Ena pasja tema

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Pes sedi ob lastniku; otrok pride zravn in ga zacne bozat. Tebi nic, meni nic, on zacne psa cohat po glavi.
Kdo vdira v cigav osebni prostor?
Brez: "Ga lahko pobozam?", brez cesar koli..
Starsi pac morjo otrokom razlozit, da pes vseen ni igraca. Pa cetud vid mojga otroka da se mece po mojem psu. Tuki mu pes pusti, ker ga je navajen; ker je zascitniski; ker se tud otroku razlozi, da ko gre pes stran, se noce vec igrat.
Ampak eni pa kr rinejo..
Takele težave imamo predvsem lastniki majhnih psov. Greš na sprehod v mesto (na morju) in na promenadi ful gužva, pes (JRT) tam prvič, itak živčen od vseh zvokov in vonjav, pa se umakneva stran da v miru počakava mulce in ženo, da si ogledajo stojnice. Stojim naslonjen na obcestno svetilko, pes mirno sedi pripet na povodec ob mojih nogah in opazujeva okolico (najboljša vaja za umiritev in navajanje psa na novo okolje). Ma ne da ni priletel dveletni fantiček kričeč direktno v mojega psa, pes se preventivno umakne za moje noge, ampak ne, mulčka sem moral fizično ustavit, da ni pikiral z roko direkt na mojega psa. Vprašam ponosna starša, kaj se gresta, ona pa nazaj, pa sej je majhen. Tud če je majhen ma zobe in je kosmat za ušesi, sploh JRT. Sem sam vprašal, če bi veselo pustila mulčka pikirat v Pitbula ali nemškega ovčarja. Je bla samo tišina.

Starega trola pa sprašujem, če je ziher da ni njegov pes z jajci kdaj sral na tuje, ko je šel za vonjem kake goneče se psice. Preden je stari trol pogruntal, da ga ni na ketni, je posral sigurno pol vasi.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Pasjeljubci, kateri ste se sami vklicali za nekakšne ljubitelje. Če imate res radi živali, potem ne imejte psov, ker zaradi vašega psa morajo umirat druge živali s katerimi se potem vaši ljubljenčki fotrajo.

Tvoj pes se potemtakem prehranjuje s solato predvidevam?
grin1.gif

Nekam čudne fore maš ti zdej to, da ne boš postal vegan slučajno
grims-1.gif
Ne.
Ne razumeš poante.
Jaz sebe nimam za nobenega pasjeljubca niti se nimam za kašnega drugega živaloljubca. No, rad imam pečenega pujska, če to šteje. Meni so te zadeve okoli živali jasne. Do vseh živali imam enak odnos. In prav je tako.
Jaz imam psa za čuvaja. Pasjo naravno lastnost čuvanja in lajanja uporabljam za varovanje moje lastnine.

Govorim o tistih, ki meni očitajo da ne maram živali, v isti sapi pa sebe vkličejo za živaloljubca in sploh ne pomislijo, da morajo zaradi njihovih psov umirati neštete druge živali.
Si razumel point?
Meni ne more nekdo govort, da ima on rad živali, ker ima, kao rad psa, in potem hodit v trgovino po pasje brikete v katerih so zmleti prašiči, ovce, kokoši, kravice in druge živali.....Jaz ne kupim te oslarije.
Pasjeljubci o tej svoji neizmerni ljubezni do živali lahko fopajo takšne kljukce kot so npr tukajšnji monsinjor, mene ne morejo fotrat s takim neumnostim
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Pes sedi ob lastniku; otrok pride zravn in ga zacne bozat. Tebi nic, meni nic, on zacne psa cohat po glavi.
Kdo vdira v cigav osebni prostor?
Brez: "Ga lahko pobozam?", brez cesar koli..
Starsi pac morjo otrokom razlozit, da pes vseen ni igraca. Pa cetud vid mojga otroka da se mece po mojem psu. Tuki mu pes pusti, ker ga je navajen; ker je zascitniski; ker se tud otroku razlozi, da ko gre pes stran, se noce vec igrat.
Ampak eni pa kr rinejo..
Takele težave imamo predvsem lastniki majhnih psov. Greš na sprehod v mesto (na morju) in na promenadi ful gužva, pes (JRT) tam prvič, itak živčen od vseh zvokov in vonjav, pa se umakneva stran da v miru počakava mulce in ženo, da si ogledajo stojnice. Stojim naslonjen na obcestno svetilko, pes mirno sedi pripet na povodec ob mojih nogah in opazujeva okolico (najboljša vaja za umiritev in navajanje psa na novo okolje). Ma ne da ni priletel dveletni fantiček kričeč direktno v mojega psa, pes se preventivno umakne za moje noge, ampak ne, mulčka sem moral fizično ustavit, da ni pikiral z roko direkt na mojega psa. Vprašam ponosna starša, kaj se gresta, ona pa nazaj, pa sej je majhen. Tud če je majhen ma zobe in je kosmat za ušesi, sploh JRT. Sem sam vprašal, če bi veselo pustila mulčka pikirat v Pitbula ali nemškega ovčarja. Je bla samo tišina.

Starega trola pa sprašujem, če je ziher da ni njegov pes z jajci kdaj sral na tuje, ko je šel za vonjem kake goneče se psice. Preden je stari trol pogruntal, da ga ni na ketni, je posral sigurno pol vasi.
No tvoja zgodba je odraz klasičnega pesjanarja, ki ne ve, da pes nima kaj delat na obmorskih promenadah. Psa ne zanimajo figurice, zapestnice in drugi okraski na štantih. A mogoče ga?
In stari trol, kot me imenuješ, ti bo še odgovori na vpašanje.
Ne, moj pes je v ogradi in nima izhoda ven iz te ograde, razen kadar ga peljem na cepljenje. Jaz imam psa pod kontrolo. Imej ga še ti.
Tudi kadar se vaške kuzle gonijo, moj pes ne more iz ograde. A kadar se goni tvoja mična soseda, moraš potem ti tud celo vas posrat in poscat? Se ne znaš kontrolirat takrat?

Še eno skrivnost ti bom izdal.
Stojnice v obmorskih marinah niso namenjene psom, namenjene so ljudem.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
No vids, ti zastops.
Jst mojmu JRT zanalasc recm Glas, pa se otroc ustavjo
smile-1.gif

JRT ma rad samo otroke lastnikov, z drugimi otroci se nerad ukvarja, tko da se moj rajs umakne.. ampak se zmer se najde ksn otrok, k se je pa glih vanjo zapicu in se hoce z njo igrt.
Po drugi strani, se mi pa labradorke vsi bojijo. Pa se normalno pusti otrokom bozat. Ampak dokler je moj pes vzgojen da ne skace v druge, bi lahko bili otroc vzgojeni, da nima veze a je mejhen al velk pes; vanj brez dovoljenja ne rines, ker ko ugrizne, smo mi odgovorni.
In kdo bo bolj poznal psa, kot lastnik, ma poln kufer vseh pa bo rencal, al je razpolozen in se bo pustu bozat..
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Meni ne more nekdo govort, da ima on rad živali, ker ima, kao rad psa, in potem hodit v trgovino po pasje brikete v katerih so zmleti prašiči, ovce, kokoši, kravice in druge živali.....Jaz ne kupim te oslarije.

S čim pa torej ti hraniš svojega psa? Glede na vse zapisano predvidevam, da nikakor ne z mesom drugih živali, imaš pasjega vegetarijanca? :D
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
No vids, ti zastops.
Jst mojmu JRT zanalasc recm Glas, pa se otroc ustavjo
smile-1.gif

JRT ma rad samo otroke lastnikov, z drugimi otroci se nerad ukvarja, tko da se moj rajs umakne.. ampak se zmer se najde ksn otrok, k se je pa glih vanjo zapicu in se hoce z njo igrt.
Po drugi strani, se mi pa labradorke vsi bojijo. Pa se normalno pusti otrokom bozat. Ampak dokler je moj pes vzgojen da ne skace v druge, bi lahko bili otroc vzgojeni, da nima veze a je mejhen al velk pes; vanj brez dovoljenja ne rines, ker ko ugrizne, smo mi odgovorni.
In kdo bo bolj poznal psa, kot lastnik, ma poln kufer vseh pa bo rencal, al je razpolozen in se bo pustu bozat..
Zanimivo kako ti in ostali pesjanarji pričakujete, da bodo 2 letni otroci že pravilno vzgojeni in bodo pustili pse pri miru. Ti ki naj bi bil pa odrasla oseba, pa nisi toliko vzgojen, da bi vedu, da pes nima kaj iskat na promenadi, plaži, stanovaju, mestu....
Od majhnega otročka pričakuješ, da bo bolj pameten kot si ti.
No, saj v bistvu tudi je.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Meni ne more nekdo govort, da ima on rad živali, ker ima, kao rad psa, in potem hodit v trgovino po pasje brikete v katerih so zmleti prašiči, ovce, kokoši, kravice in druge živali.....Jaz ne kupim te oslarije.

S čim pa torej ti hraniš svojega psa? Glede na vse zapisano predvidevam, da nikakor ne z mesom drugih živali, imaš pasjega vegetarijanca? :D
Matey a maš ti vklopljen svoj procesor spljoh?
Jaz sem ti lepo rekel, da se nimam za takozvanega samovklicanega živaloljubca. Jaz imam enak odnos do vseh živali. Za mene so vse živali enako vredne, ne samo pes. Živali spoštujem, če pa mi žival dela škodo, jo pa tudi fentam če ne gre drugač. Pa, če sem lačen nekatere živali tudi ubijem in pojem. Ostale živali pa pustim, da živijo svoje naravno živalsko življenje kot jim po naravnem zakonu pritiče.
Kitajci tudi jedo pse. Ampak še prej morajo tega psa ubit. Ubit ga morajo pa za to, ker pač ne marajo , da bi jim živ pes lajal v želodcu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Stari trol, kako pa lahko trdiš da se tvoj pes ne bo usral na tuje ko ga pelješ k veterinarju?
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Torej mas psa samo zato, da ti poje odvecno hrano k jo skuhas?
In kar na 1x se plosca obrne in komot recm, da si ti tisti k pohablja psa.
smile-1.gif
Tudi za to. Marsikakšno kost, ali ostanek mesa, ki ostane pri kosilu, potem vržem psu.
Mene so učili, da se hrana ne sme metat v smeti. Če hrano potem poje pes, je to samo spoštljiv odnos do hrane.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Stari trol, kako pa lahko trdiš da se tvoj pes ne bo usral na tuje, ko ga pelješ k veterinarju?
Moj pes se ne vozi k veterinarju. Veterinar pride k njemu
Kam se je veterinar posral, preden je prišel k mojemu psu, ali potem ko je od mojega psa odšel, pa ne vem..

Aja še to.
Ko v vasi cepijo pse, jih cepijo na mojem posestvu. Torej spet na mojem.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Napisal si, da ga pelješ na cepljenje.
Pač peljem ga na skupno zbirno mesto v vasi, ki je čisto slučajno spet moja parcela.
Zanimivo a ne?
Uh, kakšne detaljčke vse vam moram objasnjevat......
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Pa ti si cel veleposestnik...respect.

Ko pa že objasnjuješ, pa še objasni, kje si prebral, da svojega cucka nisem mel pod kontrolo.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa ti si cel veleposestnik...respect.

Ko pa že objasnjuješ, pa še objasni, kje si prebral, da svojega cucka nisem mel pod kontrolo.
Imam kar nekaj zemlje posestva res. Sam strošek in delo drgač.....
Svojega cucka pa nisi imel pod kontrolo, če pa praviš, da je do njega z lahkoto prišel majhen otrok. Če bi ti imel svojega cucka dovolj pod kontrolo, bi imel tega cucka doma.
Cucek nima kaj iskat na promenadah. Promenade so namenjene ljudem, ne psom. Na promedah so ljudje in ljudje imajo tudi otroke.
Ti si tisti, ki ne veš, da cucek nima kaj počet tam. Sam si rekel da je bil tvoj cucek ves zbegan/živčen zaradi novih vonjav in šundra. Torej!!!!
Vedel si da je tvoj cucek zbegan in živčen, za krivca delaš pa 2 letnega otroka.
Ejejej, rajtenga pa taka.......
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Očitno ne znaš brat, dveletni otrok je poizkušal prit do mojega psa, pa sem mu to preprečil. Krivil sem pa otrokove starše. Misliš da dveletni otrok ne rabi nadzora?

Ja cucek je bil zbegan in živčen, zato sva se odmaknila iz promenade in jo opazovala od daleč. Sicer pa kaj bi govoril o vzgoji psov enmu, ki ima svojega vse pasje življenje v majhni ogradi in je po vrhu vsega še navaden internetni trol.
 

Onslow

Fizikalc
15. jul 2009
825
55
28
In potem se ti cmeriš, ko zmaguješ na anketah za trolla.

Nabijaš neka svoja zaplankana mišljenja do nezavesti in se ob tem počutiš jako pameten. Klasična definicija butla. Ampak prav, če se ob tem lahko za sekundo počutiš pomembnega, ti kar.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Očitno ne znaš brat, dveletni otrok je poizkušal prit do mojega psa, pa sem mu to preprečil. Krivil sem pa otrokove starše. Misliš da dveletni otrok ne rabi nadzora?

Ja cucek je bil zbegan in živčen, zato sva se odmaknila iz promenade in jo opazovala od daleč. Sicer pa kaj bi govoril o vzgoji psov enmu, ki ima svojega vse pasje življenje v majhni ogradi in je po vrhu vsega še navaden internetni trol.
Tudi otrok rabi nadzor res je. Ampak otrok je bil tam, ker se pač spodobi da je tam. Otroka zanimajo razni okraski, pištolice na vodo balončki itd...
Ti pa si bil tam s svojim cuckom, ki pa tam nima kaj počet. Cucek ne sodi v gužvo, na promenado in na stojnice. Cucka ne zanimajo vodne pištolce, in s helijem nappumpani balončkiitd...
Torej ti si naredil dva "prkrška", saj si vedel da je tvoj cucek živčen + privlekel si živčnega cucka tja, kamor sploh ne sodi.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Onslow pravi:
In potem se ti cmeriš, ko zmaguješ na anketah za trolla.

Nabijaš neka svoja zaplankana mišljenja do nezavesti in se ob tem počutiš jako pameten. Klasična definicija butla. Ampak prav, če se ob tem lahko za sekundo počutiš pomembnega, ti kar.
Jaz se nič ne cmerim zaradi zmage za trola. Zaboli me đoli za troll zmago. "Cmerim" pa se zaradi tega, ker me vi s svojimi bednimi izgovori in brez kontra argumentov ne morete premagat, ker veste da imam prav, potem, ker vam dokažem da imam prav, me hočete pa družno in skupinsko z raznimi diskvalifikacijami in likvidacijami utišat, pospravit, ker pušnete debato o tematiki, o kateri nimate pojma in kateri niste kos. Ne moreš ti ta obsedeni odnos do te pasje mode imet za normalen, če pa vsi vidimo kaj se dogaja s temi pesjanarskimi sralnimi pohodi
Komunisti so svoje drugače misleče ljudi ravno tako potem diskvalificirali in likvidirali, da so nasprotnika utišali.
No pa pustmo zdaj komuniste pri miru.