Energetska preskrba gospodinjstev

22. jul 2007
12.815
1.317
113
123
Agencija je nad državo :obesise:, tiste iz agencije na čelu z Godino bi bilo potrebno takoj nagnat.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
610
317
63
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sad in trance0

erikson

Guru
25. avg 2007
21.466
5.459
113
Znova zagorele sončne celice na Mercatorju v Celju.


Na strehi Hipermarketa Mercator centra Celje je v sredo požar uničil več kot 50 sončnih kolektorjev. Do požara je prišlo zaradi kratkega stika na eni od sončnih celic. Zaradi gašenja požara je več škode nastalo v trgovinah v objektu, so danes sporočili s Policijske uprave Celje.
Požar so pogasili gasilci Poklicne gasilske enote Celje in Prostovoljnega gasilskega društva Celje-Gaberje, ki je na kraj požara poslalo pet vozil in 16 gasilcev.
Tudi septembra lani je zagorela sončna elektrarna na strehi omenjenega trgovskega centra.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.223
3.375
113
A ni sončna elektrarna neki najboljšega po leseni žlici? Tole je reciklaža in posodobitev v enem. Stari paneli ne prinesejo več pričakovanih rezultatov, pa je treba nove.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Zakaj onanirate na to zadevo? A isto delate, ko recimo streha zagori na hiši brez sončne?
Ker edino kar je tukaj vprašanje je od Hanzija. Starost, tip, izvajalec, vzdrževanje. Torej, kaj je šlo narobe, da se prepreči v bodočnosti take dogodke.
Samo butlom na to prihaja, ker jim v agendo paše.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.658
1.002
113
Vsak vidi kar hoče videti. Dodaten riziko pač je, tega ne morete zanikati. Tako da primerjava s streho brez nje ni na mestu. Vsak bo sam skalkuliral ali se verjetnost pokrije s prednostmi ali ne.

Meni recimo ravna betonska streha ne more zgoreti. So pa drugi riziki.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Zakaj onanirate na to zadevo? A isto delate, ko recimo streha zagori na hiši brez sončne?
Ker edino kar je tukaj vprašanje je od Hanzija. Starost, tip, izvajalec, vzdrževanje. Torej, kaj je šlo narobe, da se prepreči v bodočnosti take dogodke.
Samo butlom na to prihaja, ker jim v agendo paše.
Pač ena negativna lastnost SE je da povečajo možnost požara, to je dejstvo. Dejstvo je pa tudi da naš sistem gradnje teh malih SE ne zahteva nobenega resnega varnostnega pregleda, nobenega mnenja statika, kaj šele periodičnih elektro-mehanskih pregledov in meritev. Vsi omenjajo da nima kaj bit če je prav skupaj sestavljeno, samo to je utopija. Že defekt materiala zaradi zunanjih vplivov lahko privede do točke, ko material odpove in nastane požar. Pa razne nevihte, veter in toča tudi ne delujejo blagodejno na zanesljivost delovanja SE. Da ne govorimo ko bo kakšen resen potres, pa bodo paneli začeli dol padat kot zrele hruške.

Kolega ima malo HE, ki ne dosega moči ene večje domače SE pa mora imeti izpit za upravitelja energetskega objekta, ima letne preglede pooblaščenega merilca, vodit mora dnevnik opravil in samopregledov (ki so zakonsko določeni) da ne omenjamo še ostale birokracije. Skratka tole s sončnicam bo še zabavno, sploh čez nekaj let ko bodo v bolj zreli življenski dobi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.515
9.214
113
Sctem se strinjam. Recimo sam bi najmanj na letni ravni šel na streho in preveril vso kablažo, itd.
Ampak vseeno onaniranje na tole, je samo za bedake.
Vsak vidi kar hoče videti. Dodaten riziko pač je, tega ne morete zanikati. Tako da primerjava s streho brez nje ni na mestu. Vsak bo sam skalkuliral ali se verjetnost pokrije s prednostmi ali ne.

Meni recimo ravna betonska streha ne more zgoreti. So pa drugi riziki.
Noben ne trdi, da ni dodatnega rizika. Ampak nekateri ne onaniramo na požar, češ glda, glda SE.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.658
1.002
113
Vsak komentar še ni onaniranje (prej sarkazem). Nikjer nisem napisal, da sem vesel, da je streha zgorela. Obratno.