Elektricni skiro

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Jaz pravim, da bi morali skiroje registrirat in zavarovat. Ravno tako bicikle na elektriko in tudi navadne. Pa otroške bicikle tudi. In pa vsi pešci bi morali na pločniku imeti nabito registrsko tablico zadaj na tilniku. :)
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: vogel in Mare2

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Se mi je kar zdelo, da boš poskušal vzbujati pozornost na tem forumu, zagotovo ti bodo nekateri nasedli. :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
pred registracijo peščev in vozičkov nujno prej uvest še izpit za pridobitev volilne pravice, drugače naša družba ne bo popolna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky in Hanzi

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Če ni že bilo...

Policisti bi lahko tako že danes kaznovali vse, ki se vozijo s skiroji in so hitrejši od pet kilometrov na uro.
In običajno tudi so, električni skiroji gredo do 20, 30, ali pa celo 50 kilometrov na uro, zato je tudi vse več nesreč, poškodbe pa so vedno hujše, hude krvavitve, zlomi obraznih kosti, lobanj. Pomagala bi že obvezna uporaba čelade.
V tujini že sprejemajo številne ukrepe, tudi pri nas naj bi vožnjo s skiroji zakonsko uredili do konca leta.
Če ste oddajo Preverjeno! zamudili, si jo lahko ogledate na Voyo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Eno je TV prispevki kot npr. Preverjeno itd. Govorimo o senzacionalističnem poročanju. Drugo pa je resnica. Isto je Slovenske novice...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Torej, bodo najverjetneje legalni skiroji (tovarniško do 25km/h). Skiroji, kot so Kugoo S1 (max hitrost 30km/h), katerega sem nameraval najverjetneje nabaviti, bodo prepovedani. Najverjetneje bom počakal na pomlad, da se Xiaomiju M365 PRO še zniža cena, pa ga takrat ubodem, ker sedaj je predrag, glede na to, kar ponuja.
Gledam pa PRO verzijo, ker ima več navora. Navaden M365 premaguje 14% klanec, PRO verzija pa 20%.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa poškodbe s kolesi. Je kje navedeno...samo za primerjavo?
No, najnevarnjše za skiro je, če nimaš vzmetenja in da imaš trde polne gume, ki, bolj kot so majhne, bolj nevarne so... Zato sem jaz že na začetku teme izrazil čimvečje napihljive gume in da je skiro vzmeten. Če ti prpizdš v luknjo in imaš vzmetenje, te ne bo direkt zaštopalo in vrglo čez, ker bo vzmetenje ublažilo, potem, večje, kot so, bolj z lahkoto prevoziš luknjo in še napihljive, kar še dodatno ublaži vse skupaj. Tudi vožnja je prijetnejša. Ne vem, kako to, da je Xiaomi prilezel v vrh najbolj zaželjenih in prodajanih skirojev, ker prvo kot prvo, je še vedno kitajski in niti vzmetenja nima. Še dobro, da ima napihljive gume...

No, tu pa zverina od Dualtrona...sicer predelan, ampak za popestritev prilagam ogled .... (122km/h)

 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.345
9.749
113
kod Džej-Zija
Pri kolesih je situacija vseeno malo drugačna, ker je težišče kolesa z voznikom med sprednjo in zadnjo zavoro. Poleg tega so kolesa velika v primerjavi s skirojem in bolje požirajo nepravilnosti na cestišču. Pri skiroju te vsako nenadno zaviranje skoraj vrže čez balanco. Še zaviranje z zavoro ima podoben efekt. Res je treba biti previden in predvidevati. Na nenadno zaustavitev kot pri kolesu pozabi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
kaj je cenejše in lažje in z manjšim dometom kot xiaomi, pa da se ne upogne, ko stopiš gor na njega? :D

za v kufer od avta za sem pa tja za po ravnem po LJ, da ne bi bilo treba ravno peš... 5,10 km dometa recimo
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pri kolesih je situacija vseeno malo drugačna, ker je težišče kolesa z voznikom med sprednjo in zadnjo zavoro. Poleg tega so kolesa velika v primerjavi s skirojem in bolje požirajo nepravilnosti na cestišču. Pri skiroju te vsako nenadno zaviranje skoraj vrže čez balanco. Še zaviranje z zavoro ima podoben efekt. Res je treba biti previden in predvidevati. Na nenadno zaustavitev kot pri kolesu pozabi.

Sem malo pogooglal zate, da ne boš preveč filozofiral. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=povozil+kolesarja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.350
5.858
113
pri taščici
Cash
V linkanem članku so tudi.kolesarske cifre.
Stos je v.kolicini koles (km) in skirojih.
Z električnim se še nisem vozil, predvidevam da se ne pelje bistveno bolje od navadnega. S tem ne bi šel rad več kot 20. Pa za kolo ne morem rečt da sem cagu, kljub temu da sem jo tudi na kolesu že skupil.s kolesom iti preko 50 ni noben bavbav, rekord je....
Tako da jaz ostanem na kolesu
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Šokiral me je podatek, da je na Nizozemskem (podobno tudi na Danskem) že l.2017 bilo več smrtnih žrtev na pazi E-Kolesih (starejši od 60 let), kot pa motoristov. WTF!!!!
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.872
113
Šokiral me je podatek, da je na Nizozemskem (podobno tudi na Danskem) že l.2017 bilo več smrtnih žrtev na pazi E-Kolesih (starejši od 60 let), kot pa motoristov. WTF!!!!

Pa si bil ti že kdaj na nizozemskem? Tam se 30% populacije DNEVNO prevaža z bicikom. Skratka koliko se ji ubije na biciklu je treba vzet v celoten kontekst (sem pa tudi prepričan da delež med e-kolesi in navadnimi kolesi ni dosti različen ampak je tam-tam).