Elektricni skiro

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
sicer električnga skiroja (še) nimam in tudi nimam nobene pametne uporabe za njega poleg vožnje otrok na sladoled ampak osebno se mi zdi da so ti električni skiroji ena izmed večjih napredkov mobilnosti v mestih v zadnjih 20(ali več) letih.
je potrebno še malo kulturo prilagodit pa bo.

Predvsem tistih, ki se s tem vozijo ;)
A61BC5D5-0B8B-4F78-A594-DBB882772950.jpeg
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Kako hitro je vozil?
Kapo dol takim, upam da imajo trdo glavo. Te jajce s temi majhnimi kolešči, mala luknja na asfaltu ali pa kameček in si na tleh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Predvsem tistih, ki se s tem vozijo ;)Poglej priponko 47551
definitivno pri večih udeležencih prometa, tako avtomobilisti, tovorni promet, kolesarji, rolkarji, skirojarji? pešci, načrtovalci, vlagatelji....

bo treba naredit tudi kakšne dodatne krajevne/regijske povezave za ločen promet (kolesarji, skiroji, električne rolke ipd..) in obstoječe ko se obnavljajo obnovit po pameti.

iz kje je zgornja slika? je to tam pri LJ (obvozna cesta?) slučajno?

tole npr ni nek zgled tega tako za kolesarje kot skiroje:
232000829_1925193804324666_4925760859149512087_n.jpg


in potem je slaba volja na vseh ravneh.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.854
3.372
113
40
Lj
Z 11. avgustom bodo v veljavo stopile novosti za uporabnike vse bolj priljubljenih električnih skirojev. Obvezna bo vožnja po kolesarskih stezah, prav tako bo obvezna čelada za vse, ki so mlajši od 18 let, prihajajo pa tudi kazni za uporabo telefona in slušalk. Preverili smo, kaj vse bo za voznike električnih skirojev prepovedano in kaj dovoljeno.
Največja dovoljena hitrost bo 25 km/h, obvezni bosta tudi sprednja in zadnja luč.

 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.175
682
113
Z 11. avgustom bodo v veljavo stopile novosti za uporabnike vse bolj priljubljenih električnih skirojev. Obvezna bo vožnja po kolesarskih stezah, prav tako bo obvezna čelada za vse, ki so mlajši od 18 let, prihajajo pa tudi kazni za uporabo telefona in slušalk. Preverili smo, kaj vse bo za voznike električnih skirojev prepovedano in kaj dovoljeno.
Največja dovoljena hitrost bo 25 km/h, obvezni bosta tudi sprednja in zadnja luč.

Če bosta obvezni tako kot pri kolesu bo v redu. Da sta prižgani pa ni nujno. Kot sem rekel, tako kot pri kolesu.
 
  • Haha
Reactions: brane_new

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Mora kar boleti, ko se ti žgeš v gužvi in caplaš po 1 avto naprej, on pa lepo piči mimo, nje? :evil:
ali pa ko se usedeš v žgoči avto, potem pa klima na fulll. Ali pa 15 minut zračenje avta, da se potem pelješ 10 min. Pa gužva itak zmaga. Ni lepšega kot v tem vročem poletju lepo stopiš na skiro in te lepo prepiha in osveži. Domov prideš kot nov. verjetno zaseko moti, da skiro ne stane 2.000.000 eur, kot nevera. S skirojem za 400 eur te opazijo vsi in vse zaseke... :)
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: novaa in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Ne pozabit iskanja parkirišča. S skirojem se pa pripelješ pred vrata, ga v 10 sekundah zložiš in rukneš pod mizo.
Če si pa darjan, ga pa še filaš v službi. Faking win...
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
definitivno pri večih udeležencih prometa, tako avtomobilisti, tovorni promet, kolesarji, rolkarji, skirojarji? pešci, načrtovalci, vlagatelji....

bo treba naredit tudi kakšne dodatne krajevne/regijske povezave za ločen promet (kolesarji, skiroji, električne rolke ipd..) in obstoječe ko se obnavljajo obnovit po pameti.

iz kje je zgornja slika? je to tam pri LJ (obvozna cesta?) slučajno?

tole npr ni nek zgled tega tako za kolesarje kot skiroje: Poglej priponko 47554

in potem je slaba volja na vseh ravneh.

Slika je iz AC Šmarje Sap proti Škofljici, po cesti rezervirani za motorna vozila, čez neosvetljen tunel...

No, je pa imel vsaj masko

In ja, večina mojih izkušenj je negativnih, sem že kar nekajkrat moral odskočit, da me niso povozil, pa to po pločniku.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.345
9.748
113
kod Džej-Zija
definitivno pri večih udeležencih prometa, tako avtomobilisti, tovorni promet, kolesarji, rolkarji, skirojarji? pešci, načrtovalci, vlagatelji....

bo treba naredit tudi kakšne dodatne krajevne/regijske povezave za ločen promet (kolesarji, skiroji, električne rolke ipd..) in obstoječe ko se obnavljajo obnovit po pameti.

iz kje je zgornja slika? je to tam pri LJ (obvozna cesta?) slučajno?

tole npr ni nek zgled tega tako za kolesarje kot skiroje: Poglej priponko 47554

in potem je slaba volja na vseh ravneh.
Kaj pa je narobe s to progo? Pump track za mladino direktno do vrat.
 
  • Haha
Reactions: naliM

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Ti resno niso normalni.
Namesto, da bi naredili v isti ravnini, pa makar dali vmes en robnik, čeprav tudi tega ne bi bilo treba. Je pa verjetno zakonodaja že tako butasto narejena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.854
3.372
113
40
Lj
Ti resno niso normalni.
Namesto, da bi naredili v isti ravnini, pa makar dali vmes en robnik, čeprav tudi tega ne bi bilo treba. Je pa verjetno zakonodaja že tako butasto narejena.
Je treba zadovoljit avtomobiliste, ne morejo opraskat svojega passata ko zavijejo na dvorišče.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.202
113
Ne tisto je bil Andy,. Ko je v gostilnah vleko podaljške :)
Darjan ma Volta.
Ne ne. Ok, sem pozabil, da ima Volta, ampak se je tudi on hvalil, kako zastonj fila in je imel neko disertacijo, da mu zmanjka samo par km dosega na elektriko, pa bi se čisto zastonj vozil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.351
6.542
113
Mogoče si kaj zamešal? Obstaja app s katero lahko še 4-5km potegneš iz dometa, če je sila. Koristil že parkrat, uporabna zadeva.