Enodnevno kopanje nekje na Hrvaškem

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Ker je vprašanje kako bo z dopustom letos poleti, me zanima, kje na Hrvaškem bi bilo najbolj primerno za kakšno enodnevno kopanje? Pred časom sem tukaj prebral, ko je nekdo priporočal Moščeničko Drago kot idealno za kaj takega. Ker tam še nisem bil, mesta ne poznam. Namreč, super bi bilo da je na plaži tudi kaj sence, parkirni prostor v bližini itd... Predlogi? Kje? Zakaj?

Hvala za pomoč in nasvete

Lp
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Rovinj, južno od mesta v avstroogrskem parku klik na karto . Sence dovolj, parkiranje zastonj nekaj minut peš stran, voda čista, ambient fenomenalen (pa še za sprehode imaš fajn), pa še gužve ni neke silne (čeprav ne vem kako je ob udarnih vikendih, bil sem večkrat junija in septembra, pa ni bilo gužve, čeprav so bile takrat polne ceste). Do Rovinja si približno isto hitro kot do Moščeničke drage.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Super predlog! A to greš po Cesti za Škarabu? Avstroogrski park je ves Zlatni rt?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na koncu ceste je brezplačno parkirišče (ki se lahko nafila, če prideš bolj pozno), od tam greš pod cesto desno po peščeni poti v drevoredu z ogromnimi drevesi. Najbolj obljudena in urejena je severna stran (še bolj desno), kjer je fajn bifejček, drugače pa pač izbereš, kje ti najbolj paše, imaš vse sorte (na nasprotni strani rta je burgerdžinica). Na najbolj zahodnem delu imaš tudi bivši kamnolom, kjer je urejeno plezališče, pa lahko greš malo zijat, pod njim pa so malo bolj divje plaže.
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Jaz osebno predlagam jezero Jarun pri Zagrebu, je odličen kraj za preživetje dneva, da imaš občutek 'morja', zraven je polno lokalčkov in restavracij, lahko vzamete rolerje in kolesa zraven, je super urejena proga okoli jezera, če se ne motim imajo tudi 'nudl' predel, kjer si lahko posončiš rit.. Super je tudi ker si od centra oddaljen vsega skup 10min in če se ne motim, je tudi zastonj parking. Zame osebno najboljša opcija za enodnevno kopanje v HR
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Jjebo te Jarun! Bom jaz iz Bleda hodil v Zagreb... Če se hecaš, nimaš smisla za humor. Če pa resno misliš, pa
bonk.gif
 

sdpa

Fizikalc
29. mar 2012
1.377
0
36
London
Obišči stran
Kot prvo, blejčani so po mojih izkušnjah precej uhrni ljudje, pa to niti ni pomembno več.. Nevem zakaj pa te je zmotil moj komentar? Uporabnik sprašuje za enodnevno kopanje na HR in jaz sem mu podal svojo izkušnjo in svoj predlog in res nevem kaj se oglašaš z neumestnimi komentarji. Če nimaš kej za napisat bodi raje tiho pa delaj kaj drugega.. I'm outa here.
 

Karizma

Pripravnik
28. dec 2012
199
0
16
ja, sej nikjer ni razvidno, da hoces morje, pa tud bled je sele zdej omenjen. chill, sej je super predlog, mogoce komu pride prav.
drugace pa moscenicka draga zakon. al pa od opatije proti puli sta tud dva huda zalivcka, ob cesti parkiras pa gres dol, samo se zna nafilat ...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Samo tale je pa res mimo, da predlagaš Zagreb namesto morja. Pa če bi vsaj rekel Kolpa s hrvaške strani, bi še zastopil ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Citat:
Uporabnik sdpa pravi:
Kot prvo, blejčani so po mojih izkušnjah precej uhrni ljudje, pa to niti ni pomembno več.. Nevem zakaj pa te je zmotil moj komentar? Uporabnik sprašuje za enodnevno kopanje na HR in jaz sem mu podal svojo izkušnjo in svoj predlog in res nevem kaj se oglašaš z neumestnimi komentarji. Če nimaš kej za napisat bodi raje tiho pa delaj kaj drugega.. I'm outa here.

Ta uporabnik sem bil jaz, če nisi opazil!
hysterical-1.gif
Zato me je zmotil tvoj komentar, saj je izgledalo kot da si malce sarkastičen.
Sicer pa ne poznam človeka, ki bi ga zanimalo kopanje na Hrvaškem v kakšnem jezeru ali reki. Mogoče v kakšnih Stubiških Toplicah, ampak vsekakor je bilo mišljeno morje.
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
V Moščeniški je fajn. Mi se tja odpravimo večkrat. Parking je za plačat, ampak imaš avto v senci, do plaže imaš potem ene 5 minut. Mislim, da je na začetku za plačat (so senčniki in ležalniki), naprej pa je free. Če prideš dovolj zgodaj, se da dobit kar dober prostor.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Ker je vprašanje kako bo z dopustom letos poleti, me zanima, kje na Hrvaškem bi bilo najbolj primerno za kakšno enodnevno kopanje? Pred časom sem tukaj prebral, ko je nekdo priporočal Moščeničko Drago kot idealno za kaj takega. Ker tam še nisem bil, mesta ne poznam. Namreč, super bi bilo da je na plaži tudi kaj sence, parkirni prostor v bližini itd... Predlogi? Kje? Zakaj?

Hvala za pomoč in nasvete

Lp

Moščenička je natrpana za popeezdit. Je sicer lepo ampak...
še 40km naprej proti Puli zapelji pa boš užival v manj gužve, senci, pivu v senci...
Ni sicer full turistična destinacija je pa za uživače. Majhen kemp 10km od Labina
vhod free, parkirnin ne pobirajo, parkiraš lahko v senci...
za fotke obišči njihovo stran al pa v google vpiši "autokamp tunarica" pa fotke.
če boš dol in slišiš hrumenje najbošljega motorja na svetu+ Sebring
plačaš pivo
nahrung002.gif

1762307-tunarica_croatia_camp_1.JPG
 

Priponke

  • 1762307-tunarica_croatia_camp_1.JPG
    1762307-tunarica_croatia_camp_1.JPG
    38,6 KB · Ogledi: 488

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Jjebo te Jarun! Bom jaz iz Bleda hodil v Zagreb... Če se hecaš, nimaš smisla za humor. Če pa resno misliš, pa
bonk.gif
Ne vem zakaj potreba po žaljenju in toliko hude krvi?
ne-ne-1.gif

Fadil na začetku nikjer nisi napisal iz kje si in kam na Hr.bi rad šel,nekomu iz bolj vzhodne Slo,Krško,Brežice(cca 30km) je pa to zelo blizu in mogoče zelo zanimiva destinacija.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
OK, se opravičujem za mojo reakcijo. Hrvatje se hodijo kopat v Čatež, zato mi je za Slovence Jarun malo mimo.

Bom pogledal na netu za ta kamp Tunarica. Vsekakor bio rad šel ta teden z motorjem v izvidnico.
smile-1.gif


Hvala za info.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Lahko namesto zahodno od opatije lahko skocis na kopanje na skrajni vzhodni del Rijeke. V Kostreno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
No ja kakor komu, ampak Kostrena je res za silo. Mi ne di§i ravno kopanje v bližini rafinerije in ladjedelnice.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.674
6.551
113
Po Via Michelinu imam od Bleda do Moščeničke Drage cca. 177km. Razdalja ni problema. Kako je v Moščenički Dragi glede parkiranja in mogoče kakšno priporočilo za dobro gostilno?