Excel, VBA, iskanje (sub)stringa po celicah stolpca

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Živjo,

nimam pojma o Ecelu in VBA, moram pa nekaj poflikat, predvidevam pa da za nekoga ki se s tem ukvarja je zadeva popolnoma enostavna.

Namreč na vrh stolpca bi rad postavil gumb ki odpre vnosno masko za vnos iskanega (sub)stringa v celicah stolpca.
Npr.
- v stolpcu A imam v celicah 1-n neke podatke ločene z delimiterjem ; lahko več vrstic v posamezni celici (alt+enter)
A1 BCE;hhhh;opiu;
iiii;lKOI;HHHGT
A2 ZZZ;KKK;ooooooo;
A3 tzt;lkoo;fder;
BCE;rrrrrr;ZTREEEE;
sdf;lllll;ikju
A4 KJU;uuuuuu;
A5 itd
- v vnosno masko vnesem npr BCE in bi rad da mi poišče celice v stolpcu kjer je ta substring BCE in jih npr. prešteje ali označi.

Kakšna hitra rešitev da ne zajadram še v programerske vode, je ostalega preveč?

Hvala
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Lahko pa tudi dodaš novi "stolpec" B:

V B1 gre "iskani" string - v B2 (in nato dol vse to konca pa):

=FIND($B$1;A2)

pod prepostavko, da imaš "podatke" v stolpcu A.

Tam kjer je "BCE" (ozr. vpis iz B2) se pojavi številka, tam kjer ni pa napaka #VALUE

Pa spet filter in "izločiš" vse "napake".

Seveda se da s kakim IF "rezultat" formule "polepšati" in potem še s pogojnim oblikovanjem špilati ...
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
Lahko pa tudi dodaš novi "stolpec" B:

V B1 gre "iskani" string - v B2 (in nato dol vse to konca pa):

=FIND($B$1;A2)

pod prepostavko, da imaš "podatke" v stolpcu A.

Tam kjer je "BCE" (ozr. vpis iz B2) se pojavi številka, tam kjer ni pa napaka #VALUE

Pa spet filter in "izločiš" vse "napake".

Seveda se da s kakim IF "rezultat" formule "polepšati" in potem še s pogojnim oblikovanjem špilati ...

Zadevo skušam čim bolj minimizirat, čim manj korakov, gumb, vnos, OK, konec vsak dodatni klik oz. nastavitev je na žalost problem za potencialne uporabnike:(
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
V katero celico bi vpisoval iskalni kriterij? Katere stolpce in vrstice zajema celotna tabela? Se bo ta "večala"?

Mogoče se mi te dni res dalo kaj v VBA narest.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
lemar
Jaz mam pa že napisan VBA ... - rabim samo še polje v katerem bo iskalni kriterij in področje tabele in stolpce - kkr češ ...

PS: pa ne citiraj post po katerim direkt odgovarjaš ...