Električni brivniki

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Za občutljivo kožo bo boljša mrežica ( Braun) sem že od parih slišal da so šli raje nazaj na žiletke kot uporabljali Philipsa ( prav zaradi vnete kože).

Sam imam od nekdaj Brauna. Ponavadi zdrži okoli 10 let ( no jaz, ker crknil mi še ni). Trenutnega imam cca. 5, serijo 5. Menjal sem lani mrežico, ker se mi je strgala. Običajno dnevno britje. Zdaj pol leta1 x tedensko - se raje obrijem kot z žiletko. Edino ko končam grem čez še z žiletko če se je kaka dlaka izmuznila.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Čez greš z žiletko? V čem pa je potem poanta da se sploh briješ z Braunom? Mislim rečt... ti kompletno britje z žiletko preveč rani kožo ali...? Lp
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Prvo britje s S7310 je za nami. Na občutek ne "leti" glatko res pa je , da sem se bril po tuširanju. Naslednjič je britje pred tuširanjem.
Časa pred ogledalom porabiš sicer malo več kot pri klasičnem z britvico. Malo še potrenirat gibe pod brado, da bo res glatko.

Enkrat pa še opcija britja s peno. Prejšnji Filips Nivea HS8040 je kar se tega tiče bil super z dozirnikom kreme.

Ima pa serija 7xxx enaka rezila kot 9xxx. S tem, da se prei 9xxx glave premikajo še v dodatnih smereh.
Ne vem če je tiso vredno 100-200€ več.

Ni mi pa jasno, zakaj SmartClean CP0253 čistilne postaje ne moreš kupiti posebej?
V AT, DE, IT in ostali EU jo lahko kupiš preko filips spletne strani, v naši "kuri" pa je zato treba kupiti v kompletu s precej dražjim modelom...