Elektro Ljubljana - zaračunavanje po novem

V_power

Fizikalc
15. sep 2007
1.935
0
36
Ljubljana
ta elektro LJ ni normalen.
za Uporabo omrežij + trošarina zaračunajo 30€
crazy1.gif


skoraj toliko kot se plača za porabljeno energijo
crazy1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Našel:

64.r člen

Vsak končni odjemalec električne energije mora plačevati za posamezno prevzemno predajno mesto prispevek za zagotavljanje podpor proizvodnji električne energije v soproizvodnji z visokim izkoristkom in iz obnovljivih virov energije.


15. člen

Prispevek je namenjen za zagotavljanje zanesljive oskrbe z električno energijo proizvedeno iz domačih virov primarne energije.



No, saj je samo slabe 4€.
bonk.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Jp, tam od nekje novega leta naprej je ta prispevek. Fajn, a ne? Pa še pavšaln je.

Dejansko je to pravo je*anje v glavo za tiste, ki varčujemo: 'Aha, ker si manj porabil, ne boš plačal manj, ampak ti bomo usekal en pavšal'.

V mojem primeru, sta mi ta dva prispevka dvignila ceno položnice procentualno full več, kot nekomu, ki pokuri 100 EUR na mesec.
No, pol pa varčuj.

Kar se pa tiče evrope, smo pa 15 let za njo. Beri moj post tukaj, zakaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Ja no, za ta prispevek se imaš bolj kot ne zahvaliti forsiranju sončne in veterne energije. Od nekje pa mora priti denar za mastno subvencijo ane.
Ukiniti vse subvencije pa bo stvar rešena. Samo to bo žal nemogoče, ker je zdej moderno biti "zelen" in se zajebavati z nerentabilnimi viri energije
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Sem misli, da se za obnovljive vire plačuje dodatek, če se zanj (tarifo) odločiš. tako je bilo in pri El-Lj, kot tudi zdaj, ko sem pri El-Mb.

No, zdaj bom verjetno šel na GEN.

Slovenija pa, na žalost, zelo zaostaja za Evropo glede sončne in vetrne energije. Samo, kasirajo zanjo pa.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Slovenija na srečo zaostaja glede tega
smirk-1.gif

Veterna in sončna energija prinašata več težav, kot koristi. To Nemci že dobro vejo
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.324
-8.450
113
Sončni in veterni viri energije so zelo nezanesljivi. Nikoli ne veš kdaj bo na voljo in koliko časa bo na voljo. Večino časa nimaš nič od njih, le strošek. Ko pa delajo moreš pa vseeno imeti v zaledju pognane termo objekte, da takoj nadomestijo izpad energije, če zmanjka vetra/sonca.
No glede Nemcev-imajo težave ker imajo na trenutke 5 in več GW presežka iz veternih elektraren, naslednji trenutek pa toliko primankljaja, ko veter crkne. To jim povzroča velike težave pri stabilnosti omrežja. Pa ne samo njim, tudi vsem njihovim sosedom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.555
9.235
113
Mah, to ni nič. Eno klimo s 5GW še zraven dat, pa ko bo presežek zalaufat, tako da bo pozitivno vplivalo na globalno segrevanje. Mater, dve muhi na en mah.
nahrung002.gif