elektronsko podaljšanje veljavnosti prom. dovol.

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
A kdo ve točno kako to poteka preko neta?

Nism še nikol probal
grin1.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
in ti moraš staro poslati po pošti nazaj

Pri nas sta pošta in upravna enota 300m narazen (do obeh pa imam dober kilometer), tako da elektronsko podaljševanje pri meni odpade. Če je pa tisto leto tehnični, potem pa sploh...
 

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
XP!

Točno tako ...

Sploh pa kot prvo potrebuješ zavarovalno polico in nato šele lahko začneš s postopkom elektronskega podaljševanja prometnega dovoljenja.

In ko vse to narediš elektronsko, dobiš po pošti v nekaj dneh NOVO prometno.

Dokler ne bo vse samo še v neki elektronski evidenci in boš s prometnim samo dokazoval lastništvo, toliko časa bo to elektronsko podaljševanje rahlo ... BV ...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
letos sem probal, če zadeva zadovoljivo deluje. Prvo rabiš podaljšati zavarovanje in že tukaj se zatakne. Ker imam kasko sem želel določene stvari spremeniti vendar to pri Triglavu ni bilo možno, lahko sem samo podaljšal obstoječo polico in še nekaj sprememb, tiste, ki sem jih pa jaz želel se pa ni dalo. Kličem njihovo brezplačno številko za info. vendar tista dečva ni poznala zadeve in me je vezala na tehnične uni spet nazaj in tako naprej. Bila je pa zelo prijazna in mi je ponudila celo pomoč svojega fanta, ki se spozna na internet
confused-1.gif
Sem stopil do njih in podaljšal zavarovanje ter dobil št.zav. police.
Podaljšanje prometnega dovoljenja ter plačilo cestnine preko neta je potekalo brez težav. Poštar čez par dni prinese novo prometno, ti staro zapakiraš v priloženo kuverto in vrneš poštrarju.

Takole je pri triglavu, če je pa pri drugih zav. kaj drugače pa naj ostali povejo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jaz sem vse opravil preko spleta, razen pošiljanja starega prometnega dovoljenja nazaj.
smile-1.gif

Sem namreč Triglavova stranka in slednji ima tudi podaljšanje avtomobilskega zavarovanja preko spleta ter v povezavi z eUpravo.

Ogo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zavarovanje podaljšal na šalterju, ker sem zamenjal zavarovalnico. Prometno pa elektronsko. Edina pripomba je, da favorizirajo Abankino internet bančništvo, Moneto, pri vseh ostalih načinih plačila ti pa nabijejo dodatne stroške (plačilne kartice). Potem sem se malce pregovarjal s podporo (moram reči, da sem bil pozitivno presenečen) in sem jim dal idejo,da naj enostavno dajo PREDRAČUN in ga potem lahko vsak plača kjerkoli si želi (na pošti, banki ali pa preko svojega internet bančništva). In ko jim pač pade na račun enostavno izvedejo postopek do konca. Baje naj bi se le Abanka odzvala na njihovo vabilo in vključila to možnost noter.
Sicer pa: niti ni tako enostavno vse skupaj, ampak to je že standard pri naši E-upravi
cry12bpy.gif
. Si ne predstavljam ravno, da bi kakšen čičo tako podaljševal te stvari. Bo treba še kakšen korak naprej k preprostosti narediti. Sicer pa pozdravljam vse take stvari. Pa si želim še hitrejše uvedbe novih storitev.