Ekg posnetek

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Prosim za mnenje.

Ima konkreten ekg posnetek kaj pomena , ali je to bolj tako tako. Predvsem mislim če ima realne poteze ekg-ja.

Gre za ekg posnet z zapestno uro in android aplikacijo. Drugi rezultati so dokaj realni. Edino ekg mi ni jasen.
 

Priponke

  • 1607887485524.jpg
    1607887485524.jpg
    2 MB · Ogledi: 403
  • 1607887485528.PNG
    1607887485528.PNG
    142 KB · Ogledi: 661

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Kako lahko ura naredi EKG posnetek, mi ni jasno, z dvema kontaktoma na roki.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tretji kontakt narediš z prstom druge roke. Danes je že marsikaj možno. Ni pa to medicinska naprava. Zato pa sprašujem ,kdor zna in pozna ekg izpise ali je možno brati ta izpis ki sem ga prilepil.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Verjetno fake, verjetno malo na random pise. Ker tudi odcitati treba in to ni ravno stvar enega ali dveh clankov v reviji moja žena ampak je potrebno šolanje.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Nek verodostojen podatek sigurno ni , in je to tudi v samem opisu jasno zapisano. Je pa uporabljen nek medicinski čip. In sedaj v teh časih tehnologije tudi čisto nemogoče ni dobiti tak osnoven zapis.

Sem preizkušal vse sorte , se vmes pogovarjati ,gibati ,mirovati ...in pridejo zelo različno grafi ,tako da čisto nekaj na random ni..

Zato sem postavil vprašanje v smislu , ali je prilepljen rezultat možno prebrati kot ekg zapis. ??

lp
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nek verodostojen podatek sigurno ni , in je to tudi v samem opisu jasno zapisano. Je pa uporabljen nek medicinski čip. In sedaj v teh časih tehnologije tudi čisto nemogoče ni dobiti tak osnoven zapis.

Sem preizkušal vse sorte , se vmes pogovarjati ,gibati ,mirovati ...in pridejo zelo različno grafi ,tako da čisto nekaj na random ni..

Zato sem postavil vprašanje v smislu , ali je prilepljen rezultat možno prebrati kot ekg zapis. ??

lp

Saj si sam lepo napisal: "osnovni zapis"...
Po domače - da ti srednjo vrednost živega in zdravega. Kaj bi pa želel od ure? Zna vedeževat?
OK, zdaj boš napisal, da se zezam. Ja, se...
Pritisk, kisik v krvi, EKG - pravo merjenje so samo temu namenjene naprave.
Ura ti, če jo imaš "na tesno" ob zapestju, lahko (lahko, ni nujno) pravilno zmeri samo utrip. Pa še za to mora bit ura in senzorji na notranji strani roke...
Za ostala merjenja pa seveda lahko uporabiš uri kompatibilne naprave (tudi pas), da dobiš normalne meritve...
Od ure same jih žal ne boš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Hvala ..Še enkrat ,samo to je bil point ,če je sam zapis sploh zapis ekg-ja. Zdaj drugo je moj problem ,koliko verjamem in koliko ne. Poznam tudi merilce kisika naprstne in tudi preko ure. Naprstnega imam boljšega in novejšega kot vsaj moj zdravnik ,in tudi odčitek preko ure je identičen. Utrip se mi zdi da je nekako najlaže izmeriti in tudi preizkušeno več naprav mi je dalo dokaj identičen rezultat. Pritisk je pa bolj tako ,preko senzorjev. Čeprav ena ura meri tudi dokaj dobro ,če primerjam s klasičnim nadlahtnim. Po moje tehnologija res kar napredovala.
Govorim pa o urah ki niso ravno največji cheap shit za 10 evrov . Sam kisik in utrip kar vse merijo dokaj dobro.

Ekg ,za domačo uporabo sem gledal ,dobiš s tremi ,štirimi elektrodami že za dobrih 100-150 evrov ,kar pa niti ni tak hud denar ,je pa sigurno za neko osnovno oceno ,oziroma oceno potrebe po odhodu na resno meritev sigurno dovolj. Ljudje ki smo "preživeli" srčni infarkt , smo večkrat ob raznih špikanjih v dilemi ,in zdaj kar za vsako ne moreš leteti v zdravstveni dom. To je pač moje razmišljanje ,ki pa ni nujno da je pravilno niti ne pričakujem da ga kdo odobrava oziroma upošteva. lp
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Hvala ..Še enkrat ,samo to je bil point ,če je sam zapis sploh zapis ekg-ja. Zdaj drugo je moj problem ,koliko verjamem in koliko ne. Poznam tudi merilce kisika naprstne in tudi preko ure. Naprstnega imam boljšega in novejšega kot vsaj moj zdravnik ,in tudi odčitek preko ure je identičen. Utrip se mi zdi da je nekako najlaže izmeriti in tudi preizkušeno več naprav mi je dalo dokaj identičen rezultat. Pritisk je pa bolj tako ,preko senzorjev. Čeprav ena ura meri tudi dokaj dobro ,če primerjam s klasičnim nadlahtnim. Po moje tehnologija res kar napredovala.
Govorim pa o urah ki niso ravno največji cheap shit za 10 evrov . Sam kisik in utrip kar vse merijo dokaj dobro.

Ekg ,za domačo uporabo sem gledal ,dobiš s tremi ,štirimi elektrodami že za dobrih 100-150 evrov ,kar pa niti ni tak hud denar ,je pa sigurno za neko osnovno oceno ,oziroma oceno potrebe po odhodu na resno meritev sigurno dovolj. Ljudje ki smo "preživeli" srčni infarkt , smo večkrat ob raznih špikanjih v dilemi ,in zdaj kar za vsako ne moreš leteti v zdravstveni dom. To je pač moje razmišljanje ,ki pa ni nujno da je pravilno niti ne pričakujem da ga kdo odobrava oziroma upošteva. lp

Vidiš, takoj, ko sem prebral tisto o tvojem infarktu, se mi kar sama ponudi ideja:
- vprašaj zdravnika/zdravnike, torej strokovnjake, kaj nabavit...

Lahko pa to, kar hvalijo:

Ali pa Omron, pa... tega je dovolj... Jaz bi vprašal osebno zdravnico/zdravnika...
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ekg ,za domačo uporabo sem gledal ,dobiš s tremi ,štirimi elektrodami že za dobrih 100-150 evrov ,kar pa niti ni tak hud denar ,je pa sigurno za neko osnovno oceno ,oziroma oceno potrebe po odhodu na resno meritev sigurno dovolj. Ljudje ki smo "preživeli" srčni infarkt , smo večkrat ob raznih špikanjih v dilemi ,in zdaj kar za vsako ne moreš leteti v zdravstveni dom. To je pač moje razmišljanje ,ki pa ni nujno da je pravilno niti ne pričakujem da ga kdo odobrava oziroma upošteva. lp

Za ocenit srcni infarkt potrebujes 12 kanalni EKG.
To kar lahko z enoodvodnimi izmeris (ure, sportni merilci) je da ulovis kaksno aritmijo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Za ocenit srcni infarkt potrebujes 12 kanalni EKG.
To kar lahko z enoodvodnimi izmeris (ure, sportni merilci) je da ulovis kaksno aritmijo.
Saj ne gre za to ,da bi kar doma diagnosticirali infarkt..Neke osnovne spremembe , ki ti morda po večkratni meritvi nakažejo , da je pa morda smiselno stopiti še do zdravstvenega doma oziroma urgence..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Vidiš, takoj, ko sem prebral tisto o tvojem infarktu, se mi kar sama ponudi ideja:
- vprašaj zdravnika/zdravnike, torej strokovnjake, kaj nabavit...

Lahko pa to, kar hvalijo:

Ali pa Omron, pa... tega je dovolj... Jaz bi vprašal osebno zdravnico/zdravnika...
Cena je pa okrog 500 evrov..Je kar ..


Splet je poln , sedaj izluščiti kaj je pogojno uporabno je pa druga. Kot sem že poudaril ,da je samo nakazano da bi lahko bilo kaj izven parametrov po večkratnem merjenju. Resna diagnostika pa vsi vemo da je drugje.

Če bi imel možnost hkrati opravljati meritev z profi ekg in nekaj takega kot je na linku ,bi najlaže opravil neko realno oceno.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Tegale Sawyja se mi zdi, da sem enkrat videl na rent za nekaj dni, pa vec ne najdem. To imas en teden menda dovolj, ce se redno meri.
Sem pa sam hotel samoplacnisko 24 urni holter narocit, pa v Mb nisem nikjer prisel zraven. Menda vsi hoteli prej se pregled, pa ekg, pa ultrazvok pa take fore.
Za 500 eur se dobi ze ekg zadeva na ebayu.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Saj ne gre za to ,da bi kar doma diagnosticirali infarkt..Neke osnovne spremembe , ki ti morda po večkratni meritvi nakažejo , da je pa morda smiselno stopiti še do zdravstvenega doma oziroma urgence..

Zal ni tako preprosto. Nic osnovnega ti enokanalni ekg ne pove z izjemo prepocasnega/prehitrega ritma oz potencialne aritmije.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Tegale Sawyja se mi zdi, da sem enkrat videl na rent za nekaj dni, pa vec ne najdem. To imas en teden menda dovolj, ce se redno meri.
Sem pa sam hotel samoplacnisko 24 urni holter narocit, pa v Mb nisem nikjer prisel zraven. Menda vsi hoteli prej se pregled, pa ekg, pa ultrazvok pa take fore.
Za 500 eur se dobi ze ekg zadeva na ebayu.

Jaz ga imam doma. Kar vredu zadeva za toceno edino software bi lahko malo bolje poštimali. Smo iz njega posnetke tudi kardiologu poslali pa je bil kar zadovoljen.
Drugače pa posnetek zgleda čist normalen ekg, edino posameznih intervalov se ne da odčitat.