Dvojni/trojni kabel USB-C

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Iščem usb c kabel, ki se na koncu razdeli na dva ista dela, dvojni usb c. Na ta način bi lahko polnil dve usb c napravi hkrati. Razdelilnik oz. hub me ne zanima, hočem prav kabel, lahko tudi na 4 konce.

Kje lahko to nabavim oz. kako se reče? Pri nas ne najdem nič, pri kitajcih pa samo 3 v 1, ti imajo pa različne usb-je na koncu
 
  • Haha
Reactions: Nekdoiznekje

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Tak kabel ni po nobenem standardu in bo polnenje verjetno delovalo samo na 500mA. Sam bi odsvetoval uporabo takšnih kablov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Lahko nekdo napiše kaj več? Zakaj obstaja 3 in 1, dual usb pa ne? Sem mislil, da bi se pač dve napravici hkrati polnili na enem kablu, da imam lahko samo en el. peiključek v uporabi. Kje je točno razlika če uporabim dva kabla?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.183
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Imaš:

1. Dražja zadeva - kupiš en kabel z USB-C in enim praznim magnetnim delom plus en magnetni del, pa imaš dva USB-C:

2. Cenejša zadeva - kupiš ta kabel in na micro USB daš konektor na USB-C:

Konektor:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
hvala obema.

Ne vem sploh zakaj se polni preko usb, ker ni računalniška roba
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Vedno več stvari se polni/napaja preko USB (vse od laptopov, mini računalnikov, tablic, telefon, ur, kamer, powerbankov, etc, zadnje čase pa tudi razne luči, spajkalniki, zobne ščetke, brivniki in podobne zadeve) , tako da je še najboljša opcija, če nabaviš nek polnilec z večjim številom portov (priporočam kak Anker ali Aukey). Kot so že drugi omenili priklop večih naprav na en port ni ravno najboljša ideja (za kak QC ali USB-PD pa itak no-go že v osnovi).

Meni odlično služita 10 portni Anker PowerPort in 5 portni Aukey. Sem imel za okrog nosit še enega bolj prenosnega s 3 porti, pa je postal premalo in sedaj tudi na potovanja jemljem večinoma kar 5 portnega. Še v avtu imam Aukeya s 5 porti. Počasi se edino pojavlja potreba po USB-C PD portih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
PD = power delivery. Torej hitrejše polnenje, nekateri telefoni namreč požrejo tudi 40W moči. Imaš tudi demote, ki polnijo s 100W.

Pri laptopih pa si brez PD ne moreš nič začeti...
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Aaa torej bo to future proof. No saj QC 4.0 ima tudi PD, samo prijel se (še) ni.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
QC 4.0 je drug standard za hitro polnjenje. Do neke mere je sicer kompatibilen z uradno PD specifikacijo, ni pa to čisto ista stvar.

Pa seveda rabiš tudi ustrezen kabel, sicer ne boš z nobenim od naštetih standardov hitro polnil. Še en razlog zakaj polnilni kabli za več naprav niso OK :)
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.363
261
83
33
Ampak a lahko pričakujemo, da bomo v prihodnosti za telefone rabili PD usb-c polnilce?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.827
3.846
113
Za Android telefone je PD USB-C že standard oz. obveza ki izhaja iz Android konzorcija (Android 7.0 dalje). Tako da vse resne znamke, ki uporabljajo Android morajo podpirat USB PD standard.

Je pa po drugi strani res da jih to ne omejuje da zraven uporabljajo svoje standarde, prav tako je implementacija polnilnih vezji na PD standardu dokaj "odprto" tolmačena. Recimo Huawei ima svoj "supercharge" in bo preko PD polnilca delal samo kot "quick charge" (ne dosega 100% hitrosti polnjenja kot "supercharge", še vedno pa je to hitreje od "standardnega" polnilca). Enako je s telefoni ki uporabljajo qualcomove (QC) standarde, večinoma so hitrejši kot na USB-PD.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Vedno več stvari se polni/napaja preko USB (vse od laptopov, mini računalnikov, tablic, telefon, ur, kamer, powerbankov, etc, zadnje čase pa tudi razne luči, spajkalniki, zobne ščetke, brivniki in podobne zadeve) , tako da je še najboljša opcija, če nabaviš nek polnilec z večjim številom portov (priporočam kak Anker ali Aukey). Kot so že drugi omenili priklop večih naprav na en port ni ravno najboljša ideja (za kak QC ali USB-PD pa itak no-go že v osnovi).

Meni odlično služita 10 portni Anker PowerPort in 5 portni Aukey. Sem imel za okrog nosit še enega bolj prenosnega s 3 porti, pa je postal premalo in sedaj tudi na potovanja jemljem večinoma kar 5 portnega. Še v avtu imam Aukeya s 5 porti. Počasi se edino pojavlja potreba po USB-C PD portih.
Kateri ugodni polnilec in kje nabaviti, se ne mudi. Rabim za huawei mate20 pro. Mi originalni polnilec nekaj štrika in občasno sploh noče polniti. Priključim na kak drugi polnilec pa dela ampak zelo počasi. Kaj naj gledam na polnilcu da bo ok. Če bi imel pa 2 ali tri vtičnice za usb kabel pa tudi ni kaj narobe.
Hvala
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Ponavadi prej kabel odpove kot pa polnilec, ampak nikoli ne veš. Pred nakupom definitivno probaj drug kabel.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.266
113
Android prg: Battery charging. Naj vi pokazal A, ki poganjajo tel
CHARGING.jpg