Energetska preskrba gospodinjstev

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ta z gorivom je lahko precej lopovska. Bom dal en hipotetični primer, ni nujno da je resničen, je pa čisto legit če bi bil...
MOL je madžarska firma in za SLO iz madžarskega MOLa kupuje gorivo.
Madžari vedo, da če MOL Slovenija dela izgubo, jo mora Slovenija kot država pokriti.
Zato madžari povišajo prodajno ceno med MOL Madžarska in MOL Slovenija.
MOL Slovenija posledično dela izgubo.
MOL skupina kot celota ima dvojni plus. Prvič ker prodaja gorivo v SLO po višji ceni kot bi sicer in drugič, ker mora država pokriti izgubo MOL Slovenija.
Vsekakor je lahko nekaj na tem. Ampak država lahko vse to preveri, če ne drugače tekom tožbe. Goljufije s transfernimi cenami niso nič novega.

Ampak ne more pa država kar reči, da so zahtevki kar tako neutemeljeni in ne bo plačala nič. Nekaj škode je sigurno nastalo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ja, saj zato mi ni všeč nič kar je povezano s tistim scenarijem 1), ki sem ga prej napisal.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dali binpristi trg in na vsako gospodinjstvo poslali kakše ima cene doloce ponudnik. Ne pa da nam bodo povedali kdo i.a najce ejso.kosarico.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.510
3.554
113
Kaj pa bo sedaj s paketi od E3 ko ima nižjo tarifo 2 centa?
Bodo samo VT omejili, ker pol je to top shit paket
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vsekakor je lahko nekaj na tem. Ampak država lahko vse to preveri, če ne drugače tekom tožbe. Goljufije s transfernimi cenami niso nič novega.

Ampak ne more pa država kar reči, da so zahtevki kar tako neutemeljeni in ne bo plačala nič. Nekaj škode je sigurno nastalo.
To domnevno škodo si naj odštejejo od dobička, ker so itak vojni dobičkarji. :evil:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.606
5.599
113
sj geni ni najcenejši v Sloveniji...

Kateri pa je?

Bomo pa videli, kaj zmore nase omrežje, ce bo kapica samo na elektriko. Kaloriferji pa elektricni radiatorcki so poceni, pa bo folk to vklapljal namesto da bi se ogreval na kaj drugega, kar zna biti pa se drazje. Malo pomiri dejstvo, da folk vecinoma olje/drva/pelete vnaprej vse kupi za celo sezono, ampak ob teh cenah spet vprasanje...

Na kar sem pa pomislila, pa ne vem in ce mi zna kdo odgovoriti. Kolicinski manjko elektrike me seveda ne skrbi, ampak kako je to narejeno s strani uporabnika. Jasno je da ce imajo vsi v ulici npr 3x25 strom, da ne morejo iti vsi do te obremenitve naenkrat. Ampak ce zdaj vsi v ulici gredo, kaj se zgodi. Oki, ce jaz an eni varovalki preteram glede na omejitev, bo mene vrglo ven in nikome nista. Ampak ce so vsi tik pod mejo? Kolikor vem, omrezje ni narejeno da bodo vsi na max, predvideva se , da bos obcasno kdaj tam pa ne istocasno kot kdo drug, kaj vec pa ne...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
ajde...staro en mesec....
Posnetek zaslona 2022-07-08 185530.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.606
5.599
113
hja, geni ima zdaj res 4 cenike zunaj. za tiste, ki so tam bili pred 26.4. drugi cenik je za 27.4.-8.7. in zadnji od 9.7. dalje. 4. je pa za toplotne črpalke, ki bi ga recimo imela jaz in bi bil VT 0,0829€/kWh, MT pa 0,0559€/kWh. Govorim seveda za cene po 1.8., zdaj je še bistveno ceneje. cena v tabelci je samo za tiste, ki so se v zadnjih 6 dneh odločili pristopiti h Geni
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.606
5.599
113
Tako je, to niso trenutne cene, vsaj za geni ne, ampak je to najdražja možna tarifa na geni po 1.8.. velika večina, ki ostaja na geni, bo plačevala od vseh najmanj.