Elektronski termostatski ventil za radiator

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Potreboval bi elektronski termostatski ventil za radiator s timerjem. Torej, da lahko nastaviš željeno temperaturo v naprej in potem sam uravnava (predvidevam, da dela na baterije). Je to sploh možno dobiti?
Namreč, težava je v tem, da v eni sobi rabim imeti precej toplo in če termostat nastavim na neko temperaturo, mi potem prekine ogrevanje na celotnem stanovanju. Rad pa bi imel po sobah različne temperature, pa še z možnostjo vnaprej nastavljenega programa. Npr. zjutraj 23 stopinj, čez dan 20 in potem popoldan spet 23.


Se pravi da imaš tako narejeno,če ti zapre en radiator ti zapre dotok do drugih radiatorjev ? .kolikor vem to ni v redu,imaš verjetno enocevni sistem,in ne pravih ventilov.nikoli se ne zgodi ne pri enocevnem ne pri dvocevnem sistemu da se prekine dovod tople vode neglede kateri radiator se zapre. fora je samo v ventilih.poglej si malo ventile in ugotovi kateri so.z to termostatsko glavo ne boš rešil nič. poglej ventile pa ša kako sliko prilepi pa bomo rešili zadevo. pa skaterega konca si ?
pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
ja kaj si ugotovil vai debatirate o termostatski glavi,pa ni fora v njej ampak nekje drugje ,daj poslikaj kompletno vezavo radiatorja !
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Ni treba slikat, ti povem kako imam. Od razdelilne postaje gre do vsakega radiatorja posebej cev
wink-1.gif
.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
če je tako ,je pa druga stvar,a v začetku si pa drugače napisal . Kar se pa tiče termostatskih glav so najboljše danfusove in to tiste ki so polnjenje z plinom so pa dražje od vseh ostalih glav
zmaga.gif
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Mehanske so s stališča porabe za en K. neglede kakšne so. Glavo se sicer res nastavi na neko oznako a mimgrede jo bo nekdo zaradi trenutnega občutka premaknil. In tam ostane...
Če hočeš nekoliko resneje porabo kontrolirat mora glava biti "digitalna".
Sicer večina ima v stanovanju termostat za izklop črpalke. A to sedaj v času digitalnih glav ni optimalna rešitev saj je pod kontrolo le prostor v katerem je termostat.
 

taktika

Zelenc'
10. mar 2012
1
0
1
VPRAŠANJe, kako je pa z montažo teh naprednih ventilov na čisto navadne ventile, z njimi lahko samo odprem ali zaprem radiator, vmesne variante-pozicije nimajo nobenega regulacijskega učinka.A je to izvedljivo, ali moram najprej menjti ventil?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik taktika pravi:
VPRAŠANJe, kako je pa z montažo teh naprednih ventilov na čisto navadne ventile, z njimi lahko samo odprem ali zaprem radiator, vmesne variante-pozicije nimajo nobenega regulacijskega učinka.A je to izvedljivo, ali moram najprej menjti ventil?

Ventil mora biti termostatski...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Citat:
Uporabnik taktika pravi:
VPRAŠANJe, kako je pa z montažo teh naprednih ventilov na čisto navadne ventile, z njimi lahko samo odprem ali zaprem radiator, vmesne variante-pozicije nimajo nobenega regulacijskega učinka.A je to izvedljivo, ali moram najprej menjti ventil?

Ventil mora biti termostatski...
Ne bo držalo.
Kako deluje je pa odvisno od ventila. Pri nekaterih zadeva šiba variabilno, torej tudi vmesne pozicije. Če pa to ne deluje, pa imaš možnost nastavitve on/off načina. In ta običajno potem deluje. Kot napisano pa je to odvisno od ventila in je za preizkusit.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Tudi jaz mislim, da mora biti ventil termostatski, ce zelis imeti digitalno glavo. Ce bi bilo drugece, bi bil zelo vesel. Sam imam namrec navadne ventile in so mi vsi rekli, da moram zamenjati komplet ventil.
Je pa res, da so pri meni nekaj let stari Armalovi navadni ventili in da je baje bilo mozno pri Armalovih ventilih zamenjati le notranji del ventila za termostatskega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Sam imam ta elektronski termostat od Conrada:
615952_BB_00_FB.EPS.jpg

na tem ventilu:
j8m-Slika-.jpg

Kolikor vem je to navaden ventil in ne termostatski. Imam pa nastavljeno na on/off.

Sedaj bom pa nehal tipkat iz prakse (prve roke), ker vidim, da gre teoretikom bolje od rok
evil.gif
.
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Hvala za koristno informacijo. Jaz sem samo napisal tisto, kar sem po forumih prebral in izvedel od drugih.

Gledal sem pa tole Conradovo glavo: http://www.conrad.si/Radiators...A_37360_0812040

Ta je 15 EUR. A ostale, ki so cca. 30 EUR so toliko boljse? Katero imas ti?

Morda kdo ve, kako na ventili na spodnji sliki odstraniti pokrovcek? A bi na ta ventil direktno ustrezala zgornja glava ali potrebujem se kaksne adapterje?
1446274-armal.jpg
 

Priponke

  • 1446274-armal.jpg
    1446274-armal.jpg
    3,9 KB · Ogledi: 710

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Tvoj ventil je termostatski. Ko ti ali termostatska glava potisne iglo v sam ventil slednji zapre dotok vode, ko odstraniš glavo ali jo nastaviš na maksimalno temperaturo se vzmet v ventilu sprosti (igla zleze ven) se dotok vode v radiator odpre.
Kako pa deluje sama termostatska glava pa vidiš takrat, ko je demontirana in nastavljaš od min do max in obratno, tako, da sama montaža na navadne ventile, kot ga ima naprimer Nowinc ne gre.

@Nowinc: Odstraniš črn pokrov, znotraj je vijak ki drži to plastično ročko na ventilu. Če pa dejansko obstaja kaka glava, ki je možna obračat tisti del ventila pa ne vem, če že ti zna kar hitro popapcat baterije.

Meni recimo v Konradovi (modri termostatski glavi sicer pred leti kupleni v Lidlu) dve AA bateriji zdržita cca dobro sezono po sistemu samo zjutaj in popoldan gretje.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Sam imam ta elektronski termostat od Conrada:
615952_BB_00_FB.EPS.jpg

na tem ventilu:
j8m-Slika-.jpg

Kolikor vem je to navaden ventil in ne termostatski. Imam pa nastavljeno na on/off.

to je termostatski ventil
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
Hvala za koristno informacijo. Jaz sem samo napisal tisto, kar sem po forumih prebral in izvedel od drugih.

Gledal sem pa tole Conradovo glavo: http://www.conrad.si/Radiators...A_37360_0812040

to ti je navadni radiatirski ventil in pozabi da boš na tega montiral term. glavo , zamenjaj ventile . po mojih informacijah armal sploh ne dela več term. glav ventilov pa tudi ne .preveri v LENART na armal. za glave sem pa siguren

pozdrav.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik nowinc pravi:
Hvala za koristno informacijo. Jaz sem samo napisal tisto, kar sem po forumih prebral in izvedel od drugih.

Gledal sem pa tole Conradovo glavo: http://www.conrad.si/Radiators...A_37360_0812040

Ta je 15 EUR. A ostale, ki so cca. 30 EUR so toliko boljse? Katero imas ti?

Morda kdo ve, kako na ventili na spodnji sliki odstraniti pokrovcek? A bi na ta ventil direktno ustrezala zgornja glava ali potrebujem se kaksne adapterje?

ta sivi pokrov snameš z tankim izvijačem .noter je vijak za navadni izvijač ,ga odviješ in snameš kompletno navadno glavo .Ta ventil pa ti je navadni tako da term. glave ne boš montiral.
grims-1.gif


pozdrav.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Imam klasične ventile FAR, ali se da tukaj zamenjati samo glavo za termostatsko? FAR naj bi imel iglo in naj bi šlo, ve kdo bolj točno?
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
snami glavo pa boš videl če ima ventil iglo . čE LAHKO IGLO PREMIKASŠ NOT IN VEN JE TO TERMOSTASTSKI VENTIL IN LAHKO MONTIRAŠ GLAVO.. .
grims-1.gif


pozdrav.gif