Excelove datoteke se čudno obnašajo

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Na računalniku imam Office 2010 starter (Word, Excel). To je prišlo že naloženo na comp. Zaenkrat mi to zadošča.
Sedaj pa problem. Vse excelove datoteke so dobile eno čudno ikono in se jih ne da odpreti. Dvoklik na njo ti odpre okno, kjer te Microsoft prijazno povabi, da kupiš polno verzijo. Se pravi, z dvoklikom datoteke ne odpre.
Najprej sem mislil, da je mularija nekako izbrisala Excel z računalnika, vendar je Excel še vedno gor. Če kliknem na datoteko z desno miško in hočem izbrati program, s katerim naj jo odpre, Excel starterja ni nikjer.

Če pa zaženem najprej Excel starter in z ukazom "odpri" poiščem datoteko, jo pa normalno odpre. Kaj bi lahko bilo narobe? Recimo Wordove datoteke se pa obnašajo normalno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
desni klik na ikonco, open with, nato desno klik na "browse" in poiščeš excel?

windows-7-file-association-open-with.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
To sem takoj poskusil. Pa ni variante, da najdeš excel. Ponudi mi samo Neko ikono Office 2010, kjer spet ponuja nakup. Nikakor ne morem na tem mestu poiskati Excel starter.
 

EdZed

Pripravnik
2. dec 2009
63
0
6
Da najdeš kje se nahaja program pritisni na start gumb (Win7) vpiši v polje "iskanje programov in datotek" excel.exe in ko ti ga najde, klikni na datoteko z desno tipko na miški, izbereš "najdi mesto datoteke" in zdaj boš vedel v kateri mapi se nahaja.
Lahko pa tudi, če imaš na namizju bljižnico, klikneš na njo z desno tipko na miški in izbereš "odpri mesto datoteke".

lp
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Varianta je tudi, da si excel.exe pomotoma izbrisal.

Ne, ni izbrisan. Grem med vse programe in tam ga najdem. Sicer imam dve možnosti; MS Office 2010 (tukaj teži za nakup), malo nižje pa imam Word starter in Excel starter.
Tako, da sam program lahko zaženem. Ampak datoteke, ki jih z njim naredim, se ne dajo odpreti z dvoklikom.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Poskusi pri shranjevanju (save as...) nastaviti katerega od starejših formatov (n.pr. Excel 2003 ali starejši). Če nimaš zahtevnih tabel z vstavljenimi makro ukazi, bi mogoče bila to rešitev.
 

Sergo80

Zelenc'
17. feb 2012
17
0
1
Najbrž so se pokvarile nastavitve končnic za privzete programe s katero od posodobitevza windowse ali office.
Pojdi pod nadzorno ploščo/ control panel, programi in funkcije/programs and features, poišči office 2010 inštalacijo, klikni na spemeni/change in izberi opcijo popravi/repair.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Se opravičujem, ker še ni bilo časa preizkusiti zadev.
Trgatve pa te zadeve človeka čis utrudijo
redface-1.gif


Veš, da bom javil rezultat.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Evo, zadeva deluje.
Najprej sem po receptu, ki ga je dal Sergo80, v nadzorni plošči kliknil "popravi" in so se uredile vse Excelove datoteke, ki so bile narejene v prejšnjih verzijah (končnica .xls). Ikone so se pojaviloe.
Po receptu iz linka, ki ga je posredoval Bizi, pa so se uredile še vse ostale datoteke (končnica .xlsx). Torej, desni klik na datoteko, za odpiranje uporabi, izberi privzeti program, izbereš Microsoft Application Virtualization DDE Launcher, potrdiš okvirček s kljukico (datoteke te vrste vedno odpri s tem programom), klikneš "v redu" in to je to.

To je sicer recept samo za Excel, ker z Wordom nisem imel nobenih težah. Je pa recept za Word prav vtako opisan na povezavi, ki jo je dal Bizi.

P.S.
Kar ne morem verjeti, da se je en dan za mano na forumu oglasil še en uporabnik z enakim problemom. Če bi bila to ženska, bi rekel, da sva si usojena
evil.gif