e indentiteta Rekono

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Ima že kdo izkušnje s tem?
Zakaj DH prehaja na ta način indentitete?
A je zavarovan dostop npr v primeru kraje računalnika, gsm?
Sedaj je z geslom ( ki gai maš sicer lahko po pomoti najbrž shranjenega v brskalniku) in sms kodo.
kako bo potem?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
SMS koda je po novem premalo varna, zato banke uvajajo nove načine preverjanja za prijavo v spletne banke in spletna plačila s karticami.

Rekono je en od ponudnikov, ki ga uporabljajo naše banke (zaradi povezave z Bankartom).

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ma komplicirajo s tem v pm. na telefonu je cel projekt da prideš v banko.

hmal boš rabu 6 gesel... pa 4 prstne oddtise in 5 pinov.


pa kaj je narobe s certifikatom??
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marburg in sad

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Ima že kdo izkušnje s tem?
Zakaj DH prehaja na ta način indentitete?
A je zavarovan dostop npr v primeru kraje računalnika, gsm?
Sedaj je z geslom ( ki gai maš sicer lahko po pomoti najbrž shranjenega v brskalniku) in sms kodo.
kako bo potem?

Ali se lahko prijavim z N26 kartico?

za uporabo DH bo to sedaj že TRETJA aplikacija:bonk::nigladek: pa kaj so tej "malo" nori??? Pa še vedno potrebujem fizično kartico v roke prijet, če želim preko splata plačat:bonk::bonk:
To je moj zadnji mesec na dh, upam, da sem že vse trajnike prenesel na N26...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Tele naše banke se res, res intenzivno otepajo strank. Tud sam se migriram, sicer iz Sparkasse na N26, ampak kakršnokoli debato o katerikoli slovenski banki odprem je bolj ali manj isto. Se pravi nazadnjaštvo in obupna uporabniška izkušnja in to preden sploh začnemo govorit o stroških.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83

Če kliknete na Slovenia, potem vidimo, da je vbistvu ta Rekono samo še ena nova storitev? Kaj je drugačen od Si-Trust?
Torej bo na koncu spet potrebno imet 5 različnih appov za podpisovat, ker bo vsaka stran/storitev imela pogodobo z drugim??
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
še povezava do vseh partnerjev;

na prvi email so mi odgovoril v 10min, na drugega pa še čakam odogovor...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Ali se lahko prijavim z N26 kartico?

za uporabo DH bo to sedaj že TRETJA aplikacija:bonk::nigladek: pa kaj so tej "malo" nori??? Pa še vedno potrebujem fizično kartico v roke prijet, če želim preko splata plačat:bonk::bonk:
To je moj zadnji mesec na dh, upam, da sem že vse trajnike prenesel na N26...

to sem jaz tudi popizdil.... in sem jim svetoval naj za dvig gotovine na bankomatu naredijo še eno samostojno aplikacijo!!!
so čisto fukjeni.....
tisti trenutek ko se nebom mogo več prijavit v mobilno bančništvo - grem na drugo banko.
 
  • Haha
Reactions: gimi

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ja vztrajno se otepajo uporabnikov.
Sem na DH danes poslal mail do kdaj bo še zadeva laufala brez rekono aplikacije, pa sem dobil odgovor da so hotli to uvestbže z 1.1.
Zdaj sem jih spet vprašal do kdaj? Naj mi povejo datum pa še odgovora ni.
Čisto se jim ke odpelalo s temi appi. Bom pa reko naj mi na n26 plačo nakazujejo. Šef je reko ni problema.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
to sem jaz tudi popizdil.... in sem jim svetoval naj za dvig gotovine na bankomatu naredijo še eno samostojno aplikacijo!!!
so čisto fukjeni.....
tisti trenutek ko se nebom mogo več prijavit v mobilno bančništvo - grem na drugo banko.
:valjamse: ne jim takih idej devat, ker bodo resno zagrabli:valjamse::bonk:
Vbistvu niti nismo daleč od tega in me čudi, da že ne obstaja... Ko vtipkaš pin na bankomatu dobiš oobvestilo v appu, kjer moraš potrdit... Dvostopenjska avtentikacija :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
Tako tako .... Samo mora biti samostojna aplikacija.
Dh bankomatnik ali kaj podobnega
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Tako dh bankomatnik se lepo sliši. Za vpis v dh bankomatnik pa bi mogo potrdit s Pinom in prstnim odtisom. Torej postopek.
Kartico v bankomat
odtipkat PIN kartice
Nato pa potrdit identiteto v aplikaciji s pinom in prstnim odtisom.
Odlično
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
to sem jaz tudi popizdil.... in sem jim svetoval naj za dvig gotovine na bankomatu naredijo še eno samostojno aplikacijo!!!
so čisto fukjeni.....
tisti trenutek ko se nebom mogo več prijavit v mobilno bančništvo - grem na drugo banko.

ne bo nič drugač... vsi čedalje bolj komplicirajo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Kako pogosta pa taj hodite na bankomate? Sem šel zdajle gledat in odkar imam ApplePay, obiščem bankomat cca vsak drugi mesec. To je 6x na leto, tako da bom peživel tudi s kakim dodatnim korakom.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
odvisno od banke... ampak ja.
recimo za delavsko hranilnico. v kolikor neboš imel rekono računa boš imel samo kartico s katero boš lahko na bankomatu dvigoval in na šalterju plačal. drugo več nič.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Kako pogosta pa taj hodite na bankomate? Sem šel zdajle gledat in odkar imam ApplePay, obiščem bankomat cca vsak drugi mesec. To je 6x na leto, tako da bom peživel tudi s kakim dodatnim korakom.
jst grem še manjkrat na bankomat... ni problem v postopku. problem je, da za slo banko potrebuješ 3 appe + mesečno plačuješ, za tujo pa en app in zastonj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Ginginova

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
819
269
63
A kdo ve, se da pr DBS uporabit rekono za verifikacijo mastercard transakcij al mors nujno met tist kalkulator? Namrec mi je crknu in sedaj seveda nemorn verificirat.