Evropsko prvenstvo v košarki - Španija

fritz

Fizikalc
26. jul 2007
358
27
28
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
Predlagam bojkot gledanja in obiskovanje slovenske košarke. Ko jih jebe.
Naj gredo že danes domov ker nam bodo jutri itak spet sramoto naredili proti Franciji.

Edini ki se letos nimajo kaj za sramovati je Dragič, Slokar in Smodiš. Lakovič naj se pa sam pobere ker je preveč napihnjen ratal za košarko.

Ekipo imamo dobro, trenerja pa ne! Trener bi moral znat sestavit ekipo v takih trenutkih.

oh in oh kaj pa danes komentiraš
uf-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Rusija, Rusija ...
cheer.gif


Tud sodniki jim niso mogli pomagat do zmage.

Statistika špancev: met za dve točki 7/35
bonk.gif
Je bilo pa trojk zato okol 15.

Zanimivo: Rusi so včeraj premagali Špance v finalu košarke v Madridu, Španci pa Ruse v finalu odbojke v Moskvi.
17758-icon_confused.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Glih Milič mi zadnje cajte deluje prepotenten. Tam v Športni sceni sedi na stolu, češ jaz sem gadan, prav na kur*ac mi je šou. Zaradi takih se potem krha odnos v reprezentančnem timu...Mislim, da bi Pipan moral povabiti še Bečiroviča, Nachbarja in Brezca. Tej trije mi delujejo še najbolj normalno. Pa morda Čebularja pa Vidmarja pustit še kako leto doma.

Predlagam vsem kritikom, da poslušajo izjavo kapetana Nestroviča. Lahko je sedeti na kavču, žreti čips in bit pameten kako mora kdo odigrati.
Prepričan sem, da vsaj polovica kritikov v tej temi ni še odigrala prave basket tekme, gobce pa znajo vrteti 100 na uro.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Rusija, Rusija ...
cheer.gif


Tud sodniki jim niso mogli pomagat do zmage.

Statistika špancev: met za dve točki 7/35
bonk.gif
Je bilo pa trojk zato okol 15.

Zanimivo: Rusi so včeraj premagali Špance v finalu košarke v Madridu, Španci pa Ruse v finalu odbojke v Moskvi.
17758-icon_confused.gif

hysterical-1.gif
Ne se ...
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Nikakor se ne strinjam s tistimi, ki govorijo o uspehu, doseženem cilju in podobno.



Dejstvo je, da so Slovenci imeli ekipo in predvsem igro vsaj za med prve štiri. Pa tudi tam se ne bi blamirali. Litva nas je res nasula, a s konstantno tako igro kot proti Sloveniji jim zlepa nihče ne bi bil kos. In proti taki igri so naši držali korak dve tretjini tekme. Me zanima komu bi to uspelo.



Porazi v zaključkih tekem so stvar strokovnega štaba, taktike in priprave igralcev na pritisk nasprotnika. Nihče me ne bo prepričal, da so naši igralci proti Grkom in Nemcem pozabili igrati košarko v 35.minuti. Takrat je bil čas, da jih Pipan umiri, da navodila in PREDVSEM zbudi (samo)zaupanje. Z občutkom, da nekdo zares kvalificiran bedi nad njihovo igro in bo s klopi potegnil pravo potezo v pravem trenutku, se ne bi imeli česa bati.



Upam staviti, da bi ista ekipa, motivirana kot je bila, z vrhunskim trenerjem na klopi osvojila medaljo. Na dober dan so bili sposobni premagati prav vsakega.

Sicer pa je bila podobna zgodba že v Beogradu in na SP.



Zato mi gre na bruhanje, ko slišim "Uspeli smo, dosegli smo zastavljen cilj."
jezen.gif






Ave!
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Si pač nasprotnik Pipana.
Ampak, kdo pri zdravi pameti je pred prvenstvom upal trditi, da imamo ekipo za med 4? Imaš kakšen lasten link?
Napovedi pred prvenstvom so bile, premagajmo Poljsko in morda še Italijo, nato pa poskušajmo priti v četrtfinale in se uvrstiti na kvalifikacije.

Kdaj natančno je Pipan zayebal v končnici tekme (razen, ko je proti Italiji na klopi pozabil Nesteroviča)? Je on odgovoren, da prekaljeni profesionalci bezljajo tudi PO minuti odmora? Je on odgovoren, da so Grki zadevali "nemogoče" trojke?

Naši so igrali dobro, pravzaprav odlično in krepko nad pričakovanji. Tudi za to je odgovoren Pipan, pa ga nihče ne zna pohvaliti. Kdor pa je po čustvenem porazu proti Grkom pričakoval zmego nad Nemci, pa o športni psihologiji verjetno nima kaj preveč pojma. In ko že omenjaš končnice tekem, izgubili so eno končnico, zmagali pa v treh!
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
ksz...

rašo je dobro povedal!!
aplauz.gif
povezava

kajti ko bo pa čas za olimpijske igre (recimo, da se bodo uvrstili tja
grin1.gif

naj gredo na o.i. tisti, ki so vstopnico tudi priborili. (no, ki si jo bodo priborili...)
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Zakaj v na koncu proti Nemcem niso niti poskušali metati trojke? Dovoljevali so osebne obrnjeni stran od koša, Nemci pa niso bili še niti v bonusu. Vsaj poskusiti bi morali, saj bi ob osebni imeli 3 proste mete, ne pa žogo iz outa. To je napaka klopi in navodil igralcem.

Bezljali da so proti Grkom? Ja kaj pa naj, ko so tudi po trije okoli igralca z žogo, ki bi jo moral spraviti v napad. Zakaj visoki igralci niso dobili navodil naj z blokadami na svoji polovici pomagajo branilcem spraviti žogo v napad? Lakovič in Dragič sta tako ostala sama pod presingom, Nesteroviæ in kompanija pa so se odkrivali pod košem kamor onadva še videti nista mogla. Napaka klopi.

Ona o sedenju Nesteroviæa v zaključku proti Italijanom pa je šla nekoliko v pozabo le zaradi zadete trojke Lakoviæa.


Prav nič nimam proti Pipanu. Priznam, ekipa je odlično igrala, nad pričakovanji. Za pripravo na prvenstvo mu kapa dol.

A za resnične rezultate, ki pa so jih bili naši sposobni, je pač treba še malce več. Treba je tekmo pametno odvoditi od začetka do konca, česar pa na našo veliko žalost Pipan ne zna.


Ave!
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
e on odgovoren, da prekaljeni profesionalci bezljajo tudi PO minuti odmora?

Prepozno jo je vzel. Prav tako bi moral narediti kako menjavo, saj so igralci na igrišču letali kot kure brez glave. Se strinjam, da je po bitki lahko biti general, a izkušnje kažejo da imam prav. Je pa res, da so bile tiste trojke na koncu posledica obupnega meta 35 minut tekme. Grki pač ne morejo 40 minut metati trojke tako slabo. A prednost je bila ogromna in že s preudarnim zavlačevanjem se Grkom ne bi izšlo...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
in kvalitetno trojko (Milič).

Marko
shocked-1.gif
saj se hecaš kajne?

Ne hecam se. Milič je v obrambnih nalogah boljši od Jagode, predvsem pa od Domna Lorbka. Poleg tega ima ogromno izkušenj in prav to nam je manjkalo v zaključku tekme proti Grkom.

Nikoli mi ne bo jasno, zakaj se je Lakovič 7 sekund do konca in pri zaostanku za ENO točko odločil za trojko (s polovice). 99% bekov bi šlo v prodor, iskalo prostega igralca ali izsililo osebno napako (kot recimo včeraj Holden). Jaka je že ničkolikokrat dokazal, da to zna. Milič bi znal narediti točno to.

Aja, pa najbrž ga Real kliče, ker je poceni...
hysterical-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik roseanne pravi:
ksz...

rašo je dobro povedal!!
aplauz.gif
povezava

kajti ko bo pa čas za olimpijske igre (recimo, da se bodo uvrstili tja
grin1.gif

naj gredo na o.i. tisti, ki so vstopnico tudi priborili. (no, ki si jo bodo priborili...)

Jaz se z Rašom popolnoma strinjam. Ekipa je kvalitetna, prava klapa, brez individualcev (kot včasih) in mlada (v povprečju). Zakaj bi to harmonijo rušili z vpoklicom t.i. zvezdnikov? Vujačiča prosim da se nikoli več ne omenja v zvezi z reprezentanco, prav tako Udriha. Æapin in Dragiæ sta se v Španiji poškodovala, potem pa naj na OI vzamejo raje Udriha in Sanija? I don't think so, ne bi bilo pošteno. Po OI (če bomo šli tja), naj se začne znova.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Še tole sem pozabil:

Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Kdor pa je po čustvenem porazu proti Grkom pričakoval zmego nad Nemci, pa o športni psihologiji verjetno nima kaj preveč pojma. In ko že omenjaš končnice tekem, izgubili so eno končnico, zmagali pa v treh!

Zmagali so z Italijani kjer z Lakovičevo trojko Pipan nima pod milim bogom nič. Ima pa zelo veliko s tem, da so morali naši reševati že dobljeno tekmo v zadnji sekudni.

Premegali so Francoze. Vsa čast za preobrat, h kateremu je pripeval gotovo tudi Pipan. A z zgrešenim metom Parkerja prav tako nima nič.

Izgubili so nemogoče z Grki. Zasluge so v veliki meri Pipanove.

Izgubili so z Nemci. Si videl naši zadnji dve obrambi po time outu? Enkrat sprehod do koša, drugič Lakovič ostane na Novitzkem v višini prostih metov? Še Vilfanu je skoraj počil film.


Ne vem pa zakaj je bilo tako zelo nerealno pričakovati zmago nad Nemci. Nedvomno so Slovenci boljši od njih. Pa tudi Hrvati so po identičnem scenariju premagali Francoze. Zakaj jih potem ne bi mogli naši?


Ave!
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Vsi rezultati na Epju so odraz dela selektorja in reprezentance. Od priprav naprej so delali skupaj. Napake so delali tako igralci, kot selektor. Vsi so imeli dobre in slabe poteze.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Jaz se z Rašom popolnoma strinjam. Ekipa je kvalitetna, prava klapa, brez individualcev (kot včasih) in mlada (v povprečju). Zakaj bi to harmonijo rušili z vpoklicom t.i. zvezdnikov? Vujačiča prosim da se nikoli več ne omenja v zvezi z reprezentanco, prav tako Udriha. Æapin in Dragiæ sta se v Španiji poškodovala, potem pa naj na OI vzamejo raje Udriha in Sanija? I don't think so, ne bi bilo pošteno. Po OI (če bomo šli tja), naj se začne znova.

No ja, namesto treh, ki so več ali manj sedeli bi lahko vpoklicali tri, ki lahko vstopijo v igro. Predpogoj pa je, da to ne sme porušiti odnosov v ekipi.

Ne pozabimo, da so pred dvema letoma igrali npr. Brezec, Nachbar in Udrih, Smodiš je pa počival zaradi hrbta. Pa nasploh ravno on nima kaj veliko nastopov za reprezentanco. Če bi ga zaradi tega za vselej črtali iz ekipe, bi bila to po moje napaka.


Ave!
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Vsi rezultati na Epju so odraz dela selektorja in reprezentance. Od priprav naprej so delali skupaj. Napake so delali tako igralci, kot selektor. Vsi so imeli dobre in slabe poteze.

Saj temu nihče ne oporeka.

Pravim le, da ne morem sprejeti trditve, da je 7. mesto uspeh.


Ave!
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Po prikazanih igrah v prvem delu tekmovanja in ob dejstvu, da smo z eno nogo že bili v polfinalu, 7. mesto definitivno ni uspeh.