Fax

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Doma imam navadno tel. linijo zanima me kako je s faksom. A se da priklopit nanjo?

Mogoče obstaja kakšna web varianta faxa? Mora biti pa tudi možnost pošiljanja.
Kako bi to delovalo? Skener?
confused-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Nekaj smo govorili o tem že tu, drugače pa če maš fax ga lahko priklopiš direkt na liniji (isto kot telefon).

Poglej kak sem to rešo jaz. Vendar v tvojem primeru pač nerabiš GSM-ja ker maš itak navadno linijo do računalnika pelano (koko sem razumel).
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Itak da se da. Lahko kupiš kombinirani fax/telefon, če ti zadostuje. Pošlješ normalno. Ko pa ti bo kdo fax pošiljal, boš po zvonenju telefona in dvigu slušalke slišala značilen pisk, pač vklopiš na fax in položiš slušalko.

Če faxiraš več, si pa omisli ločeno številko za fax in ločeno napravo.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Se mi zdi da nič
smile-1.gif


Glej, sama najbolje veš koliko boš faksirala/kopirala. Teli vstopni modeli pač potrebujejo nekaj več sekund za faxiranje ene strani, drugače so pa v redu. Je pa najboljš kupit novega, da imaš nekaj garancije.
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Hvala. Rabim nekaj majhnega in tale nima termo papirja ampak navadnega, to mi je všeč. Pa še skener in kopirc sta zraven.
smile-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Termo papir je za en jebeštrga, ker moraš prejete faxe skopirat, če jih hočeš obdržat dalj časa (ker zapis na termo papirju zbledi, še posebej, če pustiš na svetlobi).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Tudi to je res.

Pa nekaj me nasploh zanima...kako da v časih e-pošte in ostalega napredka faxiranje kar noče izumreti?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Še vedno lahko skeniraš dokument. Sicer je spet zamudno, ampak je vsaj lažje za kasnejše pošiljanje/tiskanje/iskanje po arhivih/ugotavljanje ali je bilo poslane in kdaj itd. ...

P.S. sovražim fax
grin1.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Lih najcenejšega ne vzet...recimo tale PANASONIC bi bil pa že nekako v redu
zmaga.gif





Uh, samo tega cuda ne kupovat ker ima tisk z Indigo rolico, te so pa drage da glava boli in se izspij je zelo slab.
Raje vzami kak inkjet ce ze ne maras z termopapirjem, ti imajo najmanjse stroske.
ce veliko FAX-iras je fajn ce imas boljsi fax ker prihranis na tel. stroskih, ti cenejsi faxi posiljajo dokument direkt cez linijo, taboljsi si ga skenirajo in spustijo cez.
Ce imas samo eno linijo si lahko fax tako nastavis da se avtomatsko vklopi takoj, lahko recimo ko petic zazvoni, lahko pa ga rocno vklopis.