Evropsko prvenstvo v košarki - Španija

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Gaston pravi:
Naj poenostavim: uspeh te reprezentance bi bila kolajna.

4. mesto bi bilo kruta realnost. Kruta, ker ostaneš brez medalje.

Vse od 5. do 7. mesta pa je dosežen cilj, ne pa uspeh.

8. mesto ali manj bi bila katastrofa.

Mislim, da se s slednjim vsi strinjamo.
Če je tako, potem naj mi nekdo razloži, kako lahko katastrofo od uspeha loči le eno mesto. V to bi me namreč radi prepričali.


Ave!

Ja, težava je očitno v definiciji. Po zgoraj napisanem sklepam, da gre pri tebi nakeko takole: uspeh (1-3), kruta realnost (4), dosežen cilj (5-7) in katastrofa (8 in več)

Pri meni gre nekako takole Izjemen uspeh (1-3), nad pričakovanji (4), uspeh = dosežen cilj (5-7), neuspeh (8-12), katastrofa (13-16)

Še enkrat pomisli na pričakovanja pred prvenstvom. Kdor bi govoril o realnih možnostih za polfinale, bi ga proglasili za bebca!
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik fritz pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Prve tri ekipe s turnirja gredo na OI. Od sodelujočih bodo nevarne evropske ekipe, Nova Zelandija, Portoriko in Brazilija. Ostalo so outsiderji. Mislim, da se realno gledano moramo uvrstiti med prve tri. Grčija, Slovenija in Nemčija bodo šle na OI.
evil.gif

Nemčija mogoče če bo igral Nowitzki, drugače nima šans

Mar ni to samoumevno?
smile-1.gif
Sigurno bo zraven, če le ne bo poškodovan.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:

Še enkrat pomisli na pričakovanja pred prvenstvom. Kdor bi govoril o realnih možnostih za polfinale, bi ga proglasili za bebca!




Recimo, da ti - popolnoma mimo pričakovanj - ugotoviš, da znaš odlično smučati.

Kaj narediš potem?



Rečeš - je.bi ga, do včeraj nisem imel pojma, da sploh znam smučati, torej je itak pomembno samo to, da pridem cel do doline, že s tem bom dosegel fantastičen uspeh.

Ali - madona, tole je pa špica, očitno so ostali tako levi, da jih lahko prehitim z levo roko, dajmo jih zašit zdaj, ko so zreli za to, da jih naščijem.



Moja je druga. Ostali so bili zreli za odstrel in takih priložnosti se ne izpušča iz rok kar tako. Ne glede na to, kaj sem o njih (in moji uvrstitvi) hipotetično mislila, ko sem sredi poletja švicala na pripravah.



Zato je to neuspeh.



BTW - Če se pa gremo "2 milijona majhen narod, EU prvenstvo, ostali imajo denar, mi pa ne, ostali imajo izkušeno ekipo, mi pa ne..." logika, je pa matematično gledano uspeh vse, kar je 12 ali manj (uvstitev na OI pa sploh čudež božji, ki ga najverjetneje nihče od nas sploh ne sme pričakovati, ne?
wink-1.gif
).



Ampak zakaj bi se zadovoljevali s tem, če pa vsi dobro vemo, da fantje znajo in so sposobni iti tja?
 
Nazadnje urejeno:

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Ampak zakaj bi se zadovoljevali s tem, če pa vsi dobro vemo, da fantje znajo in so sposobni iti tja?

My point exactly! Glede na igro in zagnanost so si naši zaslužili najmanj četrto mesto. Zakaj bi bili potem zadovoljni s sedmim in ga proglasili za uspeh? Na ta način ne bodo nikoli posegli res visoko.

Za trenutek poglejmo na zadevo še z druge strani. Z našimi igralci na lanskem SP bi Grki ali pa recimo Hrvati vnaprej napovedali najmanj boj za kolajne. Kaj pa mi? Niti slučajno, mi gremo z upanjem na uvrstitev med prvih 8.
Tovrstno širokoustenje npr. Hrvatov sicer deluje zoprno in prepotentno, a tudi tak pristop je eden od pogojev za uspeh.


@Nigel: ja, kaže da gre tudi do neke mere za razlike v poimenovanju.


Ave!