Elektricni skiro

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ima kdo že kakšne izkušnje, kakšen je vpliv dežja na elektroniko pri m365 pro. Torej če je dež, ali pa je že nehalo deževati, in voziš po mokri cesti in izpod koles šprica po bateriji. :)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
96408rimypo31.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Včeraj videl prvič odraslega s čelado na e-skiroju, gospodična. Ta ve koliko je glava vredna.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Sprobal sem samo Kugota S1, ampak samo 50m....vem ja, premalo. Sem ze vceraj studiral, da bi se enkrat reku frendu, ce mi ga posodi za pol urce.
Glede kolesa pa se popolnoma strinjam s teboj...


Skiro meet s poligonom. Tuki bi se verjetno dalo kaj bolj v praksi sprobati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Pa si bil ti že kdaj na nizozemskem? Tam se 30% populacije DNEVNO prevaža z bicikom. Skratka koliko se ji ubije na biciklu je treba vzet v celoten kontekst (sem pa tudi prepričan da delež med e-kolesi in navadnimi kolesi ni dosti različen ampak je tam-tam).
No glede na prizore ta vikend na morju ni čudno. 120 kilski upokojenci na ebiciklih, na biciklu pa prej nazadnje sedel v otroštvu....
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem stestiral par dni nazaj od frenda Kugoota S1 in gre kar v redu...edino mal prevec lufta ima v balanci in rockah, kar pomeni zelo nestabilno voznjo. Najverjetneje bom pocakal na pomlad, da upade cena Xiaomiju Pro. Pro ima namrec moznost premagovanja v 20% klanec, navaden Xiaomi pa 14% in ravnotako Kugoo 14%.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
bom pocakal na pomlad, da upade cena Xiaomiju Pro. Pro ima namrec moznost premagovanja v 20% klanec, navaden Xiaomi pa 14% in ravnotako Kugoo 14%.

Xiaomi Pro je kar dober skiro. Seveda, saj je takorekoč konec sezone. Kadar dežuje, sneži ali je pod 15°C mislim, da ne bom e-skirojal.

Se pa zna zgodit, da bo Xiaomi za naslednje leto pripravil presenečenje s kakim novim modelom: 10 inčne gume, vzmetenje na obeh kolesih, žmigavci, močnejči motor, baterija, zaščita pred dežjem, vlago... ostalo je pa itak maximum že sedaj. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Luka, problem je v tem, če greš recimo zraven kake osebe, ona gre peš, ti s skirojem in potem se moraš v bistvu vedno znova porivati...sicer, ne vem, kako to deluje v praksi ( al se izklopi pod določeno hitrsotjo al ne...ne vem) in še nisem sprobal, ampak mi gre na živce, če se moram porinit...pač, tko je...moti me... :rolleyes:
Po mojih izkušnjah to ni problem, se komot peleš tud 1-2km/h (samo malo filinga za gas rabiš) in se ne izklopi. Sem se že peljal zraven osebe, ki je šla peš pa tudi parkat sem se že praktično ustavil na semaforju in v naslednjem trenutku speljal, ker se je vmes prižgala zelena, pa je tudi šlo brez porivanja. Izklopi se, če se dejansko popolnoma ustaviš, pa še tu mora pretečt (vrjetno sicer nek zelo kratek) čas in potem se moraš dejansko ponovno porinit.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Xiaomi Pro je kar dober skiro. Seveda, saj je takorekoč konec sezone. Kadar dežuje, sneži ali je pod 15°C mislim, da ne bom e-skirojal.

Se pa zna zgodit, da bo Xiaomi za naslednje leto pripravil presenečenje s kakim novim modelom: 10 inčne gume, vzmetenje na obeh kolesih, žmigavci, močnejči motor, baterija, zaščita pred dežjem, vlago... ostalo je pa itak maximum že sedaj. :)
Verjetno bo nekaj časa pri njih aktualno tole, glede na to da je izpod iste strehe, in naj bi nekako z ES MAX sestavili best of both worlds iz ES4 in M365ke. Gume so recimo že večje 10" (namesto 8,5" pri M365) in tubeless + self-healing (kar naj bi rešilo težave s predrtimi gumami). Baterija je tudi že večja kot pri PROju (551 Wh namesto 474Wh), motor je močnejši (350W/700W peak vs 300W/600W peak) , boljši waterprofing, integriran polnilec, itd.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Jaz se vozim od septembra do junija s kolesom v službo, vsaj 16km prevoženih na dan, odvisno od opravkov. Če imaš na 25+ in soncu na hrbu ruzak in če pelješ vsaj 20km/h, potem zašvicaš 100%, tudi če imaš dobro kolesarsko kondicijo. 15km/h se pa res ne morem peljati na šiht, bom s semaforji rabil 40 minut.

Skiro pa za 25+, prideš svež na šiht in domov. Vrhunsko.

Po drugi strani, ko temperatura pade pod 15 stopinj, skiro ni več tak užitek. Prepiha te in prezebe veliko bolj kot na kolesu, ker ne migaš nič in non stop piha.

makedam. Probal dvakrat po bližnjici iti, urejen makedam cca 2km dolžine. Da se iti komot. Ni pa varno, niti udobno. po tisti bližnjici ne grem več s skirojem.

Kar mene moti je luft na balanci pri M365. na spletu se da kupiti silikonske vstavke, ki zmanjšajo ta luft. Ampak a ne bi to moralo biti krito iz naslova garancije?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kar mene moti je luft na balanci pri M365. na spletu se da kupiti silikonske vstavke, ki zmanjšajo ta luft. Ampak a ne bi to moralo biti krito iz naslova garancije?

Pri mojem PRO sem ustrezno nastavil zategovalec, da ga kar težko zategnem. Moram močno stisnit. In seveda nič ne škriplje.
Kje si pa kupil skiro? v SLO? Glede garancije vprašaj na servis. :)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma čakaj...a tudi pri Xiaomiju ima balanca luft? In to za toliko dnarja?? :bonk: