200,000€ so poleg pogodbe so tudi ostale garancije, ki jamčijo verodostojnost programa in za varnost vložnega denarja. Fizična oseba lahko v tovrsten program vloži le enkrat v življenju.

Prvi ukrep: Na banki v SLO se odpre poseben račun, kjer ste sopodpisnik - torej se brez vas oz. Vaše odobritve ne more zgoditi nič z vloženim denarjem.

Drugi ukrep: Omenjeni denar ne gre nikamor in je ves čas na vašem računu; izda se le certifikat, ki velja kot garancija, da denar resnično obstaja oz. je na TTR banke

Tretji:Na banki v SLO se denar veže za dobo 12 ali 14 mesecev, kar še dodatno podkrepi dejstvo, da denar s TTR ne gre nikamor.

Denar od vezave (1.200.000) se po 12 oz. 14 mesecih vrne investitorju poleg visokih donosov na ta znesek:
10-15% NA TEDEN z možnim tedenskim, dvotedenskim ali mesečnim izplačilom.

DEPOZIT od ... Nad 1.200.000 €

TEDENSKO % 10 - 15 %

MESEČNI DOBIČEK Od 480,000 € do 720,000 €


Najbolj pogosti odgovori, ki sem jih podal morebitnim vlagateljem:
- Da, podjetje je registrirano v SLO
- Ne, to nima nobene povezave s podjetjem EVP ali FFX
- Najnižji depozit je 10.000
- moja vloga pri zadevi je podaja osnovnih informacij, razlago načina vlaganja, izplačil, ipd., saj je "trader" oz. direktor krepko obremenjen z delom, pogodbami, lastnimi strankami, birokracijo, ipd....
- NE, NIHČE NE RABI NIKOGAR PRIPELJATI "NOTR", ker to ni piramidna igra, ni levelov, ni procentov - veljajo enaka pravila oz. sistem, kot da bi v borzno-posredniški hiši kupili delnice
- Da, dobiček je neobdavčen, če ste v FX trgu prisotni, kot fizična oseba...
- Da, tudi internetna stran bo obstajale, ker se bo lahko vsak preko svojega imena , referenčne št. in gesla, ki ga bo dobil preko sms logiral na "svojo" stran in od ta, spremljal svoje stanje in si sam urejal finance; podaljševanje vlaganj, izplačila, ipd.
- Da, obstaja možnost različnih izplačil donosa, glavnica pa se po preteku pogodbe nakaže na TTR s katerega je bila nakazana
- Ni vpogleda v trgovanje, ker so donosi fiksni - videli boste le stanje vašega depozita in donosa


Torej, mogoče je tudi za "širšo" Slovensko javnost prišel čas, da spoznajo moč in donosnost FOREX-a valutnega trga - trg na katerem udeleženci zamenjujejo eno valuto za drugo s preko 1,8 biliona dolarjev oz. 1.800,000,000,000$ dnevnega prometa gre za največji, najdinamičnejši in najlikvidnejši kapitalski trg na svetu; imejmo vsaj 0,000001% od dnevnega prometa pa smo milijonarji
*podatek o dnevnem prometu FX povzet iz članka Gorenjskega glasa

vir: skladi.com

No sam mislim, da če bi bilo kaj resnice na teh donosih, bi vsi vlagali samo v forex, sploh izkušeni vlagatelji. Naj me kdo popravi če se motim, samo popolnoma nikjer nisem prebral, da bi bil kje kakšen riziko opisan
shocked-1.gif
, ki pa naj bi bil pri Forexu kar velik.

lp
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
če je vse to res, pol ne vem zakaj bi oni to tržili ampak bi se namakali kje na toplem in čakali kako jim vsak teden kapne 50 000€ na račun.
brez rizika ti noben nič ne da, tako da sam temu nebi zaupal.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
"NAD 10.000€ do 100.000 € je mesečna donosnost 10%
OD 100.000€ DO 500.000 je mesečna donosnost 12%
OD 500.000€ do 1.000.000 je mesečna donosnost 14%"

Verjetno bi veljalo dopisati, da je forex visoko rizičen, da donosi niso garantirani itd. Saj niso garantirani, ali pač?

Tukaj gre malo v nos, da je predviden donos z višino vloge vedno višji, kar pomeni, da se rizičnost in s tem volatilnost veča. Ponavadi je v realnem svetu ravno obratno...
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Kar se tukaj prebere je to, da ti vložiš 10 000 in po treh mesecih dobiš 13000.
mesečna donosnost je torej 9.1, ker ne moreš na to gledat kot na navadnen obrestni račun ampak na obrestno obrestni, ker ti umes ne dobiš nič ven.
to pa pride 285% na leto.
za moje pojme okoli 15krat preveč.
lp
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.304
32
48
Ja, to smo tak že obdelali zadnjih 30 postov. Ker v tem primeru zadeva ni nič druga kot projekt slabega matematika (ali pa dobrega, ki išče slabe
wink-1.gif
), ali pa le še ena piramidica...
 

Bos

Zelenc'
6. sep 2007
27
0
1
Ptuj
Citat:
Uporabnik medak pravi:
Kar se tukaj prebere je to, da ti vložiš 10 000 in po treh mesecih dobiš 13000.
mesečna donosnost je torej 9.1, ker ne moreš na to gledat kot na navadnen obrestni račun ampak na obrestno obrestni, ker ti umes ne dobiš nič ven.
to pa pride 285% na leto.
za moje pojme okoli 15krat preveč.
lp


Ma ti nimaš pojma kaj je preveč hehe
hysterical-1.gif


No saj Zdenex je mel 5 % na mesec, pa so jemali na banki kredite in nosli na Zdenex. Zakaj te banke niso tak brihtne ???? Aja riziko ja...
aplauz.gif


Ma to je ziher nek nateg... al pa je vse res
priden.gif
.

Aja za moje pojme ima dobro FX platformo Poteza.