Excel - primerjava

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Imam 2 XLS datoteki, v obeh je unikatni identifikator npr vredsnosti v stolpcu A. Iste vrednosti (ni nujno da vse) so tudi v drugi XLS datoteki. Se pravi vazemem vrednost v celici A1, to vrednost poiščem v drugi XLS datoteki in če jo najde, naj pogleda še vrednost v celici B1 in vse skupaj naj prepiše v nov delovni list se pravi vrednost celice A1 in vrednost celice B1, če je pa v drugi XLS ne najde, pa naj doda v neko celico nek znak (npr. 1)

confused-1.gif
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Jaz bi naredil takole:
- drugo datoteko bi dodal v drugi list prve datoteke (pač mi je bolj preprosto delat, če imam vse v istem fajlu), lahko delaš tudi z ločenima datotekama,
- v zadnji stolpec prve datoteke / lista (npr. stolpec X) prepišeš identifikator iz drugega lista, če ta obstaja (uporabi VLOOKUP),
- potem narediš avtofilter na tem zadnjem stolpcu in izpišeš samo tiste, ki jih VLOOKUP ni našel in jih popraviš na 1
- vrednost stolpca X preneseš na nov delovni list (stolpec X vsebuje identifikator oz. vrednost 1).
A sem te prav razumel?
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Ključna je funkcija VLOOKUP. Če ne najde vrednosti, vrne vrednost #N/A. Če bi rad vse v enem koraku, lahko skombiniraš z IF in funkcijo ISNA nekako takole: =IF(ISNA(VLOOKUP(A1...;"vrednost če je ISNA TRUE";VLOOKUP(A1 - vrednost vlookup funkcije")))

lp
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Še lazje je pa sedaj z powerpivotom naredit,..

zdruzis obe datotek in potem naredis pivot tabelco,.. dela pa pomoje da smao v 2010