Elektronski termostatski ventil za radiator

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Potreboval bi elektronski termostatski ventil za radiator s timerjem. Torej, da lahko nastaviš željeno temperaturo v naprej in potem sam uravnava (predvidevam, da dela na baterije). Je to sploh možno dobiti?
Namreč, težava je v tem, da v eni sobi rabim imeti precej toplo in če termostat nastavim na neko temperaturo, mi potem prekine ogrevanje na celotnem stanovanju. Rad pa bi imel po sobah različne temperature, pa še z možnostjo vnaprej nastavljenega programa. Npr. zjutraj 23 stopinj, čez dan 20 in potem popoldan spet 23.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ja tele termostatske glave iz Conrada so baje kar v redu

616100_BB_00_FB.EPS.jpg


615952_BB_00_FB.EPS.jpg


Pozanimaj se če pašejo na tvoj radiator. Dobijo se nastavki za različne ventile, ne pa za vse.


http://www.conrad.si/
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
S to spodnjo sem zelo zadovoljen sicer kupljeno v Lidlu za cca 35€, bateriji tipa AA držita cca sezono in pol nastaviš pa lahko po 2x2 različno topla termina. Zraven so nastavki za Hertz, Danfos in še ?? .

Nahitro poguglal, tega je sedaj precej, že Conrad ima kar nekaj ponudbe
smile-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Tole izgleda precej dobro. Upam, samo da bo šlo na ventile katere imam, ker so eni x...
crazy1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Citat:
Uporabnik Sergio81 pravi:
Snameš staro termostatsko glavo dol in greš z njo k trgovcu
wink-1.gif
cheer.gif

Problem je le, če nimaš sedaj termostata temveč navaden ventil.
crazy1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
KSZ
Katera trgovina v MB ali LJ se ukvarja z ventili za radiatorje (pa da imajo Danfoss ventile)?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
mogoce ves v cem je fora, da se temperatura izven nastavljenega intervala zniza samo za 3°C in ne vec?

Mogoce ves, ce je pri honeywell zadeva urejena na enak nacin?
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
sori, preveč me vprašaš.

Zadevo poznam samo toliko, kolikor sem sam brskal za temi zadevami.
Honeywell je ravno tako top zadeva (tudi Oventrop, Herz...)

sem malo pogledal specifikacije za Honeywell HR-20 in je kar superioren napram Danfossu.
Namrec omogoca nastavitve temperature med 8 in 28, kar pomeni da lakho naprimer v casu koriscenja prostora si nastavis temperaturo 21, v nocnem rezimu pa naprimer 16°C

Prav tako omogoce do 4 nastavitve na dan oziroma 28 na teden.

Zelo dobra zadeva pa se mi zdi se zascita pri odprtemu oknu, kjer ce zazna v 3 minutah padec temperature za 1,5°C avtomatsko zapre ventil, da ne ogrevamo v prazno

Skratka zelo zanimiva zadeva
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
To za odprto okno ima tudi Conradov.
A ima kdo informacijo kje v LJ se da videt te Honeywell in Danfoss? Imam jutri ravno par uric časa, pa bi izkoristil. Torej specializirana trgovina s to robo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.740
2.098
113
to o čemer govoriš je v praksi skoraj nemogoče doseči... sicer nekaj več možnosti če je prostor ki ga želiš bolje ogrevan v nadstropju nad pečjo, namreč glavni regulator je termostat, ki ga imaš montiranega ponavadi na steni v referenčni sobi termostatski ventili pa imajo svojo funkcijo takrat ko je v akciji program ki ga imaš uravnavanega na glavnem termostatu in skrbijo predvsem za omejevanje temperature navzodl
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Saj jaz bi nastavil glavni termostat enostavno na on, torej le ta ne bi izključeval, temveč bi potem omejeval na posameznih radiatorjih po prostorih.
Še vprašanje: koliko je to ekonomična varijanta? Je kaj razlike v primerjavi s kontrolo sobnega termostata?
PS: Ogrevanje je etažno, torej nimam ne črpalke ne nič. Trenutno je na moji veji zgolj sobni termostat, kateri krmili on/off ventil za celo vejo.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.740
2.098
113
dej malo bolj podrobno razloži... kakšna peč, kje se nahaja, kaj poganja vodo naokoli?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Peč je skupna za več blokov, vodo verjetno poganjajo okrog črpalke spodaj pri bloku. To je to.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.740
2.098
113
aha taka je situacija... nikoli sicer v bloku nisem videl sobnega termostata z uro ampak to ni pomembno

ampak kolikor imam v spominu je v bloku sledeče... od zjutraj do večera poganja naokoli potem pa ob neki uri neha... v tem obdobju ko poganja naokoli si boš s termostatskimi glavami lahko uravnaval temperaturo po uri ko centralna neha ti ni pomoči ker če ni tople vode naokoli ti jo noben termostat ne more vzdrževat
če v vašem bloku gonijo vodo naokoli 24 ur potem imaš tudi vseh 24 ura aktiven termostatski ventil in ti seveda uravnava željeno temperaturo... vprašaj malo hišnika kakšen je režim ogrevanja pa bo takoj jasno