Elektronski termostatski ventil za radiator

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
torej vse jasno... med 5 in 22 ti z termostatskimi ventili uravnavaš svojo temperaturo čeprav še vedno ne vem funkcije sobnega termostata v bloku... če bi imel vsak svojo pumpo ja ampak ker je očitno nimate pa res nima pomena... ampak temperaturo bi ti moral uravnavati tudi z navadnimi ventili res da ne tako precizno...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Sobni termostat odpre in zapre ventil v vejo od stanovanja.
Elektronski pa rabim za napredno uravnavanje temperature. Brez veze kurit čez dan 23 stopinj, če ni nikogar noter, je pa fajn, da začne npr. eno uro preden prideš kurit.
zmaga.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.749
2.109
113
sicer čudno saj sobni termostati uravnavajo ponavadi pumpo in ventila... no če je tako kot ti praviš potem sobni odprt v času ko hočeš da je odprt takrat bodo termostatske glave uravnavale kar jim boš vnesel in zaprt ko nočeš da tudi termostatske glave delajo svoje. tako bo najbolj varčno
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Si bom kar sposodil temo in vprašal, če kdo ve na koliko stopinj so nastavljene posamezne številke na Herz-ovih termistatskih ventilih. Številke na ventilu so od 1 do 6. Nekoč nekje sem imel tisti list, kjer piše, ampak sem ga najverjetneje kje založil...
Mislim, da je 4 nekje 20 stopinj, ali se motim?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
KSZ
Sem se odločil za tele Honeywell HR-20 ventile. V Conradu Slovenija so po 45 EUR na kos, v Conradu Nemčija pa 30 EUR in še malenkost za poštnino. Mi bo verjetno kolega prinesel dol, tako da če rabi še kdo tele stvarce mu jih lahko zrihtam po nabavni ceni. Bo pa verjetno trajalo kakšen mesec, da pride dol. Če pa ima kdo koga gor, da lahko hitreje dostavi pa se priporočam tudi sam.
Prasci pri Conradu pa ne pošiljajo iz Nemčije v Slovenijo. Piše, da lahko dobimo zgolj preko Conrad Slovenija.
crazy1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Še eno vprašanje:
Je kakšna šansa, da bi tale nastavek za univerzalne ventile ustrezal spodnjemu ventilu? V merah za nastavek piše, da je 28x1,5mm. Kolikor sem meril je pri pokrovčku za ročno štelanje ventila točno 28mm presek, tako da to bi v principu celo znalo biti ok. Zakaj so sploh tiste ''palčke''?
Sliki nastavka za univerzalne ventile:
hlc-Univer.jpg

cdm-Univer.jpg


Sliki konkretnega ventila in pokrovčka za ročno odpiranje/zapiranje:
j8m-Slika-.jpg

z31-Slika-.jpg
 

markomb

Pripravnik
25. jul 2008
41
0
6
kje si našel te nastavke?
ravno iščem ali obstajajo pretvorniki kakšni. tiste palčke so vmesniki izbereš tisto prave velikosti, da se dotakne tiste "palčke" na ventilu

sam imam 6 honeywell glav, 2 programski uri in eno stikalo za peč.

torej sem kupil 2 komlpleta (3 ventili + ura) in dodatno stikalo. 2 uri mi omogočata da imam 2 zoni. dnevna soba, otroška, spalnica, kopalnica.
sedaj mi deluje tako da vsak ventil deluje zase, ko je na katerem prenizka temperatura pošlje signal na uro, le ta pa na stikalo ki prižge peč. torej 6 različnih termostatov
smile-1.gif

dnevna soba in ostale nepotrebne ponoči zaprejo radiatorje, le v otroški sobi dogrevam.
vsako sobo nastavim poljubno za različne čase (npr kopalnico zakurim zjutraj in zvečer na zelo toplo
smile-1.gif
drugače na podpovprečno)


stvar mi deluje že 1 leto. baterije so še prve.
imam težave z temi raznoraznimi navoji. sploh nevem katerega uporablja ta honeywell HR20. zraven so 3 plastični nastavki.
na večini radiatorjev sem jih lahko uporabil ( a ne paše ravno 100% dela pa!) na kopalnikem radiatorju pa imam neke ARMALove stvari pa nič ne paše. nekaj sem improviziral in deluje nekaj časa. sedaj grem po trgovinah če je kak nastavek ali kaj podobnega. in iščem po netu kakšen nastavek sploh rabim (ne ljubi se mi honeywella nest v trgovino zraven
smile-1.gif
)

moram reči da je edino moteče pri vsem skupaj hrup ki ga te glave oddajajo. namreč notri se vrti motorček ki potiska ventil na radiatorju not in ven. in se vsake toliko sliši. še huje je ker ventil deluje malo drugače ne odpira in zapira radiatorja ON/OFF do konca ampak ga odpira po majhnih korakih, in včasih se ustavi na nepravi poziciji:) tako da radiatorji "cvilijo"

no grem kar v trgovino povprašat za tele vmesnike.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Ti nastavki se original pri Conradu dobijo, serijska št. artikla je: 572125. Cena pri nas 11 EUR, v Nemčiji 9 EUR.
Sam sem stvari že montiral in zadeva dela odlično. Se mi zdi celo, da imam še ene nastavke zapakirane, če jih rabiš.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Citat:
Uporabnik markomb pravi:
kje si našel te nastavke?
ravno iščem ali obstajajo pretvorniki kakšni. tiste palčke so vmesniki izbereš tisto prave velikosti, da se dotakne tiste "palčke" na ventilu

sam imam 6 honeywell glav, 2 programski uri in eno stikalo za peč.

torej sem kupil 2 komlpleta (3 ventili + ura) in dodatno stikalo. 2 uri mi omogočata da imam 2 zoni. dnevna soba, otroška, spalnica, kopalnica.
sedaj mi deluje tako da vsak ventil deluje zase, ko je na katerem prenizka temperatura pošlje signal na uro, le ta pa na stikalo ki prižge peč. torej 6 različnih termostatov
smile-1.gif

dnevna soba in ostale nepotrebne ponoči zaprejo radiatorje, le v otroški sobi dogrevam.
vsako sobo nastavim poljubno za različne čase (npr kopalnico zakurim zjutraj in zvečer na zelo toplo
smile-1.gif
drugače na podpovprečno)


stvar mi deluje že 1 leto. baterije so še prve.
imam težave z temi raznoraznimi navoji. sploh nevem katerega uporablja ta honeywell HR20. zraven so 3 plastični nastavki.
na večini radiatorjev sem jih lahko uporabil ( a ne paše ravno 100% dela pa!) na kopalnikem radiatorju pa imam neke ARMALove stvari pa nič ne paše. nekaj sem improviziral in deluje nekaj časa. sedaj grem po trgovinah če je kak nastavek ali kaj podobnega. in iščem po netu kakšen nastavek sploh rabim (ne ljubi se mi honeywella nest v trgovino zraven
smile-1.gif
)

moram reči da je edino moteče pri vsem skupaj hrup ki ga te glave oddajajo. namreč notri se vrti motorček ki potiska ventil na radiatorju not in ven. in se vsake toliko sliši. še huje je ker ventil deluje malo drugače ne odpira in zapira radiatorja ON/OFF do konca ampak ga odpira po majhnih korakih, in včasih se ustavi na nepravi poziciji:) tako da radiatorji "cvilijo"

no grem kar v trgovino povprašat za tele vmesnike.

V navodila poškili kako nastavit za koliko odpira! S tem se sicer nisem še špilal a opcija je.

Tele zadevce so res super. Kompletna hiša bo šla nanje. Pred par meseci je bila nabavljena dobra polovica za eno stanovanje.

Vodovodarja in električarja pa sem sedaj tudi prepričal (nekaj sem o tem pred časom v eni od tem), da za peč na drva z zalogovnikom ne rabim nobene druge regulacije, ki bi bila seveda vezana le na en prostor v vsakem nadstropju.
Le motorne mešalne ventile z ročnim nastavljanjem izhodne temperature mi bodo vgradili saj je 80 stopinj res neumno po ceveh pošiljat + popolnoma preveč segreje prostor po zračenju...
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
http://www.conrad.si/
Termostat za radiatorje Honeywell HR-20 Št. izdelka: 615952
Termostat za radiatorje Honeywell RONDOST AT HR20-STYLE Št. izdelka: 615950

Ali imata ta dva modela enake funkcije? Kakšne izkušnje imate kaj s temi termostatskimi glavami? Ali pašejo na ventile, ki so v Korado radiatorju?

Hvala
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Kolikor sem na hitro pogledal izgleda, da je Style zgolj oblikovno novejši. Ostalo naj bi bilo podobno, če ne isto.
Zanimivo, da so končno dali tudi dodatni količinski popust. Izkušnje pri meni so odlične. Investicija, katera se ti zelo hitro povrne, edino kar imam pripombo je izgled in glomaznost in pa če je čista tišina slišiš prenose, ko se zadeva vklaplja/izklaplja.
Glede ventilov pa takole: če imaš identične kot so na moji sliki zgoraj, potem bo zadeva delovala. Če ne pa moraš sprobat. Jaz sem imel izredno srečo, da mi je vse pasalo gor tip top.

Še zanimivost. dobili smo pregled porabe po blokih in sosednji blok, kateri ima dejansko identično gradnjo in je v identičnem stanju kot naš in imamo mi 20% nižjo porabo od sosednjega bloka
cheer.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Ti nastavki se original pri Conradu dobijo, serijska št. artikla je: 572125. Cena pri nas 11 EUR, v Nemčiji 9 EUR.
Sam sem stvari že montiral in zadeva dela odlično. Se mi zdi celo, da imam še ene nastavke zapakirane, če jih rabiš.

11€ ?
bonk.gif


V Obiju so skupaj z elektronsko termostatsko glavo 22€...
 

dobovsek

Fizikalc
27. nov 2008
1.121
1
36
ksz...
no če komu kaj pomaga...
v conradu imajo sedaj akcijo -30% popusta če si član amzsja za te elektronske termostate.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Citat:
Uporabnik dobovsek pravi:
ksz...
no če komu kaj pomaga...
v conradu imajo sedaj akcijo -30% popusta če si član amzsja za te elektronske termostate.

Kje to dobiš? Meni so rekli preko internetne prodaje, ko sem pa klical na Tehnično pomoč, so mi pa rekli, da dajo - 5%. Katere podatke z izkaznice rabiš?
 

daltonix

Pripravnik
6. okt 2007
115
0
16
Pozdravljeni mojstrovalci.
Ker sem nov na tem področju, imam eno (neumno) vprašanje).
A je montaža teh zadev komplicirana. A je potrebno zapirat vodo v celem sistemu, ali pa se zamenjajo samo tiste "glavce" na ventilih
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.970
5.395
113
Zapirat se mora komplet sistem v bloku da pol lah šravfaš te zadeve
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.475
365
83
Tu je govor le o termostatskih glavah za obstoječe ventile.
Vkolikor niso neki prastari radiatorji snameš staro glavo in namestiš ustrezen adapter za obstoječi ventil. Nanj pa privijačiš termostatsko glavo. Z vsakim je dela par minutk vključno z nastavitvijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.556
9.235
113
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Tu je govor le o termostatskih glavah za obstoječe ventile.
Vkolikor niso neki prastari radiatorji snameš staro glavo in namestiš ustrezen adapter za obstoječi ventil. Nanj pa privijačiš termostatsko glavo. Z vsakim je dela par minutk vključno z nastavitvijo.
Drži. Poleg tega, da niso prastari radiatorji je pogoj še, da imaš pravilne nastavke. Če nimaš tega, potem moraš pa menjat še ventile, kar seveda zahteva zaprt sistem. Če imaš pred stanovanjem ventil za svojo vejo ni problema, sicer pa moraš počakat, da zaprejo sistem za cel blok.
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Elektronske glave imajo poleg različne nastavke za različne termostatske ventile. Lahko imaš termostatske ventile tudi, če je na njem glava, ki ni termostatska. Takoj pa veš, da je navaden ventil, če je glava privijačena na ventil z vijakom na sredi glave.