Filtri za vodo

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Ve kdo kako je s temi filtri za vodo ?
Pred par dnevi je bil pri nas trgovski potnik, ki je
ponujal te stvari.
Obstaja več variant - filter lahko priklopiš na pipo
ali pa direktno na vodni števec (priključen na vodovod).
Ko gre voda skozi te filtre, naj bi bila veliko "bolj pitna" (čista, še
zmeraj pa "živa voda", ne kot tista kupljena ustekleničena voda).
Ima kdo doma te filtre ?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
pri teh filtrih je treba biti zelo pazljiv.
tisti na kartuše so v večini primerov nepreimerni. če govoriva o bloku, si potem obsojen na slabe rešitve. če je govora o hiši in je prostor na voljo, si lahko omisliš super zadevo. je sicer draga, a deluje kot mora.
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Govor je o hiši.
In kaj konkretnega se splača, da stvar funkcionira kot treba.
Cekinčkov pa kolko ?
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
3500€, fimra Nobel. Mehčalec vode, ki se čisti s soljo, zalogovnik 50kg, ali nekaj mesecev miru, ogljeni filter, ki se sam čisti in UV dezinfekcija, kateri menjaš luč na eno leto.

zadeva dela tako, da je voda vsak trenutek ista, da se kamenec in strupi izločajo, ne razbijajo in skrivajo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Malo sem računal.

Na teden kupimo in porabimo 12 plastenk vode. Plastenka stane cca 1€ * 52tednov= 624€/leto.
Ko bo otrok začel jest z nami in pit čaje, bo še večja poraba.

Če bi ta stvar delala vsaj 5 let, bi se investicija povrnila, da ne govorim o strojih in napeljavah, zaradi trde vode.

Problem je ta, da stvar verjetno ne prečisti pesticidov in podobnega sranja.

Lp

p.s. komu lahko izstavim račun za vodo? Zraven pa še plačamo vodo iz pipe, ki še kmalu za tuširat ne bo.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Za začetek si kupi Britin vodni filter za tisto vodo, ki jo popiješ. Stane nekaj 10 EUR, filter pa zdrži cca 200 litrov vode. Potem zamenjaš vložek. Prodajajo v vseh večjih trgovskih centrih, raznih lekarnah, Sanolaborjih ipd.
Kar solidno očisti vodo. Nazadnje sem se čudil, ko je iz pipe po neurju pritekla očitno rjava voda. Filter jo je spremenil v praktično brezbarvno in celo pitno (brez priokusa).
Lahko pa zdaješ par tisoč EUR za razne fancy filtrirne naprave. Vseeno pa menim, da imamo v SLO za zdaj še precej kakovostno vodo v vodovodu in da se tega sploh ne zavedamo v zadostni meri.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:

p.s. komu lahko izstavim račun za vodo? Zraven pa še plačamo vodo iz pipe, ki še kmalu za tuširat ne bo.

Ne govori. Ko sem se preselil pod krvavec, sem si takoj omislil Brita filter (vrč) za vodo, no kmalu pa tudi filter za tuš. Po kakih 2 mesecih, me je zažela tako koža srbet, da je blo veselo. No pa punco tudi. Zdej hvala bogu tega problema ni več
smile-1.gif


Toliko o kvaliteti vode. Pri nas je 'trda' ko hudič.
confused-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
voda v plastenkah gre v kar nekaj polnilnicah skozi filtre podjetja, ki sem ti ga napisal. razlika je le kapaciteta filtriranja.

brita filtri in razni vložki so slaba rešitev. zakaj menda lahko vsak sam pogrunta. samo malo fizike je treba znati.

mi imamo del vode s krvavca in pri ans je bila voda trda kot sam kamen. po treh odpiranjih pipe je bil vrh sifona bel, tuš kabina po nekaj tuširnajih motna, groba. s temi filtri sem se poleg kupovanja vode izognil tudi kupovnaju čistil in drgnjenju.
voda v plastenkah ni velik strošek, strošek so popravila in krajša življenjska doba grelnih teles, pralni, bojler, samih pip in napeljave. strošek so čistila in čas drgnjenja.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Itak, ampak Brita filter je še vedno bolje kot nič
smile-1.gif


No potem ti je znano ja. Pišuka pogledaš v kuhinji na umivalniku, ko se voda posuši so taki beli fleki da je joj. Bi si mislil, da je pod gorami kaj boljša voda..:)
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
filter je pogojno boljši.

1. recimo mehčanje vode. dela po principu, da veže kamenec na sebe. ko je zadeva prenasičena ima to lastnost, da vse naenkrat spusti in potem dobiš vso dozo na enkrat.
2. eni filtri mehčajo z dodajanjem določenih snovi. dokler je pretok konstanten je ta način zadovoljiv ali manj zadovoljiv. odvisno od koncetracije. ko pa voda nekaj časa stoji v filtru je pa spet preveč koncentriran.
3. za vse te filtre je treba skrbet, menjat kartuše in delovanje ni popolno oz vedno enako.

to kar sem napisla jaz je vse avtomatično vodeno, mehanski sklopi, ure itd. zalogovnik za sol je ogromen. ogljeni filter se čisti sam s kontra tokom in o vsem razmišljam relaitvno malo. ponavadi vržem uč, da vidim koliko vode skurimo na dan.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
ko sprašuješ o filtrih za vodo vedno napiši tudi iz kje si.....ker je smotrnost uporabe filtra vvečji meri odvisna od vode, ki o dobiš po cevovodu.

Ker če gre za območje LJ...in se servisiran s strani VO-KA-ja....potem tega trgovca naženi z obrazložitvojo, da pijemo ljubljančani bolj čisto vodo, kot je 'Zala' v plastenkah. Tako da...si lahko filtre montira sam pri sebi.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Ok.

Na firmi imamo dva mehčalca vode od Nobel.
Delujeta bp.

Sistem pa je za dvodružinsko hišo poplačan v 3 letih.

Grem v aktivnejše zbiranje podatkov o tem.

Lp
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
atkivno oglje je odgovor. mislim, da sem že napisal kaj rabiš za popolno čistočo vod ein koliko stane tak resen sistem.

Aktivno oglje je tudi v Brita filtrih. Saj jih ne glorificiram, a če primerjam razmerje kaj dobim za denar, so ti vseeno najboljša in najcenejša rešitev za večino ljudi, ki ne rabijo popolne filtracije vse vode v domu. Skratka, jaz rabim filter le za vodo, ki jo pijem. Temu namenu Brita služi odlično, le filtre ne smeš pozabiti menjati vsake toliko.

To vodo uporabljam tudi v kavnem avtomatu. Zanimivo je, da sem prej vsakih par mesecev moral čistiti vso zadevo s čistilo za odpravljanje vodnega kamna, če tega nisem storil vsake pol leta se mi je avtomat čisto zabil in prenehal delati. Sedaj mi tega praktično ni treba več početi.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik SpEkTr pravi:


No potem ti je znano ja. Pišuka pogledaš v kuhinji na umivalniku, ko se voda posuši so taki beli fleki da je joj. Bi si mislil, da je pod gorami kaj boljša voda..:)

Občina Cerklje? Žal je voda tam zanič
crazy1.gif