F1 2022

I

Izbrisan uporabnik 474

Sem z enem učem spremljal, ker sem vozil, ampak zadnjih par krogov sem se moral ustavi, da v miru pogledam :) Hamilton, super, 3, mesto, dokler ne pogledaš celotne slike, pa vidiš kaki papak je. Spet se lahko fortuni zahvali, da je na štengah in to z najhitrejšim bolidom in z situacijo na progi, ki mu je šla na roko. Pravzaprav so vsi imeli "zegn" v nasprotju z Leclercom in Maxom. Ajde, ker sem navijač Ferrarija, me ni preveč ganla smola Max-a :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Jaz sicer ne vem kaj je spet ferari blodil s to taktiko da niso lerka poklicali pa magari bi duplega vdarli. Bi bil pol blm v sendvicu.

ampak kaka nesreca…huhuh
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ferrari ni uspel reagirat. Pa split taktika je bila čisto OK. Tako so uspeli zmagat. Če bi poklicali noter oba ali a Leclerca namesto Sainza, bi bili v slabšem položaju. Mislim, da Ferariju ni (več) v interesu osvojitev prvaka, kar je potrdil tudi Binotto sam kakšni 2 dirki nazaj, temveč jim je sezona pokazatelj, da se gibljejo v pravo smer. Je pa Leclerc vložil Hamleta ko kislo kumaro, ampak z starimi hard pač ne moreš proti svežim soft večno parirat.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Če ne bi bilo SC bi bil zmagovalec Leclerc. imel je dovolj prednosti, pa tistih 6 krogov mlajše gume LH ne bi pomagale, se je videlo kako se je z novimi soft mučil ne pa z trdimi. Bi pa verjetno Sainz bil vsaj tretji če ne nižje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Veliko je "če" - jev. Če nebi Max imel težav, če nebi Leclerc imel polomljenega nosu, če nebi Perezu morali menjat nosu, če nebi Russel odstopil... Bi se BLM boril za 6.mesto. Samo Toto verjame Tototu.

Če pa bi izdihnila oba Ferrarija, oba RBR odstopila, Russel se razmontiral... pol pa bi mogoče BLM celo uspel zmagati. Če bi mu Ocon in Alonso pustila...
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in Gavran

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.745
357
83
Vipavska dolina
Jaz sem se navezal zgolj na SC, vse ostale težave ali ne....
Pred SC je imel Leclerc mislim da ene 5-6 sekund prednosti, tega LH ne bi izničil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Res je, ne bi. Lerk se je snel s sekire, ko je prehitel sainza. Če bi recimo lerk prišel pred sainza na štartu, bi sigurno imel +30 pred njim na koncu.

Ampak tu je bila težava lerka na tej dirki. V qualy je bil žal preslab. Vsi tako radi poudarjajo, da se točke delijo v nedeljo, ampak v soboto se naredi prekleto dosti dela, če si na pole.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Do sedaj so pokazali Sainz, Leclerc, Max in Perez, da lahko zmagajo, četudi dirka poteka brez posebnosti. Nekaterim (bolidu ali vozniku) ležijo ene proge bolj ko drugim. Mercedes pa je "blizu" samo ob težavah prvih štirih. Alpine je bližje Mercu, kot Merc RBR in/ali Ferrariju
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
čak mal, mercedes je imel čist okej pace, celotno dirko. Tudi za zmago v neki točki. Glede na videno so priključili, in bo troboj ekip, kar nas lahko samo veseli. Sicer se bo hitro videlo kako pa kaj v AT ki je RB steza, ampak okej. Živi bili in videli.

Dalje, vidi se, da je LH precej pazi in se čuva, da se nebo slučajno skom zapel. To ga je včeraj stalo kakšnega mesta. Zagotovo. Bodo pa v bodoče vedno bolj umazane dirke od vseh, ker bo zmanjkavalo časa.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
No no, pace je imel kvečjemu blm za sainzem.
Če bi bil spredaj lerk, bi se odpeljal, isto max. Perez je tudi snel blmja ko največjega nuba. Potem je še celo blm imel probleme z lerkom na hard vs soft gumah...ne vem no...imo so še vedno kakšne pol sekunde počasnejši ob normalnih razmerah, in to na domači stezi.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
kaj nooba, zrinil ga je ven, BLM se je umikal, če se nebi bi se zapela. Pa nikome ništa. Pač prosto po RB. Tak pač je. Sej smo gledali isto dirko.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Ja, zakaj pa potem ni blm naredil nazaj tega manevra, mogoče zato ker ni bil dovolj hiter?

Da nekoga "izrineš" moraš prit vseeno dovolj blizu...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
to so odločitve, pol ti gume spustijo , ponavadi so one and only priložnosti. Razen če si konstantno sekudno hitrejši... plus glede na videno, je merc bil najboljši na rumenih.

pa še en velik feler je bil pri mercedesu, ki je tudi odločil kar je odločil - postanek 4,3 sekunde. They fakd it up . Big time.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.259
6.521
113
Kako so bili? Glede ba sainza ja, kar pa ni meridajno. Kako hiter pa je rbr na rumenih pa sploh nismo imeli moznosti opazovat…