Elektro Ljubljana - zaračunavanje po novem

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
in kako boš odgovoril ko boš imel porabo 70 kwh(pretiravam)
precej bližje boš 1,5 kot pa 1,222
wink-1.gif



glede odškodnine za bolnico pa ne mi govort... imam poln kufer že vsega, samo denarja je iz mesec v mesec manj.....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ja zadeva bolj ko gr eporaba v višave, bolj se giblje faktorju 2..ampak doseže pa nikoli.
sej ti je jasno zakaj.

za bolnico verjamem. ti privoščim, da se konča še bolje kot načrtuješ.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
uf danes dobil poračun
frown-1.gif

saom za dodatek za visoko porabo je 100 eur
frown-1.gif


že pišem pristop na GEN
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
So že znane vse podrobnosti GEN-a?
Bodo tudi oni računal izdajo računa in podobne fore.. ki lahko bistveno dvignejo znesek računa...
Sicre pa tja do 10 kwh na dan je El. lj še vedno "konkurenčna" potem pa...se počasi neha
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Eh ja...
pralni stroj, sušilni stroj, 3 hladilniki, 2 skrinji, štedilnik, varilni aparat za varjenje v zaščitni atmoferi, klasičen varilni stroj, klima-inverter 5 kW...
3X25
Poleti vseskozi delata vsaj 2 hladilnika in obe skrinji, klima, ob sobotah tudi pralni in sušilni stroj pa še kakšen ostal delovni stroj. Pa ni bilo nikdar premalo...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
He he, imam skoraj enako porabo... In tudi faktor je tam nekje za vse skupaj...Sicer sem pa tudi sam nalepil sken izračuna v tej temi.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Mogoče kdo ve, kje bi lahko našel cene obračunske moči in omrežnine za GEN-I? Na njihovi spletni strani tega ne najdem.

Premišljujem, da bom šel k njim, ker so v primerjavi z Elektro-Maribor (ki so elektriko podražili za 11%) za 11% cenejši, če pa grem k njim, imam pa še plačilo el. energije za en mesec zastonj.

Zanimata me samo še zgornji postavki, da primerjam z Elektro Maribor, pa grem k njim.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Se mi je zdelo, da je nekaj takega. Hvala za odgovor.

No, v čem je fora. V parih mesecih mi je račun zrasel (brez dodatne porabe), iz 16.5 EUR-a na 20+ EUR-a:
- 2 državna prispevka
- večja obračunska moč
- 11% dražja elektrika
- možno, da so tudi povečali omrežnino

In potem ti, prasci, govorijo, 'šparajte z elektriko'. Ja, pa kaj mi to koristi, ko mi pa potem dvignejo pavšal in mi pa račun, z nič več porabljene elektrike, zraste za 25%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.432
5.922
113
pri taščici
od tega (štirih) boš ti znižal samo elektriko.
Vsaj el lj je cenejši pri nizki porabi.....(vsaj mislim tako, nisem potem dodajal tistega doatka za izdajo računa...)
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

In potem ti, prasci, govorijo, 'šparajte z elektriko'. Ja, pa kaj mi to koristi, ko mi pa potem dvignejo pavšal in mi pa račun, z nič več porabljene elektrike, zraste za 25%.
Zdaj mi pa naj nekdo prosim pove kako naj šparam z elektriko:
- imam hišo na podeželju, kjer o kakšnem daljinskem ogrevanju ali plinu lahko samo sanjam
- ogrevam se s toplotno črpalko zrak zrak kot enim najučinkovitejših virov energije
- žarnice so vse varčne, le v določenih prostorih so zaradi svetlobe varčne
- vodo ogrevam v bojlerju, ker bi moral razbit pol hiše, da bi lahko postavil TČ
- računalnik je laptop, pa še ta čim manj prižgan, tv zelo redko
- zunanje luči so vse senzorske, nastavljene na kratek interval in tako neobčutljivo, da jih mačke ne prižigajo
- občasno kak sekular, flex, vrtalnik in podobno, ker po službi pač ne grem na kavč

Mesečna poraba cca 600 kwh
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
od tega (štirih) boš ti znižal samo elektriko.
Vsaj el lj je cenejši pri nizki porabi.....(vsaj mislim tako, nisem potem dodajal tistega doatka za izdajo računa...)

Vem. Vse ostalo so pavšalne postavke. Vendar bi rad vsaj na postavko, na katero imam vpliv, imel ugodno ceno.
Samo El-Ljubljana ima progresivno lestvico, kljub nižji osnovni ceni. Poleg tega pa še zaračunavajo pošiljanje položnice
bonk.gif


Če bodo ti dve stvari ukinili (progresiva, plačilo pošiljanja položnce), potem grem nazaj k njim, ker so v tem primeru cenejši od GEN-I.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Pri računu lahko prišparaš tako, da prestopiš k najcenejšemu ponudniku el. energije. Trenutno je to GEN-I.
Če pa greš k GEN-I do 30. aprila, pa ti za en mesec častijo postavko elegtrične energije, kar je pri 600kWh kar konkretna številka
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik monaco pravi:ogrevam se s toplotno črpalko zrak zrak kot enim najučinkovitejših virov energije
S tem se ne bi strinjal in tukaj zna tičati tvoj problem.
Sicer pa si verjetno, glede na to, da ne uporabljaš drugih energentov za ogrevanje in torej nimaš stroškov z njimi, že precej zoptimiziral celotne stroške in je to precej daleč od neke hude porabe. Če bi imel jaz samo take stroške, bi bil zelo zadovoljen.
zmaga.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kolikor sem računal, bi ogrevanje na olje, plin ali biomaso prišlo precej več kot elektrika. Da o investiciji niti ne govorim...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
no..torej je elektrika pocen.

ti ne šparaš na elektriki, ampak na ogrevanju. s prazno ritjo se ne da srat.

v naštevanju si pozabil kak šprget, likalnik, pečico, hladilnik, zmrzovlanik.

drugače imam podobno situacijo, le ogrevam se na plin in porabo 24-26 kwh dnevno. pa toplo vodo imam iz tč
 

mtey

Pripravnik
30. nov 2007
742
0
16
ksz. naj mi nekdo pove koliko je kilovatna ura za povprečnega odjemalca (stanovanje)
confused-1.gif