Dvoriščna vrata, pogoni, stebri itd

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ne vem sicer kaka so vrata, ampak podaljšek je ponadi grd, samo funkcionalen in ne estetski. v večini primerov samo povezava zgornjega dela s spodnjim v obliki trikotnika.

lahko je tudi utež in ne rabiš take dolžine.

to je vse kar sem slišal.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
To sm že predlagal, da namesto trikotnik, se enostavno vrata še mal podalšajo, da so lepo polna
zmaga.gif
je dražje, bo pa lepše.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:
V zakup je treba vzeti tudi, da so drsna vrata pri odpiranju in zapiranju dosti počasnejša, kot pa dvokrilna. Če to ni ovira, potem so drsna vrata boljša.

Organizirati bo treba tudi osebni prehod, ... zmanjkuje prostora, (celotna širina menda 3,2 m ?) .

Glede hitrosti... A je že kdo razmišljal ali pa celo naredil/predelal da se vrata hitreje odpirajo/zapirajo. Ne vem večji zobnik na motorju ali več obratov. Kakor gledam grejo nekje do 25cm na sekundo, če bi bilo vsajpol metra na sekundo bi bilo super, tako bi s ceste stisnil gumb in ko se pripelješ do vrat je že dovolj odprtine za avto, ne pa da stojiš potem in čakaš.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Še moja izkušnja - za nosilce dvokrilnih vrat sta bili predvideni dve pravokotni cevi cca. 15x15cm, ki sta bili zabetonirani približno pol metra globoko - z eno besedo, premalo (klasične napake, ki jih odkriješ pri nakupu nedokončane hiše).
Teža enega krila krepko preko 100kg je že pred priklopom pogonov razmajala nosilne stebre, zaradi česar je bilo potrebno odštemati stebre, jih poglobiti in povezati z dodatnimi profili, ter vse skupaj zabetonirat. Dodatna komplikacija sta bila kota odpiranja, saj dovoz in dvoriščna vrata niso pod pravim kotom.
Če se mi ne bi postavitev tepla z vrati smetarnika, bi jih že v startu predelal na drsno varianto, katera je morda počasnejša, a jih ni treba pozimi odkidati pred odpiranjem.

LP,

Milan
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:
V zakup je treba vzeti tudi, da so drsna vrata pri odpiranju in zapiranju dosti počasnejša, kot pa dvokrilna. Če to ni ovira, potem so drsna vrata boljša.

Organizirati bo treba tudi osebni prehod, ... zmanjkuje prostora, (celotna širina menda 3,2 m ?) .

Glede hitrosti... A je že kdo razmišljal ali pa celo naredil/predelal da se vrata hitreje odpirajo/zapirajo. Ne vem večji zobnik na motorju ali več obratov. Kakor gledam grejo nekje do 25cm na sekundo, če bi bilo vsajpol metra na sekundo bi bilo super, tako bi s ceste stisnil gumb in ko se pripelješ do vrat je že dovolj odprtine za avto, ne pa da stojiš potem in čakaš.

Zdej spet odvisno od situacije, kolk hitr prpelješ do vrat, (če je več k 30 je res k.) načeloma eni dalinci zelo daleč lovijo in ni panike ko si pred vrati.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
KSZ

Kaj mogoče kdo ve ali so zobniške letve kaj standardizirane in lahko uporabim zobniško letev recimo od Stagnolija, motor pa od Nice?
Namreč pri vseh motorjih pa naj gre to za NICE ali Stagnoli vidim, da imajo letve M4 in pri zobnikih piše tudi M4 / 19. Predvidevam, da to pomeni 19 zobnikov.

Sprašujem zato, ker sem dobil predračun za motor Stagnoli, ki je dejansko 3 kratna cena motorja Nice Robus 600kg. Res, da imam pri Nice kar dobre veze, zato razlike skoraj 400€.

Tako da bi jaz uporabil njihovo letev (stagnoli), motor bi bil Nice, malo pa bi verjetno moral na novo zvrtati luknje za privijančenje motorja.
 

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Po točno dveh letih vlečem temo iz naftalina:

Je cena 2000€ za vrata + 500€ za montažo vredu? Gre za drsna samonosilna vrata, z ograjnim profilom, cinkana, prašno lakirana, višina 1,2m, zapirala bi dvorišče s svetlo odprtino 8m. Ročni pogon.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
bom se jaz pomagal zadevo iz naftalina ven vlect ...

kje do poceni do profila samonosnih vrat? nekako v smislu 80 x 80 ali podobno, 5mm debelina ...
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Frisk: a se da na PM dobiti firmo ki ti je dala tako cena....

oz ima kdo drug kakšne dobre izkušnje.... iščem izvajalca za 6-7 drsnih vrat in pa 1m osebnega prehoda,... smo pa z Jesenic
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zdej sem naročil
višina 1,5, panelna, cinkana, ral barva, 6500 svetle, 150 višine 1900
nice robus 650
osebni 1000 360
montaza osebnega 150
montaza vrat 200
motor montaza 100

edit
1400 dodam pa mam 9m svetle, dvojna vrata..
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
hm ne zgleda slabo,.... jest se sicer mal bolj nagibam k ALU....pa malo nizje od tvojih,..

a mi das na PM kontakt
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
model je na montažah, naslednji teden dopust..poslji mu sms..

če se zberete dost skupaj, gre na cinkanje večja količina in je ceneje. moje je žal že šlo.