batch.bat file se mi ne odpre z hyperlinkom v excelu

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
V exelu imam spisek pesmi, bi pa rad, da se mi s klikom na ime hkrati odpre mp3 in besedilo. Za probo sem kreiral na disku D mapo test, v katerem je excelova dateteka in podmape mp3 in text, v katere sem shranil mp3 in besedila, ter podmapo batch, v katero sem shranil datoteko batch1.bat z naslednjo vsebino:
%SystemRoot%\explorer.exe ..\tekst\text1.doc
%SystemRoot%\explorer.exe ..\mp3\pesem1.mp3
Če 2x kliknem na ta batch1.bat se mi lepo odpre text1 in štarta mp3, tudi če mapo test skopiram drugam na drug disk ali lokacijo, mi dela ok.
Če pa v excelu ustvarim hyperlink na batch1.bat, mi pa na klik v excelu odpre samo explorer, Computer>dokuments najbrž datoteke mp3 in tekst program išče tam, pa ne najde.
Kako rešit ta problem?
Če spremenim batch1.bat tako, da dam direktne povezave do datotek,
%SystemRoot%\explorer.exe "D:\test\tekst\text1.doc
%SystemRoot%\explorer.exe "D:\test\mp3\pesem1.mp3
to mi sicer dela, ampak ker nameravam mapo kopirat na druge lokacije, to ni prava rešitev, ker po prestavitvi drugam datotek pač ni več na istem mestu, oziroma po kopiranju ne dela

Kaj je narobe, da ko batch1.bat odprem z dvoklikom je uredu, mi odpre obe datoteki, ko pa batch1.bat odprem preko excelove hiperpovezave pa ne ?
 
Nazadnje urejeno:

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
napiši vsebino bat datotek semkaj
mogoče bi moral uporabljati
call %SystemRoot%\explorer.exe "D:\test\tekst\text1.doc
call %SystemRoot%\explorer.exe "D:\test\mp3\pesem1.mp3
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
A se hecate?

A res ne vidite težave v tem, da bi lahko kar tako brez težav zaganjal *.bat fajle s krnekih hyperlinkov?
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
A se hecate?

A res ne vidite težave v tem, da bi lahko kar tako brez težav zaganjal *.bat fajle s krnekih hyperlinkov?

Ja in kje je težava, da ne bi mogel odpirati .bat datotek iz excela, saj jih lahko tudi iz ms-SQL-a, pa še kje drugje.

Lahko pa, da bo avtor moral napisati kakšne vba skript nekaj v stilu:

Sub test()
Call Shell(Environ$("COMSPEC") & " /c C:\Path.bat", vbNormalFocus)
End Sub
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Sem zadovoljivo rešil težavo. Sem naredil še eno mapo shortcuts, in vanjo postavil bližnjice do .bat datotek, excelov hyperlink pa naredil do bližnjice. In lepo sedaj odpira .bat file - enako kot z dvoklikom na .bat.
Majhna težava se je pojavila pri kopiranju na drugo lokacijo - bližnjice niso delale, ampak ustvarit nove bližnjice ni problem.