EVJ KABELSKI TV

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Od danes dalje so v kableskem omrezju EVJ Medvode podvojili hitrost interneta, cena je ostala zaenkrat enaka :) >> http://www.elektroprom.si/obvestila-kks

Sedaj je najhitrejsi paket v Medvodah kar 250/6 Mbps (prej 125/6 Mbps) ...


Item-0_and_Item-0_and_Item-0_23A7D616.png
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
So se izboljšali. Tudi TV shema je precej boljša. Pri nas je omrežje prešlo v roke T2ja.
 

Ravny

Pripravnik
23. avg 2007
664
2
18
V pripetem linku se nič ne omenja sprememb KS EVJ za Medvode. Spremembe paketov je za "EVJ za naročnike področij Zagorje, Kisovec, Izlake, Trbovlje, Litija, Šmartno pri Litiji, Moravče in Krašnja "
Mi smo sicer dobili obvestilo po pošti, da bodo spremembe hitrosti (ne omenjajo tv paketov) ampak ne take kot v pripetem linku.




Od danes dalje so v kableskem omrezju EVJ Medvode podvojili hitrost interneta, cena je ostala zaenkrat enaka :) >> http://www.elektroprom.si/obvestila-kks

Sedaj je najhitrejsi paket v Medvodah kar 250/6 Mbps (prej 125/6 Mbps) ...


Item-0_and_Item-0_and_Item-0_23A7D616.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V pripetem linku se nič ne omenja sprememb KS EVJ za Medvode. Spremembe paketov je za "EVJ za naročnike področij Zagorje, Kisovec, Izlake, Trbovlje, Litija, Šmartno pri Litiji, Moravče in Krašnja "
Mi smo sicer dobili obvestilo po pošti, da bodo spremembe hitrosti (ne omenjajo tv paketov) ampak ne take kot v pripetem linku.


Ne brat samo prvih vrstic :) ... poscrollaj malo nizje :) ... Zagorje, Kisovec,... imajo malo drugacne pakete in visji upload ...

Obvestila_KKS_23A8DCCE.png
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za Medvode nevem... Zasavci imajo ceneje ... V novem ceniku za Medvode pa sploh ni te postavke... Jaz placujem 3€ za ogled nazaj... Samo sem se vrnil nazaj na prejsnjega ponudnika (Predvajaj.si) ... ker s tem od Megatela nisem bil zadovoljen, pa se manjsi obseg programov s funkcijo "ogled nazaj" imajo ... Sicer sta obe varianti "ogled nazaj" bolj kilavi... sploh ce si kdaj uporabljal kaksno resitev, ki jo nudijo IPTV ponudniki (Telekom, T-2,...) ...
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
T-2 je odkupil omrežje EVJ v krajih Ivančna Gorica, Mirna, Stična in Šentvid pri Stični.
V Zasavju pa naj bi omrežje prešlo pod Telemach.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Imam tud problem da ne morem doseči 120Mb/4,5Mb na EVJ kabelskem omrežju v Medvodah. Če dam UTP kabel direktno iz modema na PC pridem na 113Mb downloada kar se mi zdi da je ok takoj ko pa vmes povežem Linksys ruter EA6100 pa ne pridem čez 85Mb. Tudi ko preverim WIFI povezavo preko ruterja ne pridem čez 85Mb. Sam ruter ima podatke:
  • hitrost brezžičnega prenosa do 1200 Mb/s
  • stikalo: 4 × 10/100 Mb/s
tako da mislim da z ruterjem bi moralo biti vse ok oziroma kje je sedaj lahko težava? Bi morda kaj lahko bilo narobe z ruterjem? Kabli UTP ua povezavo so vsi Cat 5e.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Za doseganje takih hitrosti preko WiFi se moras povezati preko 5GHz Wifi ....preko 2,4 GHz pa dvomim, da bo slo...

Preko kabla pa morajo biti gigaportni prikljucki... Kolikor sem na brzino preveril, ni nikjer omenjeno, da bi ta router imel gigabitne porte


Tukaj recimo pise, da so porti samo 10/100 >> https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/linksys-brezzicni-usmerjevalnik-ea6100-ea6100-ej

Tako da ce preko kabla dosezes hitrost preko routerja okoli 85 Mbps, je to cisto OK...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Imam tud problem da ne morem doseči 120Mb/4,5Mb na EVJ kabelskem omrežju v Medvodah. Če dam UTP kabel direktno iz modema na PC pridem na 113Mb downloada kar se mi zdi da je ok takoj ko pa vmes povežem Linksys ruter EA6100 pa ne pridem čez 85Mb. Tudi ko preverim WIFI povezavo preko ruterja ne pridem čez 85Mb. Sam ruter ima podatke:
  • hitrost brezžičnega prenosa do 1200 Mb/s
  • stikalo: 4 × 10/100 Mb/s
tako da mislim da z ruterjem bi moralo biti vse ok oziroma kje je sedaj lahko težava? Bi morda kaj lahko bilo narobe z ruterjem? Kabli UTP ua povezavo so vsi Cat 5e.
Sej si si že odgovoril -> stikalo: 4 × 10/100 Mb/s . Če hočeš prenašat več kot 100Mb/s, boš rabil router z gigabitnimi porti (+ dovolj zmogljiv, da bo tudi routal s takšno hitrostjo). Če odbiješ TCP/IP overhead, boš čez 100Mb/s port spravil tam cca 93Mb/s (goodput), če je bootleneck CPU pa še manj.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Torej je problem v portih kjer so UTP kabli da ne gre skozi več kot 100Mb/s če sem prav razumel. Ni mi pa še jasno kako to da potem wifi ne gre več kot 85Mb/s če naj bi pa bila na tem ruterju hitrost brezžićnega prenosa do 1200Mb/s? Imam pa vklopljeno in 2,4GHz in 5GHz povezavo.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Tudi tvoj racunalnik ali telefon mora podpirati 5 GHz WiFi, ce se zelis povezati preko te frekvence... Ponavadi je tako, da je nastavljeno drugacno ime za 5 GHz in za 2!4 GHz... to moras preverit v nastavitvah routerja... Lahko pa je tudi isto ime omrezja...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Torej je problem v portih kjer so UTP kabli da ne gre skozi več kot 100Mb/s če sem prav razumel. Ni mi pa še jasno kako to da potem wifi ne gre več kot 85Mb/s če naj bi pa bila na tem ruterju hitrost brezžićnega prenosa do 1200Mb/s? Imam pa vklopljeno in 2,4GHz in 5GHz povezavo.
1200Mb/s je max teoretičen linkspeed, kjer moreš upoštevati še ves overhead pri prenosu, in seveda pri maksimalni uporabljeni širini kanala in v idealnih razmerah (kar je impossible v realnem življenju) pa še to vrjetno sešteto za 2,4GHz in 5GHz. V praksi boš povezan bodisi na 2.4GHz ali 5GHz, hitrost pa bo predvsem odvisna od motenj na istih frekvencah. Pa tudi če ti WiFi realno prenaša več kot 100Mb/s, si še vedno omejen s 100Mb/s portom proti modemu....
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Ja se mi je potem kar zdelo da bo potem to to. Sem poskusil ugasniti 2,4Ghz povezavo tako da je deloval samo pas preko 5GHz in rezultat je bil enak torej cca 88Mb/s potem sem pa še ugasnil 5GHz povezavo in oddajal preko 2,4GHz povezave in rezultat spet enak torej nekje cca 88Mb/s. Mislim da je zaključek da zamenjam ruter. Gledam tole https://www.mimovrste.com/usmerjevalniki-routerji/linksys-brezzicni-usmerjevalnik-ea6350-ea6350-ej in mislim da bi ta zadeva pa morala zadostovati tudi za morda kakšne kasnejše še višje povezave recimo 220Mb/s/6Mbs
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Morda še eno vprašanje če morda kdo ve kdaj pridejo Medvode na vrsto glede posodobitve TV kanalov tako kot so jih sedaj posodobili v Zasavju v kabelskem omrežju EVJ Elektroproma? Se bo to kmalu zgodilo ali bomo še dolgo čakali? Je pa ta ponudba EVJ-ja sedaj popolna Telemachova programska shema če sem prav razumel in prav fino bi bilo če bi dobili to tudi v Medvodah.
 

yohnnyb89

Pripravnik
17. dec 2019
130
6
18
Končno!!!!!!! http://www.elektroprom.si/obvestila-kks

Obvestilo za naročnike kabelskega sistema EVJ Elektroprom Medvode in okolica

V skladu z določili Splošnih pogojev uporabe storitev kabelsko komunikacijskega sistema družbe EVJ Elektroprom d.o.o., v skladu z določili Splošnega akta o obliki in načinu objave obvestila o spremembi pogojev iz naročniške pogodbe obveščamo, da z dnem 21. 1.2020 stopijo v veljavo naslednje spremembe: