Ekvador

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Da se jaz malo pripomorem k rasti alternative bom zaenkrat na kratko opisal pot v Ekvador.
Torej karto sem si zrihtal mesec in pol pred zacetkom potovanja pri STA. Letel sem iz Munchna preko Miamia v Quito. Sicer sem moral v Miamiu cakati na letaliscu 8 ur, ampak glede na to da sem 3 ure cakal za vstop v drzavo mi ni bilo zal da sem imel malo vec casa. Karta veljavna 6 mesecev je stala 960€.
Hostel sem si ze prej rezerviral, ceprav ni potrebno, ker je v Quitu ogromno hostlov (predvsem v predelu ki se Mariscal Sucre, oz. Gringolandia, najbolj turisticni del mesta).
Imel sem svojo sobo s skupnimi toaletnimi prostori, kar pa me ni motilo, ker redno cistijo sanitarije in nasploh je bilo zelo cisto. Cena z zajtrkom (obilnim) 13$ na noc.
Za osnovno prezivetje je potrebno zelo malo denarja, saj stane kosilo priblizno 1,5$. Za ta denar dobis juho ( pa ne tako male porcije kot pri nas), riz oz. krompir in kos mesa, majhno sladico in naravni sok. Lahko pa najdes tudi tipicne ekvadorske jedi (vendar v starem delu mesta) za okoli 2-4$.

Tudi nocno zivljenje je zelo poceni. Veliko veliko barov oz. diskotek(v vecini barov se plese) nudi shote po 1-1.25$, cuba libre 1-1,5$, pivo 0.8-1$ itd.. Vecinoma se gre v kaksen bol poceni lokal najprej, da se pac malo pokonzumira in pol naprej
nahrung002.gif


V Quitu in okolici je ogromno zanimivosti. Veliko agencij nudi razlicne enodnevne ali vec izlete. Jaz sem sel na downhil biking iz vulkana Cotopaxi. v dzipu se pripeljes do 4200m in pol hodis (se plazis
tongue-1.gif
) do 4500m kjer je koce s prekrasnim razgledom. Se vrnes nazaj na 4200m in se s kolesom spustis do 3200m (vmes sta dva majhna vzpona, drugace je cisti donwhil). Spust traja priblizno 2-3 ure. In vse to za 45 $.

no to je glede Quita.
Sam sem bil kot volonter en mesec na Galapagosu na otoku San Cristobal.
Ker mi zmanjkuje casa bom napisal samo stroske in naslednjic (mogoce tudi danes) napisem se kaj vec.
En mesec volontiranja 760$, 400$ letalo Quito-Baltra, 100$ vstopnina v park, 35$ ladja Baltra-San Cristobal, noc v hostlu stane okoli 15-20$, hrana od 2-10, pijaca pivo 2$, cuba libre 3,5-4,5$, voda 0,5$.

Zaenkrat je to to.
lp iz Ekvadorja
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Lej kdo se je oglasu.
cheer.gif


Očitno uživaš na polno, pravilno.

Fajn bodi še naprej, ko pa prideš nazaj pa hočmo kakšno bolj podrobno poročilo.
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
"Sam sem bil kot volonter en mesec na Galapagosu na otoku San Cristobal."

malo razloži ko boš utegnil, ker nimam pojma kaj nej bi to pomenilo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Malo hecno mi je, zakaj mora plačati za volunterstvo? In to sploh ne malo.
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Eko mene za sveze informacije
smile-1.gif

volonterstvo je treba placati zato, ker so trenutno oni (Jatun Sacha) edina firma ki to ponuja
wink-1.gif

Sicer lokacija ni najboljsa, ker je v visavju. Vreme je povecini (ko sem bil jaz) zelo spremenljivo, nazalost samo med oblacnim in dezevnim (lahek dez). Spi se v dveh hisah v sobah v spalnih srecah. Je se trikrat na dan in dela nekako 5 ur.
Dela se na temu, da bi se izkrcile robide na posesti. Z macetami smo cistili tla in pogozdovali z dobrimi rastlinami. Sicer pa je se ogromno drugega dela, kot je naprimer delanje komposta, nabiranje semen, skrb za mlade rastline, delo v kuhinji. Princip dela je tak, da se vsak dan rotira, tako da vsak dela vse.
Za vikend se gre v mesto (40 min ) s taksiji. In tukaj se zacne tisti drag del Galapagosa.
Za volonterje je organizirana tudi tura po otokih( Santa Cruz, Isabela, Santa fe, pa se en sam se trenutno ne spomnem).
potapljanje na dah-precudovito, vidis ogromno morkih levov, rib, morskih zelv(velikih), plaval sem vstric z 1,5m morskim psom. S konji smo sli na vulkan Siera negra(ki ravno bruha ta moment) in nasploh je bilo precudovito. Z vsemi nocitvami in polnim penzionom je bilo 350$, kar je zelo poceni. Vecina agencij ponuja 4,5,8 dnevne ture, s tem da od teh dni ki oglasujejo, mores odstet 2 dni, ker en dan rabis za prit in en dan za it. Cene pa so od 600$ naprej (brez prevoza in vstopnine).

po galapagosu sem sel za 4dni v solo spanscine, individualna ura je 7$, blazno poceni in zelo ucinkovito. Vceraj sem se odpravil na pot. Prvo noic sem prespal v termah Papallacta-2,5 ure iz Quita. Vstopnina je 7$+1$za brisaco in omarico. Imas veliko vrocih bazenov, predvsem pa je okolica ta ki naredi vtis. Si med zelenimi gorami, zunaj je kar mrzlo, ti pa se namakas v vroci vodi
smile-1.gif

Spal sem sicer v enem hostlu ki je bil brez ogrevanja, ampak v lahki spalki in 4 dekami je slo
grin1.gif

d055.gif

Danes sem prispel v Teno in jutri se grem za en teden zivet v eno indijansko skupnost v dzunglo.
tako da kaj vec napisem ko se vrnem iz dzungle.
lp
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.026
92
48
Jaz se iz svojega Ekvadorja pred 12 leti spomnim vzpona na vulkan Cotopaxi.

Če se uspeš pripraviti na višinsko bolezen, potem mislim da je to ena od boljsih stvarih, ki jih lahko vidiš/doživiš.

Zadeva je tudi zelo urejena, na 4900 m je refugio (stila nasih palninskik koč), do tja gres lahko sam, za naprej pa se lahko tam zmeniš za kako turo, ce te mika osvojiti vrh.

LP P
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Verjetno si spregledal, ker sem napisal, da sem bil na Cotopaxiju na enodnevnem izletu. Na zalost(oz. sreco) danes ne mores iti vec sam, ker te ne spustijo v park.
se pa strinjam, da je enkratno dozivetje ki ga ne smes zamudit.

torej en teden zivljenja z indijanci je konec.
Sicer ni bilo tako divje kot sem mislim da bo, ampak sevedno enkratno.
Hrana je bol tako tako, banane, riz, tuna, juka... In vse zelo zelo mastno.
Ker sem pojedel trikrat toliko kot njihov odrasel, sem bil kot nekaksna zanimivost, vedno so me prvega postregli in vedno dvojno porcijo za zacetek
smile-1.gif
hrana je res en dejavnik ki mi ni bil nikakor vsec, ker je tako nehranljiva da je groza. Ampak zadnji vecer, so mi nardili zelo okusno juho s piscancem.
Peljali so me v pravo "dzunglo" in razlozili veliko rastlin, zivali pa ne mores kar tako videt, ker se prestrasijo in zivijo.
imajo pa kakor majhen zivalski vrt z opicami, boo, kukucu(ne vem v slovenscini oz. anglescini), krokodili in zelvami.
Sli smo tudi eno uro z avtobusom po reki nazvgor in se nato spustili po reki v zracnicah od kamiona.
Naucili so me tudi naredili verizice in mi tri dali v dar za sreco.


Jutri grem k enim drugim, malo bolj turisticnim na rafting in kajaking.

slike pa bom dodal ko se vrnem domov, ker vecinoma slikam z analognim aparatom in za digitalca nimam kabla s seboj.
lp iz ekvadorja
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Morem se popravit za Cotopaxi, na 4500 gres z dzipom in na 4800 je "koca"
smile-1.gif


Torej danes sem zopet v Teni. Dva dni sem bil pri plemenu Sinchi Pura. Sicer mi ni bilo tako zanimivo, ker sem ze tretjic slisal za vse zdravilne rastline in kaksen ucinek imajo, ampak so me peljali na dva lepo izleta, tako da je blo vredu.
Na sreco so imeli ravno ta teden kuharski tecaj (nabavli so si kuharja da jih nauci kuhat malo boljse, za turiste), tako da sem jedel kot kralj. Sicer je cena tudi malcek visja-30$ na dan.
Danes sem sel na rafting po reki Jatunyaco (livel III), cistega raftinga je bilo za okoli 3,5h vmes pa se urca za kosilo.
Ker prej nisem sel nikoli z raftom, mi je bilo zanimivo, mislim pa da bi bilo za nekoga z izkusnjami nezanimivo, ampak v okolici Tene so tudi druge znane reke za rafting (livel IV,V) Cena je okoli 45-50$.
Jutri grem v Baños, Znano mesto s termami. Ce mi bo vreme dopuscalo, se bom s kolesom spustil po 62 km dolgi cesti (vecinoma downhill) ki je znana kot ena najlepsih v ekvadorju, saj je mozno obcudovati veliko slapov.
LP