Firmware za iGO 683B naprave (Tuš) in Nomad

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno vas je veliko tistih, ki si lastite to napravo in ki ste z njo bili (in še vedno ste lahko) zadovoljni, saj dejansko še vedno prebavi vse navigacijske programe bazirane na WinCE platformi.
Glede na temo te naprave, ki je odprta že od leta 2008 in je aktivna še danes in ima zares veliko postov, je dejstvo, da so bile z njo tudi različne težave. Ena bolj pogostih je žal ta, da je naprava rada izpustila dušo in končala na logo screenu (avto ob mlinu) in od tu dalje ni šla..V tem primeru gre za klasičen kreš WindowsCE okolja oz. softwera, zato je rešitev samo ena: ponovna inštalacija programske opreme. Tukaj pa se je po navadi vse končalo, saj je bilo to do sedaj vsem velika neznanka - KJE DOBITI razen na servisu. No v zadnjih dneh sva s Popotnikom posvetila nekaj več časa temu projektu in z veseljem naznanjam, da sva le našla našla prave prijeme kako zadevo rešiti.

Torej vsi, ki imate v predalu nedelujočo navigacijo (v smislu nedeluječega softwera) iGO 683B tukaj je firmware: KLIK

Ampak pozor! Ta firmware deluje le na verziji iGO 683B z wince 4.2! Ista naprava iz druge serije ima op. sistem WindowsCE 5.0 in ta firmware ne deluje. Kako prepoznamo verzijo? Glej spodaj sliko osnovnega menija

WinCE 4.2:
igo683bce42.jpg



navodila:
- odrarajte paket in vse datoteke kopirajte na PRAZNO SD. Po možnosti naj bo klasična SD (brez HC). Če je nimate, uporabite tisto, ki ste jo dobili zraven naprave!
- priklopite napravo na napajanje, vstavite SD, nato napravo resetirajte
- takoj ob zagonu se vam začne postopek inštalacije firmwera in softwera
- ob zaključenem postopku odstranite SD in resetirajte napravo

končni rezultat:

15912334.jpg


25297198.jpg


30000783.jpg


21789878.jpg


WinCE 5.0:
igo683bnavigacijagpsnaj.jpg


Tukaj pa je firmware za naprave Tuš 683B in Nomad 403 BT z WinCE 5.0 za resolucijo 480x272 --> KLIK
Navodila so vključena v paketu.

POZOR! Za uspešno obujanje naprave potrebujete računalnik z naloženimi Win XP (na win 7/Vista in na virtualbox-u ne deluje)
Strogo se držite navodil, saj s tem programom lahko kaj hitro izbrišete čip na napravi in potem je res konec z napravo!

In še firmware za NOMAD 350BT in iGO 350B --> KLIK
Navodilo za update:
- razpakiraj in kopiraj vse datoteke in mape na prazno SD
- vstavi SD v napravo - stisni in drži tipko za vklop - hkrati stisni in 5 sekund drži tipko reset nato tipko reset izpusti - ko se začne postopek posodobitve izpusti tudi tipko za vklop
- postopek traja nekje 2 minuti - pazi da je baterija polna oz še bolje - napravo imej med postopkom na napajanju.
- po končanem postopku odstrani SD.

Pozor: če imate popolnoma zdravo napravo, nikoli ne flešajte sistema, saj je vedno prisoten riziko, da lahko gre kaj narobe!

edit: hvala Popotniku za nagrado posta! Zasluge za ta uspeh gredo predvsem njemu in kolegom iz tujih forumov!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ima kdo delujočega z winCE5 in lahko pogleda kateri rom ima naložen pod System INFO tako kot izgleda zgoraj na 3 sliki?
Brez teh podatkov je nemogoče najti rom za naprave z winCE5.
Če pa je kdo z delujočim pripravljen probat izluščit rom iz njegovega GPS-a pa naj napiše Janch-u ZS.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Na "mojem" piše:

ROM version: 32B.YF.4.f.9.9.28
Processor: ARM920T
Software version: V2.0.0.0.10.11
ID: 2DC1A86B0000010D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Če komu pomaga.....Ikona zaznane naprave ( najbrž bo kar WinCE) leva tipka in pod lastnosti!
1459936-WinCE.jpg
 

Priponke

  • 1459936-WinCE.jpg
    1459936-WinCE.jpg
    43,1 KB · Ogledi: 765
Nazadnje urejeno:

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Imam Nomada, če morda kaj pomaga:

System Information prepisan direktno iz naprave, drugih informacij o systemu ni:
Model: FPN1043BT
Version: 0G-7L-1U-0Z-0C
UUID: FFFFFFFFFFFFFFFF

 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ja res je, fimware zaenkrat preverjeno deluje le na verziji iGO 683B z WinCE 4.2 in po vsej verjetnosti tudi na Nomadu 430BT. Potrebujem še podatek o verziji roma za iGO 683B z WinCE 5.0. Za lažjo prepoznavnost, tega iščemo:

igo683bnavigacijagpsnaj.jpg
 

malisale

Pripravnik
2. sep 2007
282
0
16
A mogoče ta s 683B z WinCE 5.0. po resetu postavi vse v kitajščino ali je to tisti wince4.2. Moj prijatelj ima tega ki gre v kitajščino pa ga lahko vzamem od njega.
 

kva123

Pripravnik
24. dec 2010
198
0
16
Tak je moj Nomad. Pošlji navodila na ZS kako naj zadevo uredim.
 
Nazadnje urejeno:

bmen

Zelenc'
28. jun 2008
23
0
1
imam takega kot ga iščeš, samo baterija je že pri koncu.

system info
Model: gps
Version: 0G-5E-1U-0X-07
UUID: 16 X F
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik malisale pravi:
A mogoče ta s 683B z WinCE 5.0. po resetu postavi vse v kitajščino ali je to tisti wince4.2. Moj prijatelj ima tega ki gre v kitajščino pa ga lahko vzamem od njega.

Če gre po resetu meni v kitajščino, potem je WinCE 5.0, če pa je meni takoj v slo jeziku, potem je WinCE 4.2
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če ima kdo interes probat naredit dump roma, tukaj je postopek:

1. Najprej na SD skopiramo programček za ta postopek: DiskRW (prej je potrebno odrarat)
2. Zdaj je potrebno odkleniti dostop do windows naprave:
- prenesemo datoteko GpsShell, jo odraramo in oba .ini fajla kopiramo na SD
3. SD vstavimo nazaj v napravo in pritisnemo ikono za GPS, kar nas katapultira direkt v windows naprave
4. Zdaj gremo na raziskovalca, poiščemo vsebino SD in zaženemo datoteko DiskRW.exe
5. Odpre se nam programček DiskRW, kjer mu nastavimo destinacijo za shranitev dump roma, torej SD, nato poženemo z read! Če nam bo sreča naklonjena bo postopek uspešno realiziran in dump OS-ja se bo shranil na SD. Ta postopek sicer po mojih izkušnjah na wince 4.2 ne deluje, saj javlja nek read error, je pa še upanje, da bi ta postopek morda uspel za verzijo 5.0

edit: Če se kdo boji tovrstnega poigravanja, naj povem, da NI nobene bojazni, da bi s tem kakorkoli tvegali zdravje vaše naprave!
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Tole je neki čudežni program. Iz 2gB kartice je naredil 36 mB.
cool-1.gif


Naredil sem tako, kot si napisal. Sformatiral kartico (FAT), skopiral program DiskRW, vstavil kartico, pognal DiskRW, nastavil kaj kam, pognal write. Ko je bilo že narejeno, sem pogledal še info zavihek, takrat pa se je program sesul. Ko vstavim kartico v čitalec na PCju, mi javi, da ni formatirana. OK, formatiraj in ponovi vajo. Zdaj je kartica kar naenkrat velika samo 36 mB.

Bom še čaral. Če zna pomanjšat, verjetno zna tudi povečat.
cool-1.gif