Excel - združevanje dneva v tednu in datuma

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 20610
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 20610

Pozdravljeni

V Excelu imam naslednji primer: V prvem stolpcu imam vpisan dan v tednu, naprimer Nedelja. V drugem stolpcu pa imam vpisan datum v obliki 18.03.2018 .
Sedaj pa bi rad, da bi mi Excel v tretjem stolpcu združeval vsebino celice v prvem stolpcu in vsebino celice v drugem stolpcu.
Torej v celici v tretjem stolpcu naj bi Excel izpisal naslednje: Nedelja, 18.03.2018
A mi to nikakor ne uspe, ker mi datum spremeni v številko 43177. Prosim za pomoč.

Lep pozdrav,
 
Nazadnje uredil moderator:

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Prvi stolpec je nepotreben, saj zna excel izračunati dan iz datuma
oblikovanje, po meri, "[$-424]dddd, d. mmmm yyyy;@"
 
I

Izbrisan uporabnik 20610

Mi je uspelo najti rešitev. Tole pa je sedaj delujoča funkcija v tretjem stolpcu. Tako sedaj dobim natančno takšen izpis, kot sem želel: Nedelja, 18.03.2018

"=A2&", "&TEXT(B2;"dd.mm.yyyy")"

Lep pozdrav,
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.817
202
63
Slovenija
brez veze, dovolj bo, če si oblikuješ izgled celice kjer je datum, tako, da ti kaže "nedelja, 18.3.2018". Desni klik na celici ali bloku celic, potem pa "oblikuj celice" in izbereš Po meri, pod Vrsta pa dodaš tole: dddd, dd.mm.yyyy
 
I

Izbrisan uporabnik 20610

brez veze, dovolj bo, če si oblikuješ izgled celice kjer je datum, tako, da ti kaže "nedelja, 18.3.2018". Desni klik na celici ali bloku celic, potem pa "oblikuj celice" in izbereš Po meri, pod Vrsta pa dodaš tole: dddd, dd.mm.yyyy

To bi sicer šlo, vendar se mora dan avtomatsko izpisati z veliko začetnico. Tega mi pa na ta način, kot si napisal, ne uspe naredit.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.817
202
63
Slovenija
no ja, razen če je v začetku stavka, drugače pa, meni tudi ni uspelo, tako da je potem formula "=proper(A2)&", "&TEXT(B2;"dd.mm.yyyy")" ustrezna.
 
I

Izbrisan uporabnik 20610

Pozdravljeni

Tole bi pa sedaj bila enostavna in delujoča rešitev:
V celico 2A vpišemo samo datum v obliki: 18.03.2018
V celico 2C pa vpišemo formulo: =PROPER(TEXT(A2;"dddd"))&", "&TEXT(A2;"dd.mm.yyyy")
in tako dobimo željeni izpis, ki se začne z veliko začetnico, imenom dneva, presledkom in datumom: Nedelja, 18.03.2018
Hvala vsem za pomoč in koristne informacije, nekaj pa sem dodal še sam. Mogoče bo pa še komu tole prišlo kdaj prav.

Lep pozdrav,
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Tole gre pri meni v arhivo :)
Potem je ta novi datum besedilo, in z njim ne moreš računat!
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
647
26
28
Dravograd
Pozdravljeni
Bom kar to temo izkoristil za excel vprašanje.
Na excell 2013 mi vedno, ko odprem nov dokument in začnem vnašati formule nastavi na možnosti računanja ročno. Sem bil nekaj mesecev odsoten v službi-bolniška, tako, da nisem kaj prestavljal. Kako naj nastavim nazaj na avtomatsko preračunavanje.
V prilogi je slika, kako je ko odprem nov dokument. Potem pa moram sam klikniti na samodejno, da deluje.
Prosim za pomoč in hvala.
http://shrani.si/f/3H/rf/1Uu0JUpa/excel2013.jpg
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Torej, ko odpreš novo prazno tabelo, je avtomatsko - vedno - nastavljeno nazaj(!) na ročno kalkuliranje?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Pozdravljeni
Bom kar to temo izkoristil za excel vprašanje.
Na excell 2013 mi vedno, ko odprem nov dokument in začnem vnašati formule nastavi na možnosti računanja ročno. Sem bil nekaj mesecev odsoten v službi-bolniška, tako, da nisem kaj prestavljal. Kako naj nastavim nazaj na avtomatsko preračunavanje.
V prilogi je slika, kako je ko odprem nov dokument. Potem pa moram sam klikniti na samodejno, da deluje.
Prosim za pomoč in hvala.
http://shrani.si/f/3H/rf/1Uu0JUpa/excel2013.jpg

Poglej v XLSTART mapo, če ni tam kak dokument, ki je shranjen v manual modu.