Elektro Ljubljana - zaračunavanje po novem

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Z zamenjavo pridobim slabih 6€ mesečno. Ni veliko, toda če me res ne stane nič, zakaj pa ne. Sploh če razmišljam še o free energiji prvi mesec (ok, vem da sam pol položnice), sem v roku 12 mesecev prihranil prihranil blizu 100€
smile-1.gif


Kakšne so pa negativne posledice, če bi šel iz Elektro Celje na GEN-I? Resnično me zanima če obstajajo kakšni razlogi proti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
No "jaz" sem že izvedel prehod iz LJ na MB. Sedaj razmišljam iz MB na GEN.
Posledica je bila samo ta da so ob prehodu čudno gledali in zamenjali 35A za 25A varovalke v tevcih (obračunska je bila 25)

Zakaj bi ti za prvi mesec dobil samo pol povrnjeno? za prvi mesec
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Hm resno razmišljam, da bi tasta začel pumpat o ponovni menjavi dobavitelja.... ob porabi 40 kwh na dan se že splača premislit, pa še na 3x 35A bi šel rad....
Na hitro narejena tabelca.... GEn ponuja prvi mesec free elektriko, samo če ne bodo kaj kasneje poslali, ko bo IB pokopan....

3. stonpnja 4. stopnja
VT MT VT MT
Elekto LJ 0,0614 0,03095

Elektro MB 0,06736 0,03463 0,14375 0,0828


GEN 0,06299 0,03199 0,07599 0,03899

Jst to prav gledam, da razen free računa (da zanemarim), je geni dražji od Elektro LJ
smirk-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
prej si na črno vlekel 35 namesto 25. zdej so zamenjal na 25. ko boš povečal na 35 bo še dražje kot je bilo prej.

zakaj pol
ker dajo elektriko azstonj, ne omrežnino in prispevke.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
Cupra: res je Gen je dražji od LJ, (pri nizki porabi). Ko pa imaš enkrat porabo 40kwh+ dnevno je pa LJ konkretno dražji (ure faktorji, nad 24kwh 1.8). MB je pa drag ko pes ko hočeš imeti več kot 3x25A (sedaj so uvedli nekateri 4.stopnjo moči, Lj še ne).

softi: res je, dražje bo, ampak saj na "deželi" (ob poznavanju pravih ljudi) ni prevelika kumšt vlečt več kot plačuješ
wink-1.gif
. Dokler ti števce popisujejo preko stekla, ko ti jo pa odprejo je pa ???. Nekateri celo razmišljajo da bi v 25A varovalko dali 35A "drot". Samo bo jeba, če se bo kje kaj konkretno pokadilo in bodo šli varovalkam drote merit....

sem pa res bolj "kratke"pameti. (pol elektrike)
wink-1.gif


zomirp: bolj se bojim da boš plačal 2x. Da bo kakšna podobna caka kot pri poceni uvoženih avtih, ko "vse" plačaš, čez nekaj mesecev ti pa DURS pošlje pozdrave po DDV in drugih davščinih....ali pa ti celo avto zarubijo.... čeprav si ga plačal (je pa prodajalec preko slamnatih podjetij skril "cesarjevo")
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
če si 'delal' vsaj malo z glavo imaš v pakiranju za 25A vsebino za 35A. in kle s epokaže miselnost prestopanja in zmožnost spomina o goljufanju.

in zdej ej 35 konkretno dražji.

seveda boš z vezam spet zadevo premaknil, popravil, ampak tokrat si že zabeležen kot 'lopov', a ker si kradel drugemo je njim vseeno. naslednjič ti bodo dokazali, da si kradel njim in bo veselje.

mnogi vzamejo tudi daljinsko očitavanje porabe ali spremljavo svoje dnevne porabe. vse to omogoča daljinsko kontrolo varovalk in veselje s ekonča.

če je pri babah jezik hitrejši od pameti, si ti ne smeš dovoliti, da se poserješ preden se vsedeš na školjko. s tem prehodom si naredil točno to.

a bi rabil kako aplikacijsko podporo za vse te odločitve, evidenco 'ovinkov' itd...
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Aja pa ker nimam pojma, pa me zanima
grin1.gif


Torej so cene od geni-ja neodvisno od porabe?' Pe elektru LJ se pa gleda poraba in če recimo pokuriš nad 24KWh ti možnijo cene energije v tem primeru z količnikom 1,8??

Hvala
smirk-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
softi roberto... samo zadnja vrsta od naštetega
predzadnja vrsta lavfa na 6A
wink-1.gif

Sicer pa "nekaj" motorjev in pretočni grelnik z močjo okoli 10 kw. Če jih laufa več hkrati (+ zadnja vrstica) je pa hitro 3x25 premalo....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
Tako je
LJ ti porabo nad 24 kwh obračunajo s faktorjem 1,8....in tako kar naenkrat ni več poceni...
prav tako so sedaj začel zaračunavat "izdajo" računa nekateri dobvaitelji.....v vrednosti okoli evra...
Si predstavljaš: greš v trgovino po liziko, pa ti računajo še evro za račun....
bonk.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
uro nad 24 ti obračunajo 2 kratno, ampak uro do 6 enkrat od 6 do 12, 1.2...in vse skupaj na koncu annese vse ure po 1.222 ali nekaj takega.

seveda je res, da bolj ko greš v višave bolj se bližaš faktoprju 2.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
Softi: no očitno tudi tisti kateri so nekoč že razumeli sistem obračunavanja (vsaj mislim da si tudi pisal da ti je vse jasno?!) tudi sedaj po 4 mescih ne razumejo novega načina obačunvanja. NIč hudega nisi edini. Precej redki so tisti ki ga razumejo.....;)

Sicer pa ne vem kje si ti ti dobil 1,2222. (prosim link) jaz sem videl tako kot sem napisal -1.8.
Saj zdaj če imaš porabo 25 kwh to še ne boli toliko, ker boš plačal samo 1kw po faktorju 1,8.
Kriza je če imaš porabo recimo 50 kwh ali več..... vse kar je nad 24 plačuejš po tem faktroju....
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Kopač: Poceni elektrika zmanjšuje državno premoženje
bonk.gif


http://www.finance.si/241309?src=pj180309
Citat:
"GEN-I s svojo ponudbo poceni elektrike niža vrednost državnega premoženja. Če bo GEN-I postal premočen, bomo ukrepali. In to prek nadzornega sveta državne GEN energije, ki je tudi polovični lastnik GEN-I," pravi začasni direktor direktorata za energijo na gospodarskem ministrstvu Janez Kopač.

GEN-I je v ponedeljek predstavil novo ponudbo prodaje elektrike gospodinjstvom, ki bo po zagotovilih prvega človeka Roberta Goloba cenejša od vse konkurenče.
Kopačeva razlaga

Kako si Kopač predstavlja, da GEN-I državi manjša premoženje? "Če bi dobil velik kolač trga, bi lahko zmanjšal prihodke drugim večinsko državnim elektrodistributerjem in GEN energiji," pravi Kopač. GEN energiji zato, ker GEN-I kupuje elektriko na trgu iz tujine, in ne od GEN energije, še razlaga Kopač. Če pa bi GEN energija prodajala cenejšo elektriko iz Nuklearne elektrarne Krško (NEK ) družbi GEN-I in manj drugim, večinsko državnim elektrodistributerjem, pa bi lahko nadzorni svet tudi pozval GEN energijo, naj deluje v prid države, in ne delno zasebnega GEN-I, pravi Kopač. Boji se, da bi državi zaradi konkurence GEN-I dolgoročno primanjkovalo denarja za naložbe v nove električne zmogljivosti: "To pa bi dolgoročno dvignilo cene elektrike." Torej - po njegovem mnenju je konkurenca iz GEN-I dobra le kratkoročno.

GEN-I je v polovični lasti Istrabenza Gorenja, zato nekateri družbi GEN-I, ki jo vodi Robert Golob, očitajo, da bi lahko njeni zasebni lastniki služili na račun poceni državne elektrike iz nuklearke.
Kaj pa odjemalci elektrike in konkurenca?

"Te Kopačeve izjave ne razumem. Ne vem, kje in kako lahko GEN-I oškoduje državno premoženje," pravi direktor urada za varstvo konkurence Jani Soršak: "Državno premoženje lahko manjša tudi državna elektrodistribucija sama z visokimi stroški. Naj se kdo vpraša to. Ne nazadnje pa tudi ta podjetja lahko kupujejo elektriko v tujini." Soršak še pravi, da se je državna elektrodistribucija ob lanskih podražitvah izgovarjala na podražitve elektrike na svetovnem trgu: "Zdaj je cena na trgu padla, torej naj se tudi za gospodinjstva cena zniža."

Da izjave Kopača ne razume, pravi tudi predsednica Zveze potrošnikov Slovenije Breda Kutin in dodaja: "Ponudbo GEN-I bomo proučili, takrat ko bodo dejansko začeli prodajati elektriko. Vendar z vidika porabnika. Trenutno pa imamo na trgu veliko zmedo."
Lahovnik: Kopačeve izjave niso nenavadne

"Trg je odprt in preostali ponudniki se bodo prilagajali ponudbi GEN-I. Sicer pa se mi Kopačeve izjave ne zdijo nič nenavadne. Dvomim tudi, da bi zares karkoli želel ukrepati prek nadzornega sveta GEN energije," pa Kopačevo razlago o tem, kako lahko konkurenca GEN-I zmanjša državno premoženje, komentira minister za gospodarstvo Matej Lahovnik.

Ta tip direktno hoče zavirati konkurenco
stupid-1.gif

465cUntitled-1.1237319488.jpg
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
še enkrat. sam zdej pa res zadnjič

porabim 26kWh dnevno. 2 plačam po 1.8, ampak vse ostale pa po razredih od 1 do 1.8. povprečno me pride ura 1,222 ali nekaj takega. še na vsakem računu piše.

in to je najlažji način kako primerjat in edini pravi.

če je nekje enotna cena, potem je edino pravilno in najlažje ceno od lj spraviti na enotno in to primerjat.

da se spustim v tvoje vode
prvo si v bolnici 30 dni po 10€ odškodnine, potem čez pol leta še 5 dni po 17 evrov in čez eno leto 13 dni po 6 in malce kasneje 45 dni po 7 in še malo kasneje dva za 50. če te vprašam koliko si pa imel odškodnine za dan v bolnici boš odgovoril kako?