Menjava wc pokrova Catalano

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
A kdo ve, kako se zamenja pokrov (viseče) WC školjke znamke Catalano? Nekaj sem iskal po googlu, nekateri primeri menda zahtevajo, da se celotna školjka sname. Na levi in desni strani je po en šrauf, to je pa vse (domnevam, da sta za školjko in ne za pokrov...). Na pokrovu piše Catalano Zero 45, na školjki Catalano 6L.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
na nekaterih modelih imaš na vsaki strani vijak, jih odviješ in se deska sname iz školjke.še je vijak na školjko vzporeden s steno, je to verjetno to. če je vijak pravokoten na steno je verjetno od školjke.
 

jendomen

Pripravnik
30. apr 2008
357
11
18
Domžale
Kaj pa z vrha, na deski. Verjetno je kakšen vijak in preko vložka pritrjeno na školjko, podobno kot pri zidnih vložkih.
 

errhec

Pripravnik
5. sep 2008
56
5
8
Verjetno je re potrebno sneti školjko. Vsaj tako se mi zdi po sliki.
 

Priponke

  • 1VP4500.pdf
    930,7 KB · Ogledi: 89

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
jest imam očitno nek podoben sistem, ampak namesto, da bi ga sprostil z pritiskom, je tam en mini imbus, ki je itak že cel prerjavel in ga ne morem odšraufat.

Kako bi lahko drugače rešil? prevrtat vijak?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Kje kaj sprostiš?
Pokrov 'potegneš' gor. Ročno, brez vijakov imbus, glej video 21 sec!
Kje je ta vijak, ki ga želiš prevrtat? tam, k ven štrlita dva čepa - levo in desno - Tam je pokrovček, ki ga z lahkoto dvigneš in prideš do dela, ki je pritrjen v školjko.
Sistem je podoben TOREX vijakom za v beton, v slepo luknjo za pritrdit!
Zdej pa školko odmontirat, da daš pokorv gor!? Da Da Da.
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Tale sigurno ni na poteg navzgor. Malo sem probal dvigati, ampak se ni nikamor premaknilo, preveč pa nisem upal, da ne bi česa odlomil.
Kar pa se šraufov tiče, kot je omenil zino, je en na levi in en na desni, vzporedno s steno (saj drugače niti ne gre, če je s strani...), ampak gledano od zgoraj navzdol pa ni videti, da bi bila v isti liniji, kjer je ploh pritrjen na keramiko, pa tudi precej daleč stran sta od zgornje ploskve (vsaj 10 cm, v bistvu nekje na sredi višine). Tako da najbrž sta od školjke. Ali pa za oboje, to lahko še probam...
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.931
34
48
Nikjer še. Sem samo uporabnik, samo so me lastniki prosili, da preverim, če lahko sam kaj uredim. Ampak izgleda, da bo treba najti originalna navodila ali pa poklicati "pooblaščenega". Moj lesson learned tu je, da bolj kot je nekaj fancy, bolj je yeba z vzdrževanjem in popravljanjem. :obesise: Bom 1000x premislil, preden bom izbral nove zadeve za tam, kjer pa sem lastnik...

Samo Izoliranc - Sigurno ni na poteg navzgor, ker ima drugačno izvedbo pantov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc